Vitodens 300 – vítěz testu: hospodárný, tichý, s nízkou úrovní škodlivin


Profitujte z těchto výhod:

  • Ideální pro budovy s nízkou potřebou tepla 
  • Přeměna použitého paliva v teplo s účinností až 98 procent
  • Tichý provoz díky nízké rychlosti ventilátoru 
  • Úspora poplatků za kominíka díky tříletému intervalu revizních kontrol
  • Příjemný design a vysoký komfort obsluhy díky barevnému dotykovému displeji se srozumitelným textem a grafickou podporou, připojení oblíbených stránek je možné
  • Energie-Cockpit s vizualizací výroby a spotřeby energie pro solární systém a plyn včetně histogramů
  • Přímé propojení pomocí rozhraní LAN a ovládání přes Vitotrol Plus App
  • Optimální napojení solárního systému s indikací nabitého stavu ve spojení s inteligentní systémovou pamětí (Vitocell 100-W, CVUC-A)
  • Třída energetické účinnosti A


Špičkový produkt mezi nástěnnými kotli

Nástěnný plynový kondenzační kotel Vitodens 300-W je ideální řešení pro budovy s nízkou potřebou tepla. Výkon 1,9 až 35 kW. Plynový hořák MatriX přesvědčí spolehlivým a efektivním provozem společně s nízkou hlučností a nízkými hodnotami škodlivin. Srdcem Vitodens 300-W je tepelný výměník Inox-Radial z nerezavějící ušlechtilé oceli. Použitou energii přeměňuje efektivně a prakticky beze ztrát na teplo.

Vysoký komfort obsluhy bezdrátově nebo smartphonem

Vitodens 300-W lze v domácnosti ovládat bezdrátově pomocí integrovaného radiového rozhraní. S dálkovým ovládáním Vitotrol 300 RF s velkým barevným dotykovým displejem je obsluha ještě jednodušší než na kotlové regulaci Vitotronic 200. Internetové připojení umožňuje neustálý přístup z cest pomocí smartphonu nebo tabletu s aplikací Vitotrol Plus App.


Anlage_Vitodens-300-W.jpg

Vitodens 300-W je špičkový produkt mezi nástěnnými plynovými kondenzačními kotli Viessmann. Jeho efektivní provoz a kompaktní rozměry vás nadchnou.

5ti palcový barevný dotykový displej Vitotronic 200 (HO2B) pro Vitodens 300-W, Vitodens 333-F a Vitodens  343-F
 

Osvědčená digitální regulace Vitotronic 200 dostala pro přístroje Vitodens série 300 přídavné funkce. Přístroje série 300 jsou vybaveny funkcí Internet inside. Obzvláště nápadný je velký pětipalcový barevný dotykový displej.
 

316_Touch-Display_vitodens_300_W.jpg
316_Energie-Cockpit_Vitodens_300_w.jpg

Energie cockpit zpřehledňuje spotřeby energií

Úhlopříčka obrazovky s téměř 13 centimetry zobrazuje přehledně nový Energie cockpit, aby uživatel mohl být informován o výnosech a spotřebách. Navíc počítá výnos ze solární energie při zapojeném solárním systému. Nebo spotřebu plynu pro vytápění a teplou vodu. Přehledně bude zobrazen aktuální stav nabití zásobníku teplé vody. Histogram volitelně ukazuje všechny hodnoty podle dne, týdne, měsíce a roku.
 

Přirozeně způsobilý pro síť a internet

Přístroje jsou již z výroby způsobilé pro připojení k internetu. Bezdrátovým připojením WLAN se dají pomocí aplikace Vitotrol Plus ovládat ze Smartphonu nebo tabletu prakticky odkudkoliv. Přístroj je vybaven síťovým rozhraním, díky kterému mohou být Vitodens a DSL-Router mimo jiné vzájemně propojeny i přes ethernetový kabel.

Vitotrol_Plus_App.jpg

Produktový řez

Přehled

Výkon (kW)
1,9 do 35 kW
Normovaný stupeň využití
98% (Hs)/109% (Hi)
Třída energetické účinnosti
energieeffizienklasse.png
A
Palivo
icon-gas.png
Zemní plyn a zkapalněný plyn
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png
Rodinný dům/dvojdomek, poschoďové byty v bytovém domě, novostavba a modernizace
Obsluha
icons-vitotrol-app.gif
Vitotronic 200 regulace s prostým textem a grafickým displejem, ovládání možné přes aplikaci Vitotrol
Příprava teplé vody
Je zapotřebí dodatečný zásobníkový ohřívač vody, tím je dosaženo vyššího komfortu teplé vody
Další charakteristiky
Modulovatelný plynový hořák MatriX s širokou oblastí modulace, ideální pro budovy se zateplením und nízkou spotřebou tepla
Vitodens-300-W-Schnitt.png

fernbedienungen.jpg

Vzájemně sladěno: Systémová technika

„Celek je víc než jen součet jeho částí.“ Na základě tohoto principu nabízí firma Viessmann nejen jednotlivé topné komponenty, které splňují standard Viessmann co se týče kvality, spolehlivosti a efektivity. Veškeré produkty jsou naopak provázány do vyladěného kompletního systému, ve kterém si všechny součásti k sobě přesně padnou. Neboť pouze perfektní souhra systémově integrovaných komponent vytváří kompletní výkonový potenciál špičkové inovativní techniky.

Viessmann systémová technika zahrnuje vše, co spolehlivé a hospodárné vytápění znamená. Regulace Vitotronic s dálkovým ovládáním, stejně jako výkonný zásobník teplé vody Vitocell pro nejlepší komfort přípravy teplé vody až po vysoce kvalitní solární systémy pro úspornou podporu vytápění.