(Obrázek: © Africa Studio / Shutterstock.com)

CO₂ Ticker: úspora 500.000 tun ročně!

CO₂ ticker ukazuje naši cestu ke stoprocentní CO₂-neutralitě. Pojďte tou cestou s námi. Podívejte se, kolik tun CO₂ na celém světě dosud ušetřila řešení Viessmann v oblasti topné, chladicí a klimatizační techniky. V roce 2019 to bylo 500.000 tun! CO₂ hodiny se aktualizují po sekundách, jako u správných hodin.


Množství CO₂ v tunách ušetřené díky efektivním řešení Viessmann v aktuálním roce – po celém světě:


CO2 Live-Ticker

Řešení Viessmann
ušetřila tento rok již
3 4 6. 4 0 6, 9 3
tun CO2.Náš přínos na cestě do společné budoucnosti

“We create living spaces for generations to come” – našim posláním není žádný libozvučný reklamní výrok, ale postoj, který žijí všichni členové velké světové rodiny Viessmann. Společně jsme dosáhli již v roce 2012 cílů, které stanovil plán Spolkové vlády pro ochranu klimatu pro rok 2050 – pomocí techniky dostupné již na trhu. Produkce řešení pro bytovou energetiku a průmysl probíhá ve firemním sídle v Allendorfu (Eder) již ze 70 % pomocí obnovitelných energií. To deklaruje, že ochrana klimatu není otázkou technologie, ale výhradně vůle. A že každá firma, ale i každý z nás může něco udělat!

Mnoho, mnoho opatření k ochraně životního prostředí a klimatu

My však děláme ještě mnohem více: klimaticky neutrální prodejní zastoupení, dobíjecí stanice pro elektromobily ve výrobních závodech, možnost Bike-leasingu pro zaměstnance, nákladní auta na plyn pro rozvoz produktů – seznam našich opatření k ochraně životního prostředí a klimatu je dlouhý.

CO2-Ticker ukazuje, co může udělat každý a zobrazuje úsporu v aktuálním čase  

Ale i každý, kdo si koupí naše zařízení, významně přispěje. Rozhodnutím se pro naše produkty a jejich použití se v roce 2019 ušetřilo celkem 500.000 tun kysličníku uhličitého. CO₂-Ticker zobrazuje v reálném čase, jak velké je množství škodlivého klimatického plynu, které se v aktuálním roce ušetřilo použitím produktů Viessmann. Přesto je stávající potenciál stále ještě obrovský: dvě třetiny topení v České republice jsou zastaralá. Jsou to největší žrouti energie v soukromých domácnostech, protože průměrně 84 % spotřeby energie v domě se vynaloží na teplo pro vytápění místnosti a přípravu teplé vody.

Náš ambiciózní cíl: 100% CO2 neutralita

U firmy Viessmann máme ambiciózní cíl – pracujeme na stoprocentní CO₂ neutralitě. Pojďte s námi touto cestou. Využijte atraktivní dotace a společně udržujte životní prostory pro budoucí generace. Každý může přispět svým dílem!