Vitoflex 300-UF – Pro nejtvrdší nasazení


Profitujte z těchto výhod:

  • Kotle na biomasu pro suché až vlhké dřevní palivo
  • Vysoká účinnost do 92 %
  • Regulace výkonu od 30 do 100 %
  • Automatické odpopelnění
  • Individuální projektování
     

Čisté a efektivní spalování

Vitoflex 300-UF je dimenzován pro nejtvrdší podmínky použití (vysoká flexibilita paliva od W10 do W50). Spalovací komora je vyšamotována lisovanými a pálenými šamotkami s vysokým obsahem oxidu hlinitého pro vyšší odolnost.

Všechny roštové prvky se skládají z vysoce kvalitní silnostěnné chromové ocelolitiny a odolávají i nejvyšším teplotám.
 

Kombinované posuvné roštové a podsuvné topeniště

Kombinace posuvného roštového topeniště s podsuvným topeništěm představuje u Vitoflex 300-UF nejnovější stav techniky. Šnekový podávací dopravník vede dřevní palivo do žárové kopy, ve které se předsušuje

Na venkovním roštu a pohyblivém podávacím roštu se palivo úplně zplyňuje. Potom se dřevní plyny s řízeným přívodem sekundárního vzduchu spalují.

Vitoflex 300-UF

Nejvyšší kvalita u designu a konstrukce

Kotel na dřevo Vitoflex 300-UF je kvalitní konstrukce pro nejtvrdší podmínky použití (vysoká flexibilitapaliva od M10 do M50).

Spalovací prostor je vyzděn slisovanými a pálenými šamotkami, které vykazují vysoký obsah oxiduhlinitého pro vyšší odolnost. Všechny prvky roštu se skládají z kvalitního silnostěnné chromovéocelolitiny a odolávají vysokým teplotám.

Kotel na dřevo Vitoflex 300-UF se vyznačuje osvědčeným třítahovým výměníkem tepla pro maximálnípřenos tepla a nejvyšší účinnost.

Kotle na dřevo s rotačním spalováním podle nejnovějšího stavu techniky od 390 do 1250 kW. Prodřevěné palivo s maximálním obsahem vody 50 %.

Kombinace pohyblivého posuvného roštu s osvědčenou žárovou kopou a padajícím vnějším roštemoptimálně spojuje u kotle Vitoflex 300-UF výhody posuvného a podsuvného roštového topeniště.Šnekový podávací dopravník vede dřevěné palivo do žárové kopy, kde se předsušuje. Na vnějšímroštu a pohyblivém posuvném roštu se palivo zcela odplyňuje. Potom se dřevěné plyny spalují zaregulovaného přívodu sekundárního vzduchu.

Čisté a účinné spalování

Technika spalování kotle Vitoflex 300-UF dosahuje nízkých emisních hodnot (zejména u CO a NOx).Provoz s modulovanou regulací výkonu a optimalizovaným principem spalování umožňuje stupeňúčinnosti až 92 %.

Produktový řez

Přehled

Výkon (kW)
390 až 1250 kW
Topeniště
Rotační rošt
Přípustná teplota přívodní vody
do 100 °C
Maximální provozní tlak
6 barů
Stupeň účinnosti
až 92%
Palivo
icon-biomasse.png
Dřevěné pelety, lesní štěpka (max. W50/G50), zbytky dřeva
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
velké obytné budovy, podnikání, obce, novostavba a modernizace
Další charakteristiky
Automatické odpopelňování. Modulovatelný výkon regulace od 30-100 %. Automatické zařízení pro zapalování kotle eliminuje nutnost zachování žhavých uhlíků a šetří palivo.
Pyrotec-Schnitt.png