Vitoligno 250-S – Specialista na štípané dřevo


Profitujte z těchto výhod

  • Plnicí prostor pro polena do délky 1 m 
  • Není citlivý na hřebíky nebo šrouby
  • Čisté a účinné spalování
  • Velký plnící prostor (185 až 500 litrů)
  • Je připraven pro montáž olejového hořáku
  • Komfortní obsluha díky Viessmann aplikaci přes mobilní telefon

 

Kotel na kusové dřevo Vitoligno 250-S

Kotel na kusové dřevo Vitoligno 250-S

Kotel Vitoligno 250-S byl vyvinut speciálně pro spalování kusového dřeva a odpovídá nejnovějšímu stavu moderní techniky spalování. Kotel na kusové dřevo Vitoligno 250-S se již tisíckrát osvědčil.


Plnění shora poskytuje jednoduchou manipulaci, regulace pomocí sondy Lambda ručí za nízké emise a integrovaný management tepla zajišťuje maximální komfort.

Čisté a účinní spalování

Mikroprocesorová regulace zachycuje všechna data důležitá pro provoz a reguluje rozdělování tepla. Kotlové zařízení se tak ve všech fázích provozu od nahřívání přes zátěžový provoz až po vyhoření neustále hlídá a udržuje přes motorické vzduchové klapky v optimální oblasti. Tím je zaručeno čisté a účinné spalování.

Oblast použití

Přes rozšiřovací sady (příslušenství) lze z hlediska regulační techniky zapojit tepelné spotřebiče nebo zásobníkové ohřívače vody. Vitoligno 250-S lze použít v rodinných a bytových domech, zemědělských a obchodních provozech.

Velký plnicí prostor

Vitoligno 250-S poskytuje  svou velkou plnicí šachtou vysoký komfort při topení, ať už s kusovým dřevem, dřevěnými briketami nebo zbytkovým dřevem ve volně ložené nebo kusové podobě.  V rozsahu jmenovitého tepelného výkonu od 85 do 170 kW činí šířka plnicího prostoru 1080 mm, což umožňuje komfortní plnění i metrovými poleny.

S připojením olejového hořáku

Vitoligno 250-S je schválen pro provoz s olejovým hořákem, připraveny jsou potřebné přípoje.  Namontování olejového hořáku lze využít například k překlenutí dovolených, kdy není možné ruční plnění kusovým dřevem.

Dálkové ovládání Vitotrol 350-C

Dálkové ovládání s dotykovým displejem

S dotykovým displejem Vitotrol 350-C lze zplyňující kotel na dřevo obsluhovat z obytné místnosti. Pětipalcový displej ve formátu 16:9 umožňuje velmi jednoduchou obsluhu. Nástěnný kotel Vitotrol 350-C slouží k dálkovému ovládání kotle se všemi potřebnými možnostmi nastavení, zobrazením všech důležitých informací kotle a akumulačního zásobníku topné vody.


Vitotrol 350-C je víc než jen dálkové ovládání. Poskytuje rozšíření zařízení až o 20 dalších rozšíření regulací (topné okruhy, ohřev pitné vody) v jednom přístroji.


warmwasserspeicher.jpg

Vzájemné sladění všech komponentů: systémová technika

„Celek je víc než součet jeho částí.“ Podle této zásady poskytuje Viessmann nejen jednotlivé komponenty topení, které splňují vysoké standardy firmy Viessmann v oblasti kvality, spolehlivosti a efektivity. Všechny produkty jsou součástí kompletního sladěného systému, ve kterém se k sobě všechny díly dokonale hodí. Protože pouze dokonalá souhra komponentů, které jsou integrovány v systému, dokáže vyčerpat celkový potenciál výkonů inovační špičkové techniky.

Viessmann systémová technika zahrnuje vše, co spolehlivé a hospodárné vytápění znamená. Regulace Vitotronic s bezdrátovým dálkovým ovládáním, silné zásobníky teplé vody Vitocell pro nejlepší komfort z teplé vody a kvalitní solární systémy pro úsporné vytápění.

Produktový řez

Übersicht

Leistung
85 bis 170 kW. Typ SH20 6/2015: Leistungsstufen: 40,0; 50,0; 60,0; 75,0 kW
Zulässige Betriebstemperatur
bis 95 °C
Zulässiger Betriebsdruck
3 bar (0,3 MPa)
Wirkungsgrad
bis 93,2 %
Energieeffizienzklasse
Brennstoff
icon-biomasse.png
Scheitholz (Halbmeter- und Meterscheite), Holzbriketts, Holzreste in loser und stückiger Form
Einsatzbereich
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Ein-/Zwei-/Mehrfamilienhaus, Gewerbe, Kommunen, Neubau und Modernisierung
Bedienung
Robustes und unempfindliches Display, im Kessel integriert. Einfache Menüführung mit kontextbezogener Hilfefunktion. Fernbedienung Vitotrol 350-C (optional). Komfortable Bedienung über Viessmann App per Smartphone.
Warmwasserbereitung
Zusätzliche(r) Speicher-Wassererwärmer erforderlich, damit hoher Warmwasserkomfort
Weitere Merkmale
Unempfindlich gegenüber Störstoffen (Nägel, Schrauben, usw.).
Produktový řez kotle na štípané dřevo Vitoligno 250-S