Vitoflex 350-VFE – Specialista na piliny


Využijte těchto výhod

  • Cyklónový odlučovač na piliny a hobliny
  • Vlhkost paliva do 15 procent
  • Malý obsah popela díky spalování v letu
  • Konstruován pro provoz při plném zatížení
  • Výkon od 850 do 13 000 kW


Spokojí se s pilinami jako palivem

Vitoflex 350-VFE je spolehlivý, výkonný kotel na dřevo. Díky cyklónovému odlučovači a vysokoteplotnímu spalování paliva v letu je ideální na spalování pilin a hoblin.

Dřevěný prach se vhání do plně keramické a velmi kvalitně izolované spalovací komory, kde je spálen.


Vysoké teploty pro nízké emisní hodnoty

Akumulace tepla zařízením Vitoflex 350-VFE v keramické vrstvě zajišťuje vysoké teploty ve spalovací komoře a nízké emisní hodnoty. Třítahový kouřovodný kotel a dvoutahový kotel s chlazenou komorou obratu zaručují teploty spalin do 190 °C za účelem nízkých emisí při provozu s plnou zátěží.

Zařízení na vysokoteplotní spalování dřeva Vitoflex 350-VFE

Topeniště s přímým vháněním směsi paliva a vzduchu má vysokoteplotní spalování v letu pro energetické využití zbytkového dřeva z průmyslového zpracování dřeva.

Velmi suché nebo prachové palivo se jedním nebo několika potrubími vhání do kompletně vyšamotované spalovací komory s kvalitní izolací. Uspořádání trysek spolu se speciálně vyvinutou geometrií spalovacího prostoru zajišťuje turbulence a poměry proudění, které jsou potřebné pro optimální vyhoření.

Akumulace tepla v šamotové hmotě slouží k přiměřeně vysokým teplotám spalovací komory, které garantují velmi nízké emisní hodnoty. V horní části spalovací komory je instalován třítahový plamencový kotel jako teplovodní a horkovodní zařízení. Dle potřeby lze dodat také parní kotel resp. výměník tepla pro termooleje.

Produktový řez

Übersicht

Leistung
850, 1100, 1400, 1700, 2100, 2600, 3300, 4200, 5200, 6500, 8000 kW
Brennstoff
icon-biomasse.png
Für staubige und sehr trockene Brennstoffe Späne, Staub, Sägemehl, Hobelspäne (bis Partikelgröße 1,7mm; 2% Ausreißer bis 12mm – größere Dimensionen auf Anfrage)
Brennstoffwassergehalt
6 - 15%
Aschegehalt
bis 2%
Einsatzbereich
icon-gewerbe.png icon-industrie.png icon-kommunen.png
Holzverarbeitende Industrie, Holzgewerbe
Weitere Merkmale
Sehr wenig Ascheanfall in der Brennkammer, bedingt durch die Flugverbrennung, niedriger Wartungsaufwand, massive Schamottierung. Verwendung von Brennstoff aus einem Hacker bis 20 mm Länge.
Vitoflex-350-VFE-Schnitt.png