Vitocrossal 100 – úsporný kotel s rozmanitými možnostmi použití

Profitujte z těchto výhod:

 • Předpřipravený k rychlé instalaci: rychlá a snadná montáž díky elektrické kabeláži připravené k zapojení a prefabrikovaným komponentům
 • Velmi kompaktní rozměry, šetří cenný prostor v kotelně: rozměry demontovaného kotle: 450 mm (80 kW), 570 mm (120 a 160 kW)
 • Normovaný stupeň využití: 98 % (Hs)/109 % (Hi)
 • Vhodný pro provoz na zemní plyn E, L, LL
 • Výměník tepla z ušlechtilé nerezavějící oceli pro maximální efektivní využití kondenzačního tepla
 • Modulovaný válcový sálavý hořák MatriX s vysokým stupněm využití díky tkanině MatriX z ušlechtilé oceli – nízká citlivost při vysokém teplotním zatížení
 • Provoz s minimálním opotřebením dílců a dlouhou životností, rozsah modulace až 1:5 a dlouhou dobou hoření při malé četnosti taktování
 • Inteligentní regulace spalování Lambda Pro Control automaticky přizpůsobuje spalování proměnným kvalitám zemního plynu a provozním podmínkám; garantuje tím stabilně vysoký stupeň využití a hospodárnost
 • Snadný přístup ke všem komponentům, které vyžadují výměnu pro vysoký komfort servisu a údržby
 • Osvědčená regulace Vitotronic s naváděním prostřednictvím menu a víceřádkovým zobrazením textu 
 • Nízká spotřeba energie, z důvodu velkého objemu vody není zapotřebí cirkulačního čerpadla
 • Tichý provoz (není nutno integrovat dodatečný tlumič hluku)
 • Volitelně možno využít bezdrátový WiFi modul Vitoconnect 100 na obsluhu topného systému, který je ovládán aplikací přes internet

K aktivování videí klikněte prosím na tlačítko Play. Vemte na vědomí, že vyvoláním videí jste odeslali údaje YouTube. Podrobnosti vyčtěte v Prohlášení o ochraně osobních údajů.

Vitocrossal 100
Představení nového kompaktního kotle Viessmann Vitocrossal – kompaktní řešení pro bydlení a komerční provozy, které šetří místo a provození náklady.
MatriX-válcový sálavý hořák

Vitocrossal 100 představuje vyzrálou kondenzační techniku a poskytuje úsporné vytápění a ideální předpoklady pro pohotovost a všestrannost.

Vitocrossal 100 (CI1) je univerzální plynový kondenzační kotel o výkonu 80 až 317 kW. S vynikajícím poměrem ceny a výkonu přináší tento zdroj tepla obzvláště hospodárné řešení pro obytné budovy a komerční objekty.

Je vybaven osvědčeným výměníkem tepla Inox- Crossal a robustním válcovým hořákem MatriX. Rozsah modulace činí až 1:5 pro dlouhou dobu hoření a úsporný provoz s nízkou spotřebou energie.

Kompletní a kompaktní

Kotel Vitocrossal 100 má ve své nejmenší variantě šířku pouhých 450 mm a doporučuje se jak pro novostavby, tak také pro modernizaci. Právě při výměně starých zařízení za nová je třeba počítat s omezeným prostorem.

Tento zdroj tepla je možno objednat jako kompletní jednotku nebo dodat jako jednotlivé komponenty. Elektrické kabely a prefabrikované komponenty jsou již ze závodu připraveny k zapojení. Tím se v místě instalace značně zkrátí doba montáže a fyzická námaha.

Vitocrossal 100 jako dvoukotlové zařízení

Jednoduchým kaskádovým řešením více modulů v jednom "těle" lze docílit výkonu od 400 až do 634 kW.

Vyzrálá kondenzační technika

Konstrukce ploch výměníku tepla vede k malým rozměrům a malé hmotnosti výměníků. Plochy tepelného výměníku z ušlechtilé oceli mají ideální předpoklady pro využití kondenzačního účinku. Hladká topná plocha z ušlechtilé oceli umožňuje, aby vznikající kondenzát snadno stékal dolů. Tím je zajištěn ve spojení s hladkým povrchem z ušlechtilé oceli neustálý samočisticí účinek, díky čemuž dojde ke zlepšení efektivity, prodloužení doby užívání a snížení nákladů na údržbu.

Vysoce účinný přenos tepla a vysoká míra kondenzace umožňují normovaný stupeň využití až 98 % (Hs)/109 %(Hi). Tento vysoký normovaný stupeň využití je dosažen principem protiproudu spalin a vody v kotli, jakož i intenzivním vířením spalin, když procházejí tepelným výměníkem.

H₂ Ready: Připraveno pro klimaticky neutrální vytápění plynem

Moderní plynové kondenzační kotle Viessmann jsou H₂ ready. To znamená, že jsou připraveny na příměs až 20 % vodíku (H₂) v zemním plynu. Od roku 2025 budete moci dokonce provozovat kondenzační kotle se 100 % vodíku. To znamená: Máte zařízení, které je připraveno na budoucí změny v dodávce plynu bez větších úprav. Patentovaná regulace spalování Lambda Pro Plus ® se automaticky přizpůsobí příslušnému palivu.

Lambda Pro Control snižuje náklady

Integrovaná regulace spalování Lambda Pro Control Plus se automaticky přizpůsobuje kvalitě rozdílných druhů plynu (E, L, LL) a ručí za trvale vysokou energetickou účinnost a kvalitu spalování s nízkými emisemi. Kotel Vitocrossal 100 má volitelný provoz jak závislý tak nezávislý na vzduchu v místnosti.

Osvědčená regulace Vitotronic

Integrovaná regulace Vitotronic zajišťuje rychlé uvedení do provozu a jednoduchou obsluhu spolu s optimalizací provozu zařízení. Volitelně je možno využít pro komfortní obsluhu kotle bezdrátový WLAN-modul Vitoconnect 100, který je ovládán aplikací přes internet. Regulace Vitotronic 300-K (typ MW1B) umožňuje kaskádovou regulaci až osmi kotlů.

Produktový řez Vitocrossal 100

Přehled

Výkon (kW)
80 až 317 kW
Normovaný stupeň využití
98 % (Hs)/109 % (Hi)
Třída energetické účinnosti
-
Palivo
icon-gas.png
Zemní plyn E, L a LL
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Bytové domy, průmysl, novostavby a modernizace
Obsluha
Snadná obsluha díky regulaci Vitotronic
Příprava teplé vody
Přídavný zásobník pro ohřev teplé vody, pro vysoký komfort TV
Ostatní
Válcový hořák MatriX
Plynový kondenzační kotel Vitocrossal 100