Vitocrossal 300 CT3B – špičková třída pro průmysl a obce


Profitujte z těchto výhod:

- Přeměna použité energie v teplo až 98 %
- Vysoká provozní bezpečnost a dlouhá životnost díky nerezovému tepelnému výměníku Inox-Crossal
- Samočisticí efekt tepelného výměníku díky hladkým plochám z nerezové oceli
- Alternativně k dodání s plynovými přetlakovými hořáky ELCO nebo Weishaupt
- Dvě zpětná hrdla pro z hlediska kondenzace optimalizované hydraulické napojení


Kondenzační technika do 314 kW

Vitocrossal 300 CT3B je plynový kondenzační kotel s topnou plochou Inox-Crossal z ušlechtilé nerezové oceli a sálavým hořákem MatriX.

Hořák poskytuje výkon do 314 kW a úsporně přizpůsobuje výrobu tepla v závislosti na potřebě mezi 30 a 100 procenty. Dalšími znaky jsou obzvlášť tichý, úsporný a ekologický provoz.

Alternativně může být kotel dodáván také s plynovými přetlakovými hořáky ELCO nebo Weishaupt.

Konstrukce výměníkových ploch umožňuje vysoké výkony kotle Vitocrossal 300 při jinak umírněných rozměrech a malé hmotnosti.

Pro snadnější uložení může být kondenzační kotel dodávaný ve dvou částech.


Komfortní regulace Vitotronic

Provozovatelé zařízení a specializované provozy profitují stejnou měrou ze snadno ovladatelné regulace Vitotronic: Ovládací menu je logicky a snadno srozumitelně uspořádané, osvětlené, kontrastní a dobře čitelné.

Pomocná funkce nápovědy informuje v případě nejasností o dalších krocích při zadávání. Grafické uživatelské rozhraní slouží rovněž k zobrazení topných křivek a zisků ze solární energie v případě připojeného solárního systému.
 


K dostání s plynovými přetlakovými hořáky ELCO nebo Weishaupt

Vitocrossal 300 typ CT3B je stacionární plynový kondenzační kotel s plochami výměníku tepla Inox-Crossa. Plynové kondenzační kotle Vitocrossal 300 jsou z výroby dodávány s plynovými přetlakovými hořáky ELCO nebo Weishaupt.

Vyspělá kondenzační technika

Konstrukce ploch výměníku tepla Inox-Crossal umožňuje vysoké výkony kotle Vitocrossal 300 i při malých rozměrech a nízké hmotnosti. Navíc lze tento kotel dodat rozložený na dva díly, což usnadňuje jeho dopravení na místo instalace.

Vysoce účinný přenos tepla a vysoká míra kondenzace umožňují normované stupně využití až 98 % (Hs). Těchto vysokých hodnot se dosahuje principem křížového proudu topného plynu a kotlové vody i intenzivním profukováním topných plynů přes topnou plochu.

U kotle Vitocrossal 300 je díky druhému hrdlu vratné vody možné hydraulické zapojení, které je velmi výhodné pro využití kondenzačního účinku.

Komfortní a výkonná regulace Vitotronic s barevným dotykovým displejem

Komfortní a výkonná regulace Vitotronic

Regulace Vitotronic s velkým barevným dotykovým displejem je vybavena sériově asistenční funkcí pro rychlé uvedení do provozu a jednoduchým ovládáním. Díky integrovanému rozhraní LAN je umožněno přímé spojení s internetem pro dálkovou kontrolu zařízení. Software Vitosoft 300 komunikuje přímo prostřednictvím sítě WLAN. Pomocí energetického kokpitu regulace je možná transparentní vizualizace dat o spotřebě.

Produktový řez

Přehled

Výkon (kW)
187 do 635 kW
Normovaný stupeň využití
98 % (Hs)/109 % (Hi)
Energetická třída účinnosti
-
Palivo
icon-gas.png
Zemní plyn E, LL a zkapalněný plyn
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Bytový dům, velké obytné budovy, podnikání, obce, novostavba a modernizace
Obsluha
Jednoduše ovladatelná regulace Vitotronic s prostým textem a grafickým displejem
Příprava teplé vody
Je zapotřebí dodatečný zásobníkový ohřívač nebo více ohřívačů pro vyšší komfort teplé vody
Další charakteristiky
Až 314 kW modulovatelný plynový hořák MatriX s širokou oblastí modulace
Vitocrossal-300-CT3B-Schnitt.png

warmwasserspeicher.jpg

Vzájemně sladěno: Systémová technika

„Celek je víc než jen součet jeho částí.“ Na základě tohoto principu nabízí firma Viessmann nejen jednotlivé topné komponenty, které splňují standard Viessmann co se týče kvality, spolehlivosti a efektivity. Veškeré produkty jsou naopak provázány do vyladěného kompletního systému, ve kterém si všechny součásti k sobě přesně padnou. Neboť pouze perfektní souhra systémově integrovaných komponent vytváří kompletní výkonový potenciál špičkové inovativní techniky.

Viessmann systémová technika zahrnuje vše, co spolehlivé a hospodárné vytápění znamená. Regulace Vitotronic s dálkovým ovládáním, stejně jako výkonný zásobník teplé vody Vitocell pro nejlepší komfort přípravy teplé vody až po vysoce kvalitní solární systémy pro úspornou podporu vytápění.