Vitocrossal 300 CU3A – neponechá žádná přání otevřená


Profitujte z těchto výhod:

  • Přeměna použité energie v teplo až 98 %
  • Nehlučný, hospodárný a šetrný k životnímu prostředí
  • Samočisticí efekt tepelného výměníku díky hladkým plochám z nerezové oceli
  • Regulace spalování Lambda-Pro-Control pro všechny druhy plynu
  • Nízké poplatky za kominíka díky prodloužení intervalů revizních kontrol na tři roky
  • Třída energetické účinnosti A


Špičkový stacionární kotel

Vitocrossal 300 představuje špičkový výrobek mezi stacionárními plynovými kondenzačními kotli.

Osvědčený plynový hořák MatriX s regulací spalování Lambda Pro se automaticky přizpůsobuje proměnným kvalitám zemního a zkapalněného plynu.

Konstrukce svisle uspořádaných ploch tepelného výměníku využívá kondenzační teplo topných plynů obzvláště dobře. Tím je přeměněno až 98 procent použité energie v teplo.

S rozmezím výkonu od 2,5 do 60 kW je kompaktní plynový kondenzační kotel vhodný pro vytápění bytových domů, veřejných a komerčních budov.


Komfortní regulace Vitotronic

Provozovatelé zařízení a specializované provozy profitují stejnou měrou ze snadno ovladatelné regulace Vitotronic: Ovládací menu je logicky a snadno srozumitelně uspořádané, osvětlené, kontrastní a dobře čitelné.

Pomocná funkce nápovědy informuje v případě nejasností o dalších krocích při zadávání. Grafické uživatelské rozhraní slouží rovněž k zobrazení topných křivek a zisků ze solární energie v případě připojeného solárního systému.
 

Plynový kondenzační kotel Vitocrossal 300

Plynový kondenzační kotel Vitocrossal 300

Použití kondenzačního kotle je u novostaveb již samozřejmostí, protože se zde dá ihned optimálně sladit kotel a systém vytápění: největší užitek přináší kondenzační kotel při zabudování do systému vytápění s nízkými teplotami topného systému. Dokonce už během modernizace lze prostřednictvím kondenzační techniky ušetřit až 30 % nákladů na vytápění.

Vitocrossal 300 je špičkový produkt mezi stacionárními plynovými kondenzačními kotli. Kombinace plochy výměníku tepla Inox-Crossal s plynovým sálavým hořákem MatriX představuje milník v topné technice Viessmann: mimořádná efektivita šetří náklady na vytápění při současně minimálních emisích škodlivin.

Plynový kondenzační kotel Vitocrossal 300 je správným řešením pro každý případ použití – i pro vytápění bytových domů a veřejných a komerčních budov.

Výměník tepla Inox-Crossal z ušlechtilé oceli

Vyzrálá kondenzační technika

Plochy tepelného výměníku z ušlechtilé oceli mají ideální předpoklady pro využití kondenzačního účinku. Hladká topná plocha z ušlechtilé oceli umožňuje, aby vznikající kondenzát snadno stékal dolů. Tím je zajištěn ve spojení s hladkým povrchem z ušlechtilé oceli neustálý samočisticí účinek, díky čemuž dojde ke zlepšení efektivity, prodloužení doby užívání a snížení nákladů na údržbu.

Intenzivní využití topných plynů

Svisle uspořádané plochy výměníku tepla v zařízení Vitocrossal 300 velmi intenzivně využívají kondenzační teplo topných plynů. S touto technologií dosahuje plynový kondenzační kotel normovaného stupně využití až 98%.

Komfortní regulace Vitotronic

Komfortní regulace Vitotronic

Provozovatelé zařízení a specializované provozy profitují stejnou měrou ze snadno ovladatelné regulace Vitotronic: Ovládací menu je logicky a snadno srozumitelně uspořádané, osvětlené, kontrastní a dobře čitelné. Pomocná funkce nápovědy informuje v případě nejasností o dalších krocích při zadávání. Grafické uživatelské rozhraní slouží rovněž k zobrazení topných křivek a zisků ze solární energie v případě připojeného solárního systému.

Vitoconnect vytváří spojení

Obsluha přes aplikaci vyžaduje rozhraní Vitoconnect. Dřívější tepelná čerpadla série Vitocal (od roku výroby 2010) lze tímto zařízením kdykoliv dodatečně vybavit.  

WLAN-rozhraní Vitoconnect
Aplikace ViCare

Aplikace ViCare

Nové možnosti ovládání Vašeho vytápění přes internet představuje aplikace ViCare. Umožní provozovateli zařízení intuitivní ovládání topného systému pomocí smartphonu. Kdykoliv je možné podívat se na stav provozu a v případě poruchy lze rychle a jednoduše kontaktovat odbornou firmu, která je předtím uložena v aplikaci.

fernbedienungen.jpg

Vzájemně sladěno: Systémová technika

„Celek je víc než jen součet jeho částí.“ Na základě tohoto principu nabízí firma Viessmann nejen jednotlivé topné komponenty, které splňují standard Viessmann co se týče kvality, spolehlivosti a efektivity. Veškeré produkty jsou naopak provázány do vyladěného kompletního systému, ve kterém si všechny součásti k sobě přesně padnou. Neboť pouze perfektní souhra systémově integrovaných komponent vytváří kompletní výkonový potenciál špičkové inovativní techniky.

Viessmann systémová technika zahrnuje vše, co spolehlivé a hospodárné vytápění znamená. Regulace Vitotronic s dálkovým ovládáním, stejně jako výkonný zásobník teplé vody Vitocell pro nejlepší komfort přípravy teplé vody až po vysoce kvalitní solární systémy pro úspornou podporu vytápění.

Produktový řez

Přehled

Výkon (kW)
2,5 do 60 kW
Normovaný stupeň využití
98 % (Hs)/109 % (Hi)
Třída energetické účinnosti
energieeffizienklasse.png
A
Palivo
icon-gas.png
Zemní plyn a zkapalněný plyn
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
rodinné domy/dvojdomky/bytové domy, podnikání, obce, novostavba a modernizace
Obsluha
Einfaches RGB
Vitotronic 200 regulace s prostým textem a grafickým displejem, ovládání možné přes aplikaci Vitotrol
Příprava teplé vody
Je zapotřebí dodatečný zásobníkový ohřívač vody, tím je dosaženo vyššího komfortu teplé vody
Další charakteristiky
Modulovatelný plynový hořák MatriX s širokou oblastí modulace
Vitocrossal-300-CU3A-Schnitt.png