Výměna kompletní topné centrály během jednoho měsíce

Teprve na druhý pohled bude návštěvníkovi jasné, že se nachází na rehabilitační klinice, a ne v hotelu. Ale tak je to požadováno – pacienti jsou hosté, kteří mají strávit svůj pobyt po těžké nemoci nebo po operaci co možná nejpříjemněji. Vedle závazku ke komplexnímu ozdravnému procesu svých hostů se společnost Medical Park AG upsala také k trvalé ochraně životního prostředí. K tomu patří v současnosti obsáhlý projekt modernizace s efektivními energetickými systémy společnosti Viessmann.

Modernste medizinische Versorgung, Service auf höchstem Niveau mit einem außergewöhnlichen Ambiente

Léčebný ústav Medical Park AG

Léčebný ústav Medical Park AG nabízí v celém Německu na deseti klinikách a třech ambulantních zdravotnických centrech lékařské a terapeutické služby pro rehabilitaci a prevenci.

Neobvyklé spojení nejmodernější lékařské péče, služeb na nejvyšší úrovni s neobyčejným prostředím podstatně přispívá k úspěšnému léčebnému procesu. Kliniky společnosti Medical Park AG leží v nejkrásnějších rekreačních oblastech Německa.

Plynulý provoz během modernizace

S investiční částkou ve výši okolo 3,5 milionu Euro vybaví společnost Medical Park AG svých 13 domů novou technikou topení. O zahájení se postarala klinika svatého Huberta se 460 pokoji v Bad Wiessee. Pouze čtyři týdny trvala renovace kompletní topné centrály. K tomu byly instalovány dva plynové kondenzační kotle Vitocrossal 300 a jedna bloková tepelná elektrárna Vitobloc 200. Mobilní topná centrála zajišťovala během doby přestavby nepřerušitelný provoz. Christian März, který je odpovědný za projekt, se v přípravném stádiu podrobně zabýval průběhy zatížení: „Rychle jsme přišli na to, kde můžeme uspořit energii. Sice obzvlášť ve starých stávajících budovách potřebujeme zajistit vysoké teploty, ale s novým energetickým konceptem docílíme přesto výrazné úspory.“

Dva plynové kondenzační kotle Vitocrossal 300 o výkonu 978 kW a kogenerační jednotka Vitobloc 200 o výkonu 140 kWel a 207 kWth

Trvalý provoz blokové tepelné elektrárny sníží náklady na elektřinu na polovinu

Srdcem energetické centrály je bloková tepelná elektrárna Vitobloc 200, jejíž odpadní teplo se používá v trvalém provozu k pokrytí základního zatížení. V případě potřeby se dodatečně připojí plynové kondenzační kotle Vitocrossal 300.

S vysokou roční dobou běhu okolo 8000 hodin je blokovou tepelnou elektrárnou vyrobená elektřina kompletně použita pro vlastní spotřebu. A v noci se již ani nemusí odebírat elektřina z veřejné sítě. „Díky tomu jsme náklady na elektřinu snížili z dřívějších 28 000 o polovinu, tedy na 14 000 Euro“, zdůrazňuje März.

Díky novým energetickým centrálám sníží kliniky léčebného ústavu Medical Park celkově své emise CO₂ ročně o 2208 tun. Aby byla tato množství škodlivin absorbována, bylo by zapotřebí 144 000 stromů.

Čísla, data, fakta, argumenty

●  1 x Vitobloc 200 EM-140/207, výkon: 140 kWel/207 kWth,
●  2 x Vitocrossal 300, celkový výkon: 1956 kW,
●  Výměna kompletní energetické centrály za pouhé čtyři týdny,
●  Během instalace překlenutí s mobilní topnou centrálou,
●  Snížení nákladů na elektřinu na polovinu.

Dr. med. Ulrich R. Mauerer, Vorstandsvorsitzender der Medical Park AG

Dr. med. Ulrich R. Mauerer, předseda představenstva společnosti Medical Park AG

„Cítíme se zavázáni vůči budoucnosti. Proto je pro nás rozhodující, abychom provozovali naše kliniky trvale udržitelně, šetrně vůči zdrojům a životnímu prostředí. Naše domy leží v půvabných krajinách. Také z tohoto důvodu má léčebný ústav Medical Park zvláštní zájem na tom, aby příroda zůstala uchována. Efektivní energetické systémy společnosti Viessmann k tomu přispívají.“