Hospodárné energetické systémy pro hotely a pohostinskou činnost

Vysoký komfort ohledně tepla pro Vaše hosty, a přitom co možná nejnižší náklady na energie? Profitujte z technologického náskoku jednoho z předních mezinárodních výrobců energetických systémů. A ze zkušenosti z velkého počtu nainstalovaných zařízení v hotelech.

Pro Váš hotel najdeme vhodné topení

Ověříme Vaší potřebu energie a ukážeme Vám různé možnosti, jak dlouhodobě efektivně využívat použitou energii, aby se Vaši hosté cítili dobře – a abyste měli oproti konkurenci skutečnou výhodu v nákladech.


Optimální spotřeba energie ve vašem hotelu díky holistickým řešením

Bezkonkurenční v systému: Holistická řešení od Viessmann

Ne vždy představuje jeden určitý systém topení optimální řešení. Proto jsou požadavky v oblasti hotelnictví tolik různé a komplexní. Dobré je, pokud máte na své straně nějakého partnera, který je ve věcech dodávky tepla opravdovým poskytovatelem kompletních služeb. Neboť často je správnou kombinací možné docílit ještě lepší energetické bilance.


Koncepty upravené podle přání zákazníka snižují náklady na energie

Dodávka tepla a energií v hotelech klade zcela zvláštní nároky na techniku. Extrémní zatížení ve špičkách a celoročně vysoká potřeba tepla a elektřiny mají za následek tomu odpovídající náklady na energie. Díky správnému projektování a v kombinaci s know-how naše koncepty upravené podle přání zákazníka tyto náklady snižují. Neboť naše moderní systémy topení znají pouze dva směry: komfort nahoru, náklady dolů.

Vaši hosté očekávají spolehlivou dodávku tepla a teplé vody 24 hodin denně. Optimální řízení energií je proto nevyhnutelné, pokud si chcete udržet náklady pod kontrolou. Společnost Viessmann nabízí se svými integrovanými nabídkami řešení pro veškeré zdroje energie a pro veškeré velikosti spotřeby jedinečnou možnost výběru a kombinace. Tak vznikají ukázkové, vysoce efektivní energetické systémy, které zaručují nejen co do nákladů optimalizované použití paliv, nýbrž také maximální spolehlivost zásobování.

Myslet v rámci systémů: Tak vznikají komplexní, do budoucna zajištěné energetické koncepty

Vyrábět současně elektřinu a teplo, využívat odpadní teplo, topit a chladit s jedním systémem – společnost Viessmann si vždy udělá obraz o celkové energetické situaci přímo na místě. Pouze díky tomu dokážeme nabízet individuálně upravená řešení podle přání zákazníka, která jsou příkladná ohledně bilance energií a životního prostředí.

Systémy topení společnosti Viessmann se dají pohodlně řídit pomocí tabletu nebo osobního počítače 

K hospodárnému řízení energií patří také jednoduchá obsluha. Komunikativní regulační systém Vitotronic představuje elektronické řízení pro hospodárný a bezpečný provoz topného zařízení. Vše s nejlepším uspořádáním – díky společnosti Viessmann.


Vaše výhody s individuálním topným systémem od společnosti Viessmann

Maßgeschneidertes Konzept für den Wärmebedarf Ihres Hotels: Vitobloc 200_EM-401 Blockheizkraftwerk.
 • Vysoká spolehlivost provozu: Všechny komponenty jsou optimálně vzájemně sladěny pro spolehlivý provoz s dlouhou životností.
 • Energetická efektivita: snížení nákladů díky lepšímu využívání použité energie.
 • Dodatečná funkce chlazení: „natural cooling“ s tepelným čerpadlem pro perfektní klima v každém ročním období.
 • Vlastní dodávka elektřiny: pro hospodárnou optimalizaci nákladů za elektřinu.
 • Zlepšená ekologická bilance: snížení emisí CO₂ jako výhoda oproti konkurenci,.
   


Se správným partnerem po boku jde vše jednodušeji

Ověříme Vaší potřebu energie a ukážeme Vám různé možnosti, jak efektivně využívat použitou energii. Trvale a se zajištěním do budoucna. Tak, jak to dokáže pouze skutečný poskytovatel kompletních služeb. Poté Vám doporučíme toho nejvhodnějšího partnera, který bude perfektně rozumět vašim přáním. Skutečného specialistu, který přesně zná požadavky v oblasti pohostinství a který s sebou přinese obsáhlé zkušenosti pro Vámi požadovanou dodávku tepla.

Takto využijete naše bezplatné poradenství expertů:

 1. Kontaktujte nás a sjednejte si termín s některým z našich specialistů pro oblast hotelnictví.
 2. My se u Vás stavíme a uděláme si dostatek času, abychom provedli analýzu Vaši současné situace a požadavků ohledně Vaší potřeby tepla a energie.
 3. Ukážeme Vám, kde a jak je možné Váš systém zlepšit, jaké máte možnosti úspor a jak může vypadat řešení se zabezpečením do budoucna.
 4. Najdeme pro Vás správného partnera, který odborně provede modernizaci a který Vám spolehlivě poskytne podporu s vědomím nízkých nákladů.


Reference

Hotel Parador, Alcalá de Henares

Hotel Parador, Alcalá de Henares: Historický šarm se setkává s moderním hotelovým komfortem.

Španělské hotely Parador jsou tiché domy, které se nejen nacházejí na historicky významných místech, nýbrž často samy vykazují historickou stavební podstatu. Příkladem jedné takové krásy je hotel Parador v Alcalá de Henares. Zde přebírají dva plynové kondenzační kotle Vitocrossal 300 efektivní dodávku tepla pro vytápění. O dodávku teplé vody se stará 80 vakuových trubicových kolektorů Vitosol 200-TM, které jsou ve špičkách podporovány nízkoteplotním topným kotlem Vitoplex 300.


Perfektní pro Vaše uvolnění a příjemný pocit: Alpine Resort & Spa Lagorai.

V privilegované poloze v blízkosti horského města Cavalese vyčnívá z údolí Fleimstal hotelový a lázeňský resort Lagorai Alpine. Není těžké se zde v soužití s přírodou cítit příjemně. To zaručuje také topný kotel na dřevo Vitoflex 300-RF, který se v pokojích a lázních stará o příjemné blahodárné teplo. Plně automatický topný kotel na dřevo s rotačním topeništěm poskytuje výkon 400 kilowatt a jako palivo je možné alternativně používat pelety, dřevní štěpku nebo hobliny.

Das Alpine Resort & Spa Lagorai

Hotel Edelweiß, Töll/Tirol

Hotel Edelweiß, Töll/Tyrolsko: S velkým smyslem pro detail a s překypujícím komfortem pro pohodové dny dovolené.

V rodinném alpském hotelu Edelweiß dodává nízkoteplotní topný kotel Vitoplex 300 energii pro vytápění a ohřev teplé vody pro 54 komfortních pokojů a pro wellness oázu plus pro krytý bazén.


Hotel Pegasos, Kemer/Turecko: Zábava při koupání a radost z užívání wellness pro více než 700 pokojů.

Co by to bylo za dovolenkový hotel bez bazénu a turecký hotel bez hammamu? Nízkoteplotní litinový topný kotel Vitorond 200 spolehlivě zásobuje hotelový komplex potřebnou topnou energií.

Hotel Pegasos, Kemer/Türkei

Victor’s Residenzhotel, Saarbrücken

Hotel Victor’s pro rezidenční pobyt, Saarbrücken: Francouzský šarm se setkává s německou útulností.

Celkem 45 výkonných plošných kolektorů Vitosol je pro zásobování teplou vodou ideálním doplňkem pro topné zařízení se 2 plynovými kondenzačními kotly.