Vitocal 300-A – efektivní vytápění pomocí vzduchu

Profitujte z těchto výhod:
 

  • Nízké provozní náklady díky dobrému chování při částečném zatížení a flexibilnímu provozu  
  • Současné vytápění nebo chlazení a příprava teplé vody s přídavným výměníkem tepla
  • Vysoký komfort obsluhy díky dálkovému ovládání a Vitotrol App, které jsou k dostání jako příslušenství
  • Čistý architektonický design
  • V kaskádě po pěti, výkon do 250 kW
  • Třída energetické účinnosti: A++ / A++ *
     
* Třída energetické účinnosti podle nařízení EU č. 811/2013 Vytápění, průměrné klimatické poměry – nízkoteplotní aplikace (W35).

 

Tepelné čerpadlo vzduch/voda Vitocal 300-A rozšiřuje nabídku firmy Viessmann o rozsah výkonu od 19,7 do 47,6 kW. Kaskáda až pěti zařízení Vitocal 300-A umožòuje výkon až 250 kW.

Dobrá volba pro sanaci stávajících budov

Vysoké COP až 4,9 venkovně instalovaného tepelného čerpadla splňuje požadavky na komfortní zásobování teplem pro průmyslovou bytovou výstavbu. Vitocal 300-A je vhodný také pro sanaci stávajících budov s klasickými radiátory. Při venkovní teplotě -25 °C dosahuje agregát výstupní teploty maximálnì 55 °C.

Dva kompresory snižují provozní náklady

Dva výkonové stupnì zajišují ekonomický provoz tepelného čerpadla Vitocal 300-A. Podle zkušeností je možné vydat 70 % roční topné práce při částeèném zatížení. Potom běží tepelné čerpadlo pouze s jedním kompresorem a dosahuje přitom nejlepších výkonových čísel.

Současné vytápění a chlazení a příprava teplé vody

Vitocal 300-A je k dostání v pěti typech modelů. Dva z nich pracují reverzibilnì a poskytují komfortní „aktivní chlazení“ pro příjemné teploty v místnosti během léta.