Vitocal 350-G Pro: Tepelné čerpadlo typu solanka/voda do 65° C

Čerpadlo Vitocal 350-G Pro s kompaktními šroubovými kompresory je sériově vyráběné tepelné čerpadlo s topnými výkony více než 1 MW a chladicími výkony až 1 490 kW. Všechny výkony jsou dostupné s různými kompresory, které mají v závislosti na použití své výhody.

Jedno- a dvoustupňové provedení 223 až 1 128 kW

Jednostupňové provedení pokrývá topné výkony do 564 kW. Optimálně konstruovaný chladicí okruh je na straně odpařovače i kondenzátoru vybaven velkoplošnými deskovými tepelnými výměníky. Integrovaná regulace výkonu je možná ve stupních 25, 50, 75 a 100 procent.

Dvoustupňové provedení

Dvoustupňové provedení (do 1 128 kW) má dva samostatně pracující chladicí okruhy, které jsou však zásobovány jedním společným svazkovým trubkovým odpařovačem.

Obzvláště efektivní jednohrdlové provedení optimalizuje teploty odpařování. Čtyřstupňová regulace výkonu pro každý chladicí okruh umožňuje osm dílčích zatížení od 12,5 do 100 procent.

Díky vyrovnávacímu řízení jsou dosahovány téměř identické doby chodu kompresorů, a tím se zmenšují cykly údržby.

Obsáhlá výbava a jednoduchá obsluha

Regulace zařízení je založena na SPS-programované regulaci Vitotronic. Intuitivní obsluha barevného dotykového displeje o velikosti 5,7 palců umožňuje rychlé nastavení parametrů. Díky dotykové funkci je možný rovněž přímý přístup k vizualizovanému znázornění schématu a interního chladicího okruhu. Data zařízení lze ukládat automaticky až 14 dní nazpět.

Pro rozšíření regulace lze použít rozhraní modbus pro externí kaskádové zapojení nebo pro další možnosti. Proti vniknutí ještě kapalného média z odpařovače do kompresoru v případě výpadku proudu jsou všechna čerpadla Vitocal 350-G Pro vybavena samostatnou baterií powerpack. Ta bezpečně zavře vstřikovací ventily a kontrolovaně odstaví zařízení.

Volitelné příslušenství

Standardní provedení tepelných čerpadel sestává z modulární rámové konstrukce s namontovanou spínací skříní. Volitelně lze dodat sady pro hlukovou izolaci, které lze namontovat i dodatečně.

Kromě toho je možné zařízení objednat s elektronickým jemným spouštěčem.


Produktový řez

Vitocal-350-G-Pro-KS-Seite-Schnitt.png

Využijte těchto výhod

  • Topný výkon: jednostupňový: 223 až 564 kW (B0/W35 °C), dvoustupňový: 433 až 1128 kW (B0/W35 °C)
  • Chladicí výkon: jednostupňový: 417 až 661 kW (W7/W35 °C), dvoustupňový: 491 až 1 322 kW (W7/W35 °C)
  • EER (= Energy Efficiency Ratio) W7/W35 °C při 5,02
  • Nízké provozní náklady díky vysokým hodnotám výkonu: hodnota COP (COP = Coefficient of Performance) dle normy EN 14511 až 4,71 (solanka 0 °C / voda 35 °C)
  • Maximální teplota na výstupu: 65 °C
  • Nízká ztráta výkonu při provozu s vyššími teplotami na výstupu (např. při výstupu 65° C ztráta výkonu pouze max.10 % oproti výstupu 35° C)
  • Volitelná sada na protihlukovou izolaci pro snížení hluku o 8 až 10 dB(A)
  • Tlakový stupeň 10 bar (sekundární) pro průmyslové použití
  • Snadné zprovoznění za pomoci asistenta navigovaného v menu
  • Kontrola výkonu a funkce ve výrobě