Termické solární kolektory v komunálním sektoru

Rozmanitost požadavků na teplo v komunálním sektoru nabízí skvělé možnosti pro využití solárních termických systémů. Lze je využít mimo jiné pro ohřev pitné vody a pro podporu vytápění v bytových domech.

Solární termické systémy v bytových domech

V komunálních oblastech používejte ploché nebo trubicové kolektory

Termické solární systémy transformují sluneční záření na teplo, které lze využít k podpoře topného systému a ohřevu vody. To nejen snižuje spotřebu fosilních paliv. Obce si tak mohou vyrábět teplo pro vlastní potřebu a stát se méně závislými na dodavatelích energií a rostoucích nákladech na energie.


Solární kolektory jsou k dispozici ve formě plochých a trubicových kolektorů.

Ploché kolektory pro solární systémy v komunálním využití

Produktové řady Vitosol 100-FM a Vitosol 200-FM jsou vhodné pro komunální použití. Jsou k dispozici pro instalaci na střechu a na integraci do střechy. Lze je tak flexibilně a optimálně přizpůsobit požadavkům a okolnostem. Všechny modely Viessmann jsou vybaveny inteligentní absorpční vrstvou. Chrání kolektory před přehřátím a stagnací. Patentovaná technologie ThermoProtect automaticky vypne spotřebu energie, jakmile je dosaženo maximální teploty 145 °C. Ploché kolektory Viessmann jsou výkonné a lze je rychle a bezpečně instalovat díky flexibilním spojkám vlnitých trubek z nerezové oceli.

Trubicové kolektory pro použití v obcích

Kromě plochých kolektorů nabízí Viessmann také tzv. vakuové trubicové kolektory, které dokážou díky vysoce selektivně potaženým absorbérům zachytit obzvláště velké množství sluneční energie a přeměnit ji na teplo. Vyznačují se vysokým stupněm účinnosti, protože vakuum tvoří obzvláště dobrou tepelnou izolaci.


Stejně jako u plochých kolektorů nabízí Viessmann pro své komunální solární systémy různé modely. Nechybí ani automatické vypínání teploty pomocí technologie ThermProtect.