Vitovent 300-F – větrání pomocí tepelného čerpadla


Profitujte z těchto výhod:

  • Moderní domácí technika ve sladěné kombinaci s kompaktními tepelnými čerpadly vzduch-voda nebo země-voda
  • Flexibilní domácí vzduchotechnika pro nízkoenergetické a pasivní domy
  • Až 98 % rekuperace tepla z odpadního vzduchu
  • Účinný pylový filtr F7 – výhodné pro alergiky
  • Pohodlná regulace pomocí připojeného tepelného čerpadla
Vitocal_222-S_242-S_Vitovent_300-F.jpg

Ideální kombinace: Účinné tepelné čerpadlo a efektivní větrání obytných prostor

Větrací modul pro bytové prostory Vitovent 300-F je ideálním doplňkem pro tepelná čerpadla Viessmann. Topné výkony kombinovatelných přístrojů se pohybují mezi 3,0 až 10,6 kW a přístroje nevyžadují velký prostor. Kombinace přístrojů se doporučuje především pro temperování vzduchu.

Větrací modul je přímo spojen s tepelným čerpadlem. Dva průchody ve stěnách pro vedení vzduchu jsou dostačující. Všechna nastavení se provádí volitelně přes regulaci Vitotronic 200 tepelného čerpadla, společné dálkové ovládání nebo aplikaci Vitotrol App prostřednictvím chytrého telefonu. Přitom bude provoz tepelného čerpadla a větrání automaticky vzájemně sladěn. Volitelně je možný ohřev vzduchu.

Přes tepelný výměník bude přivedeno zpět až 98 % tepla obsaženého v odpadním vzduchu z přístroje Vitovent 300-F a tak bude ohříván dovnitř proudící venkovní vzduch bez požadavků na dodávky další energie.

Tepelná čerpadla produktové informace

Vysoký komfort obsluhy

Větrací modul Vitovent 300-F je spojen přímo s tepelným čerpadlem. Všechna nastavení se volitelně provádějí přes regulaci Vitotronic 200 (WO1C) tepelného čerpadla, společné dálkové ovládání nebo aplikaci Vitotrol. Přitom se automaticky vzájemně slaďuje provoz tepelného čerpadla a větrání.

Až 98 % rekuperace tepla

Vitovent 300-F přivádí zpět teplo obsažené v odpadním vzduchu a ohřívá tím venkovní vzduch proudící dovnitř.

Udržení teploty vzduchu v pasivním domě

Kombinace přístroje Vitovent 300-F a tepelného čerpadla se dá velmi dobře použít v pasivním domě k udržení teploty vzduchu. Proto je potom hydraulický rozdělovací systém dále zbytečný. Za tím účelem se integruje registr dohřevu s výkonem do 1,5 kW. Navíc se v zařízení Vitovent 300-F používá volitelný akumulační zásobník topné vody s objemem 25 l.

Dodatečné využití solárních termických systémů

Při použití tepelných čerpadel Vitocal 343-G/242-G nebo Vitocal 242-S je možné přímé připojení solárních kolektorů pro přípravu teplé vody. Díky integrované solární funkci k solárnímu ohřevu pitné vody se zde dají ušetřit náklady na energii. Využití elektřiny vlastní výroby z fotovoltaického zařízení pro vlastní účely přispívá nakonec k dalším úsporám
energie.

Větrací bytový přístroj plus tepelné čerpadlo – jako ideální kombinovaný systém pro novostavbu

Větrací modul pro bytové prostory Vitovent 300-F spojuje v kombinaci s tepelným čerpadlem* vzduch-voda nebo země-voda výhody integrovaného přístroje s variabilitou tepelných čerpadel Viessmann. Topné výkony kombinovatelných tepelných čerpadel se pohybují mezi 3,0 až 10,6 kW. Systém může být použit pro obytné plochy do cca 210 m².

* Vitovent 300-F lze kombinovat s tepelnými čerpadly Vitocal 222-S/242-S, 200-A, 222-G/242-G, 333/343-G, 300-A (301.B11 a B14), 200-G, 300-G (301.B06 a B17), 350-G (351.A07) a Vitocaldens 222-F.

 

Vitovent-300-F-Schema.png

Produktový řez

Přehled

Objemový tok vzduchu
až 280 m3/h
Třída energetické účinnosti dle směrnice č. 1254/2014
energieeffizienklasse.png
Časové řízení: podle typu A nebo B • Centrální řízení: A • Řízení podle místního požadavku: v závislosti na typu A+ nebo A
Vhodný pro obytné plochy
až 210 m2
Stupeň zpětného získání tepla
až 98 %
Oblast použití
Rodinné domy nebo byty | novostavby
Způsob montáže
Postavení na zem
Další charakteristiky
Ovládání pomocí regulace tepelného čerpadla Vitotronic 200, typ WO1C, dálkovým ovládáním (příslušenství tepelného čerpadla) nebo aplikaci Vitotrol. Automatický bypass pro přirozené chlazení. Systémová kombinace s tepelným čerpadlem.
Vitovent-300-F-Schnitt.png