Vitovent 200-D – vyhlašuje boj vlhkým rohům


Profitujte z těchto výhod:

  • Kontinuální provoz vytváří příjemný vzduch v místnosti
  • Vyrovnaná bilance vlhkosti zabraňuje poškozením stavby
  • Ideální pro alergiky díky venkovnímu vzduchu filtrovanému přes pylový filtr
  • Snadná instalace do venkovní zdi; stačí přípojka 230 V
  • Úsporné ventilátory


Kompaktní a flexibilní

Kompaktní větrací přístroj Vitovent 200-D je dimenzován pro ventilaci a odvětrávání jednotlivých místností. Čerstvý vzduch bude přefiltrován a přes vestavěný tepelný výměník ohřát teplem ze vzduchu odváděného z místnosti. Stupeň využití odpadního tepla z odváděného vzduchu činí až 90 procent.

Čidlo kvality vzduchu ovládá tiché ventilátory v závislosti na kvalitě vzduchu. Otáčky ventilátoru jsou přitom jen tolik vysoké, kolik je nezbytně nutné pro příjemné klima v místnosti.

Pro instalaci větracího přístroje stačí pouze otvor ve venkovní zdi a přípojka 230 V. Pro vysokou flexibilitu stejně jako rychlé a čisté vestavění lze volit mezi hranatým a kruhovým tvarem.


Snadná obsluha a údržba

Ovládací jednotka větracího přístroje je již integrována do vnitřního víka. Filtry mohou být pohodlně vyměňovány zevnitř. Bezbateriový ovládací rádiový spínač s piezoprvkem umožňuje pohodlné střídaní provozních režimů.

wohnungslueftung-dezentral.jpg

Decentralizovaný větrací přístroj s rekuperací tepla pro jednotlivé místnosti nebo byty

( A ) Venkovní vzduch
( B ) Odsávaný vzduch
( C ) Přívodní vzduch
( D ) Odpadní vzduch
( E ) Vitovent 200-D, vestavěný do venkovní zdi
( F ) Ovládací rádiový spínač (příslušenství pro typ HRM A55)

Decentrální větrací zařízení s rekuperací tepla pro samostatné místnosti nebo byty

Kompaktní zařízení pro větrání bytu Vitovent 200-D je navrženo pro kontrolované větrání a odvětrávání samostatných místností. Vzduch, který proudí dovnitř, se filtruje a ohřívá se přes zabudovaný křížový protiproudý výměník tepla teplem z odebraného vzduchu z místnosti. Stupeň zpětně získaného tepla z odpadního vzduchu činí až 90 %. Za hodinu se vymění až 55 m³ vzduchu. Při použití několika zařízení lze realizovat kompletní koncepty větrání.


Proražení venkovní stěny je pro instalaci větracího zařízení dostačující. Dodatečné větrací kanály se nemusí pokládat – elektrická přípojka (230 V) stačí. Pro vysokou flexibilitu i rychlé a čisté dopravení na místo lze zvolit mezi hranatým a kulatým tvarem montáže. Zařízení pro větrání bytu Vitovent 200-D se velmi hodí například pro boj s vlhkem v průběhu modernizace nebo k pohodlnému udržování příjemného ovzduší v místnosti.


Ochrana před pronikajícím hlukem zvenčí je u tohoto přístroje mimořádně vysoká, tak se tento decentrální přístroj hodí například pro použití blízko frekventované cesty. Současně šetří rekuperace tepla na rozdíl například od nutného větrání oknem topnou energii, což snižuje náklady na vytápění.


Dodatečný komfort poskytuje v létě funkce přívodu vzduchu: během nočních hodin lze obejít výměnu tepla a přivádět do místnosti chladný noční vzduch.

Vitovent 200-D – formschöner Funk-Bedienschalter

Jednoduchá obsluha a údržba 

Obslužná jednotka je již integrována do výklenku vnitřní stěny. Výměna filtrů na přiváděný a venkovní vzduch i čištění a prohlídka základních dílů je pohodlně možná zevnitř.


Bezdrátový bezbateriový ovladač (příslušenství) umožňuje komfortní výměnu provozních režimů u jednoho nebo více zařízení současně. Technologie založená na piezo efektu nevyžaduje kabelovou přípojku nebo výměnu baterie, takže spínač lze umístit bez zásahu do stavební hmoty.


Přes senzor kvality vzduchu, který se dodává jako příslušenství, k ovládání podle místní potřeby se regulují tiché úsporné ventilátory v zařízení Vitovent 200-D v závislosti na kvalitě vzduchu. V automatickém provozu jsou otáčky ventilátorů jen tak vysoké, jak je nutné pro zdravé a útulné ovzduší v místnosti.

Produktový řez

Přehled

Objemový tok vzduchu
až 55 m³/h
Centrální řízení: A • Řízení podle místního požadavku: v závislosti na typu A+ nebo A
energieeffizienklasse.png
Ruční řízení: B • Řízení podle místního požadavku: v závislosti na typu A
Vhodný pro obytné plochy
...
Stupeň zpětného získání tepla
až 90 %
Oblast použití
Jednotlivé místnosti nebo byty | novostavba a modernizace
Způsob montáže
Montáž na venkovní stěně bez vzduchových kanálů
Další charakteristiky
Integrovaná regulace se 7 provozními možnostmi. Ovládání je možné rádiovým ovladačem (příslušenství). Ve spojení se senzorem kvality vzduchu (příslušenství) probíhá automatické přizpůsobení objemu proudícího vzduchu kvalitě vzduchu v místnosti. Funkce přívodu čerstvého vzduchu se v létě stará o příjemný chlad (typ HRM).
Vitovent-200-D-Schnitt.png