Viessmann Vitovent se postará o čistý vzduch v místnostech

Vyšší kvalita vzduchu znamená vyšší komfort bydlení. Navíc se zvyšuje tělesná i duševní výkonnost. Vzduch je přitom vnímán jako čerstvý a příjemný, když koncentrace oxidu uhličitého je nižší než 0,1 objemových procent. Pokud je vzduch v místnosti bohatý na kyslík, zvyšuje se kvalita života. O kvalitě vzduchu však nerozhoduje pouze podíl kyslíku. Mnohem větší negativní vliv mají aromatické látky a škodliviny a také zvýšená vlhkost. Ve starých, spíše méně dobře izolovaných budovách probíhá stálá výměna vzduchu skulinami a štěrbinami kolem dveří nebo oken. Ale nové stavební a izolační materiály už tuto přirozenou výměnu vzduchu nemohou zaručit. Řešení: Domácí vzduchotechnické zařízení. K tomu můžeme nabídnout řadu produktů Vitovent pro centrální a decentrální větrání.

Centrální větrání
●  Vitovent 300-W
●  Vitovent 300-F
●  Vitovent 300-C
●  Vitovent 200-C

Decentrální větrání
●  Vitovent 200-D
●  Vitovent 100-D
●  Vitovent 050-D

Tímto se vyznačují všechny systémy domácí vzduchotechniky Viessmann Vitovent

Všechna větrací zařízení od společnosti Viessmann v zásadě spojuje inovativní technologie, dlouhá životnost a spolehlivost. Obzvláště důležité: Modely Vitovent jsou obzvlášť tiché. Zajišťují stálou výměnu vzduchu a kromě škodlivin odstraňují ze vzduchu v místnosti také pachy. Výměna vzduchu přitom probíhá podle vlhkosti. Protože v rodinném domě se denně do vzduchu v místnostech předá přibližně 15 litrů vlhkosti. Ten už tuto vlhkost nemůže pojmout, proto se vlhkost sráží a kondenzuje, čímž může být podpořena tvorba plísně. Proto jsou modely Vitovent koncipovány tak, aby výměna vzduchu probíhala pouze v závislosti na venkovním vzduchu a počasí.

Ventilace s rekuperací tepla a s funkcí bypasu

Všechny systémy Vitovent využívají odpadní teplo, aby jím ohřívaly přiváděný vzduch. Tento proces se nazývá rekuperace tepla a šetří energii na vytápění. Je možný díky integrovanému výměníku tepla. Ten je naproti tomu v létě možné obejít. Tím lze ochlazovat místnosti pomocí zchlazeného nočního vzduchu. U centrálních větracích zařízení Vitovent toto splňuje takzvaná bypass funkce. Za tímto účelem je v každém přístroji integrovaná bypass klapka. Vede čerstvý, studený venkovní vzduch kolem křížového protiproudého výměníku tepla. Přenos tepla z venkovního vzduchu na přiváděný vzduch se tím obejde a je dočasně deaktivován.

Produkt         Oblast použití Rekuperace tepla pro obytnou plochu do
Vitovent 300-W Novostavba, rodinný dům / dvougenerační dům do 93 % cca 370 m²
Vitovent 300-F Novostavba, rodinný dům / dvougenerační dům do 98 % cca 215 m²
Vitovent 300-C Novostavba a modernizace, byt v patrovém domě do 90 % cca 90 m²
Vitovent 200-C Novostavba (alternativně) a modernizace, byt v patrovém domě do 95 % cca 120 m²
Vitovent 200-D Novostavba a modernizace, byt v patrovém domě do 90 % do cca 25 m² (jednotlivé místnosti)

Modely Vitovent 100-D a 050-D je možné použít rovněž v novostavbách a při modernizaci stávajících budov. Díky čtyřem stupňům výkonu se hodí do bytů v patrových domech. Vitovent 100-D tak na stupeň výkonu 4 může vyměnit až 46 krychlových metrů vzduchu za hodinu. Vitovent 050-D na stejný stupeň zvládne hodnotu 43 krychlových metrů za hodinu. Kromě toho mají oba modely stupeň využití odpadního tepla 90 resp. 91 procent.


Vitovent – Centrální větrání pro novostavby

Principiálně je v případě centrálního větrání centrálně nainstalovaný přístroj, který soustavou kanálů přivádí čerstvý vzduch do všech místností v budově. Zařízení se převážně instalují do novostaveb, protože ve stávajících budovách je zpravidla málo místa pro dodatečnou vestavbu takové soustavy kanálů.

Systém rozvodu vzduchu Vitovent (LVS)

Komponenty centrálního větrání pro obytné prostory Viessmann se systémem rozvodu vzduchu jsou vzájemně velmi dobře sladěny, a proto jsou mimořádně tiché. Rozvodný systém se skládá z 19 jednotlivých komponent, které mezi sebou lze flexibilně kombinovat. Majitelé domů přitom mají následující možnosti:

●  centrální rozvody (rozvaděč na stěně nebo na stropě)
●  decentrální rozvody (rozvody stoupačkami)
●  centrální rozvody (rozvodná skříň a plochý přístroj v zavěšeném podhledu)

Větrání pro obytné prostory Vitovent v kompletním balíčku

Kromě jednotlivých produktů Vitovent můžete na přání profitovat i z dalších rozsáhlých služeb týkajících se plánování zařízení:

●  Kalkulace množství vzduchu
●  Kalkulace škrticích klapek pro nastavení jednotlivých objemových proudů vzduchu
●  Dispoziční plán plochého kanálového systému
●  Návod k pokládce
●  Uvedení do provozu
●  Regulační nastavení


Decentrální větrání s produkty Viessmann Vitovent

Díky rozsáhlým rekonstrukcím jsou i stávající budovy stále více vzduchotěsné, čímž nedochází k dostatečné výměně vzduchu. To vede nezřídka k vysoké vlhkosti vzduchu a stejně tak vysoké pravděpodobnosti tvorby plísně – řešením jsou decentrální větrací zařízení. Cíleně zajišťují v jednotlivých místnostech čerstvý vzduch. Přitom je jejich instalace jednoduchá. Stačí malý otvor ve zdi nebo jádrové provrtání otvoru vnější stěnou. Rozsáhlá síť ventilačních kanálů je zbytečná. Díky tomu se decentrální větrání Vitovent obzvlášť hodí do bytových domů, protože lze nezávisle na sobě provozovat více přístrojů.


Produkty

Centrální domácí vzduchotechnika


Decentrální domácí vzduchotechnika