Vitoligno 250-S – Specialista na štípané dřevo


Profitujte z těchto výhod

  • Plnicí prostor pro polena do délky 1 m 
  • Není citlivý na hřebíky nebo šrouby
  • Čisté a účinné spalování
  • Velký plnící prostor (185 až 500 litrů)
  • Je připraven pro montáž olejového hořáku
  • Komfortní obsluha díky Viessmann aplikaci přes mobilní telefon

 

Kotel na kusové dřevo Vitoligno 250-S

Kotel na kusové dřevo Vitoligno 250-S

Kotel Vitoligno 250-S byl vyvinut speciálně pro spalování kusového dřeva a odpovídá nejnovějšímu stavu moderní techniky spalování. Kotel na kusové dřevo Vitoligno 250-S se již tisíckrát osvědčil.


Plnění shora poskytuje jednoduchou manipulaci, regulace pomocí sondy Lambda ručí za nízké emise a integrovaný management tepla zajišťuje maximální komfort.

Čisté a účinní spalování

Mikroprocesorová regulace zachycuje všechna data důležitá pro provoz a reguluje rozdělování tepla. Kotlové zařízení se tak ve všech fázích provozu od nahřívání přes zátěžový provoz až po vyhoření neustále hlídá a udržuje přes motorické vzduchové klapky v optimální oblasti. Tím je zaručeno čisté a účinné spalování.

Oblast použití

Přes rozšiřovací sady (příslušenství) lze z hlediska regulační techniky zapojit tepelné spotřebiče nebo zásobníkové ohřívače vody. Vitoligno 250-S lze použít v rodinných a bytových domech, zemědělských a obchodních provozech.

Velký plnicí prostor

Vitoligno 250-S poskytuje  svou velkou plnicí šachtou vysoký komfort při topení, ať už s kusovým dřevem, dřevěnými briketami nebo zbytkovým dřevem ve volně ložené nebo kusové podobě.  V rozsahu jmenovitého tepelného výkonu od 85 do 170 kW činí šířka plnicího prostoru 1080 mm, což umožňuje komfortní plnění i metrovými poleny.

S připojením olejového hořáku

Vitoligno 250-S je schválen pro provoz s olejovým hořákem, připraveny jsou potřebné přípoje.  Namontování olejového hořáku lze využít například k překlenutí dovolených, kdy není možné ruční plnění kusovým dřevem.

Dálkové ovládání Vitotrol 350-C

Dálkové ovládání s dotykovým displejem

S dotykovým displejem Vitotrol 350-C lze zplyňující kotel na dřevo obsluhovat z obytné místnosti. Pětipalcový displej ve formátu 16:9 umožňuje velmi jednoduchou obsluhu. Nástěnný kotel Vitotrol 350-C slouží k dálkovému ovládání kotle se všemi potřebnými možnostmi nastavení, zobrazením všech důležitých informací kotle a akumulačního zásobníku topné vody.


Vitotrol 350-C je víc než jen dálkové ovládání. Poskytuje rozšíření zařízení až o 20 dalších rozšíření regulací (topné okruhy, ohřev pitné vody) v jednom přístroji.


warmwasserspeicher.jpg

Vzájemné sladění všech komponentů: systémová technika

„Celek je víc než součet jeho částí.“ Podle této zásady poskytuje Viessmann nejen jednotlivé komponenty topení, které splňují vysoké standardy firmy Viessmann v oblasti kvality, spolehlivosti a efektivity. Všechny produkty jsou součástí kompletního sladěného systému, ve kterém se k sobě všechny díly dokonale hodí. Protože pouze dokonalá souhra komponentů, které jsou integrovány v systému, dokáže vyčerpat celkový potenciál výkonů inovační špičkové techniky.

Viessmann systémová technika zahrnuje vše, co spolehlivé a hospodárné vytápění znamená. Regulace Vitotronic s bezdrátovým dálkovým ovládáním, silné zásobníky teplé vody Vitocell pro nejlepší komfort z teplé vody a kvalitní solární systémy pro úsporné vytápění.

Produktový řez

Přehled

výkon
85 až 170 kW
Stupeň účinnosti
až 92%
Třída energetické účinnosti
A+ (do 60 kW)
Palivo
icon-biomasse.png
štípané dřevo (půlmetrová a metrová polena), dřevěné brikety, volné nebo kusové zbytky dřeva
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
rodinné domy/dvojdomky/bytové domy, podnikání, obce, novostavba a modernizace
Obsluha
Regulace řízená počasím
Příprava teplé vody
Je zapotřebí dodatečný zásobníkový ohřívač nebo více ohřívačů pro vyšší komfort teplé vody.
Další charakteristiky
Pyromat ECO je podle normy EN schválený také jako kotel na olej, potřebné přípojky jsou připraveny.
Produktový řez kotle na štípané dřevo Vitoligno 250-S