Správné důvody pro modernizaci topení a využití efektivní plynové kondenzační techniky

Jen v Německu je stále v provozu kolem dvou milionů topných zařízení starších 25 let. Jejich provozovatelé často vůbec neví, kolik peněz vyplýtvají za energii, která je bez účinku spálena a jako nepoužité teplo uniká komínem. Kromě toho tato stará zařízení zatěžují klima zbytečně vysokými emisemi CO2, čímž se podílejí na globálním oteplování.

Včasnou výměnou těchto zařízení za vysoce účinné kondenzační kotle v kombinaci se solární technikou by mohli koncoví spotřebitelé ušetřit až 35 % energie. V přepočtu by to bylo deset procent celkové spotřeby energie v Německu při současném snížení emisí CO2 o 54 milionů tun ročně.

Podpora vytápění prostřednictvím solární energie

Bezplatná energie ze slunce se pro podporu vytápění a ohřev pitné vody využívá stále ještě příliš málo. Pokud tedy právě modernizujete topení nebo měníte topný kotel, měli byste zvážit kombinaci se solárním zařízením.


Různé důvody pro využití kondenzační techniky s plynem

Jen v Německu je v provozu ještě kolem dvou milionů topných systémů, které jsou starší než 25 let. Jejich provozovatelé často vůbec neví, kolik peněz vyplýtvají za energii, která je bez účinku spálena a jako nepoužité teplo uniká komínem. Kromě toho tato stará zařízení zatěžují klima zbytečně vysokými emisemi CO2, čímž se podílejí na globálním oteplování.

Včasnou výměnou těchto zařízení za vysoce účinné plynové kondenzační kotle v kombinaci se solární technologií by mohli koncoví spotřebitelé ušetřit až 35 procent energie. V přepočtu by to bylo deset procent celkové německé spotřeby energie za současného snížení emisí CO2 o 54 milionů tun ročně.

Velký výběr plynových kondenzačních kotlů

Výměnu starého a neefektivního topného kotle za energeticky úsporný kondenzační kotel lze provést celkem rychle. Ať již jde o nástěnné a maximálně kompaktní plynová tepelná zařízení nebo stacionární topné kotle s integrovaným solárním zásobníkem. Především majitelé rodinných, dvougeneračních a malých bytových domů najdou u společnosti Viessmann rychle vhodný kotel, který výkonem (až do 80 kW) a cenou vyhoví jakémukoliv nároku.

Brennwerttechnik.png

Takto šetříte s kondenzační technikou

Kondenzační technika využívá nejen teplo, které vzniká přímo při spalování plynu, ale také teplo obsažené ve spalinách, které u běžných kotlů uniká nevyužité komínem.

Kondenzační kotle téměř úplně odebírají teplo, které je obsažené ve spalinách a dodatečně ho přeměňují na výhřevné teplo. K tomuto účelu jsou kondenzační kotle Viessmann vybaveny výměníky tepla Inox-Radial z nerezové ušlechtilé oceli, které spaliny před odvodem do komína natolik ochladí, že vodní pára, která je v nich obsažená, cíleně kondenzuje a uvolněné teplo se dodatečně přenáší do topného systému.

S touto technologií dosahují kondenzační kotle normovaného stupně využití až 98 % a jejich provoz mimořádně šetří energii. Tento princip fungování nešetří pouze cennou energii, ale prostřednictvím výrazně redukovaných emisí CO2 chrání i životní prostředí.

Podpora topení solárním zařízením

Plynové topení u nás patří k nejčastěji instalovaným topným systémům. Vyznačuje se především kompaktní instalací a vysokou energetickou účinností. Je možné ho provozovat ještě účinněji a více ekologicky, pokud majitelé zařízení vsadí na hybridní řešení v kombinaci solární termiky a plynové kondenzační techniky. Bezplatná energie ze slunce se pro podporu topení a ohřev pitné vody využívá stále ještě málo. Přitom je to vůbec nejčistší zdroj energie. Kromě toho je nám k dispozici zdarma a neomezeně. Právě při modernizaci topení nebo výměně topného kotle byste měli vzít v potaz kombinaci se solárním zařízením.

Plynové kondenzační kotle společnosti Viessmann lze provozovat monovalentně nebo bivalentně. Pro bivalentní provoz se solárním zařízením je nezbytný vhodný zásobník. Program Vitocell společnosti Viessmann je ideálně nastaven pro provoz se solárními zařízeními. Ať již se jedná o zásobníkové ohřívače vody pro ohřev pitné vody, kombinované zásobníky nebo vyrovnávací zásobníky topné vody: Pro každou potřebu nabízí ten správný zásobník teplé vody.

Solární zařízení od firmy Viessmann lze optimálně provozovat v kombinaci s plynovou kondenzační technikou.

Bezplatná energie ze slunce se pro podporu topení a ohřev pitné vody využívá stále ještě málo. Právě při modernizaci topení nebo obnově topného kotle byste měli vzít v potaz kombinaci se solárním zařízením.