Vytápění olejem – progresivní technologie s účinností až 98 %

Olejové kondenzační kotle jsou velmi efektivní a mají bezkonkurenčně vysokou účinnost až 98 %, při přeměně topného oleje na teplo. Jejich provozem proto aktivně přispíváte k ochraně ovzduší a životního prostředí.

Naše olejové kondenzační kotle splňují všechny nároky budoucnosti. Již nyní jsou připraveny na to, že se z fosilního oleje přejde na topný olej s podílem biooleje. Tím dokonale splňujeme často formulované požadavky na topné technologie, které chrání přírodní zdroje.

Využijte u svého nového topení i bezplatnou energii slunce! Všechny kotle jsou navrženy pro kombinaci se solární technikou Viessmann – systémová technika Viessmann totiž zajišťuje optimální souhruvšech komponentů až po komfortní regulaci, která splňuje všechny nároky

*Vztaženo na horní tepelnou hodnotu (spalné teplo Hs)
Inox-Radial-Wärmetauscher aus Edelstahl Rostfrei

Olejové vytápění – účinné využívání zdrojů kondenzační technikou

 

Kondenzační olejový kotel zcela odebírá teplo obsažené ve spalinách a přeměňuje ho na dodatečné výhřevné teplo. Proto jsou kondenzační olejové kotle Viessmann vybaveny výměníky tepla Inox-Radial z nerezové ušlechtilé oceli, které vychlazují spaliny před odvodem do komína natolik, že vodní pára, která je v nich obsažená, cíleně kondenzuje a uvolněné teplo se dodatečně přenáší do topného systému. To zvyšuje účinnost, zmenšuje vaše náklady na vytápění a snižuje zatížení životního prostředí.
 

Olejové kotle icon-oel.png

Kotel na olej vyhoví každému nároku na efektivní a úsporné vytápění. Olejové kondenzační kotle řady Vitoladens nabízí nejlepší energetické využití a zároveň úsporný provoz.

> Měli byste vědět