Olejové kondenzační kotle využívají nejmodernější topnou technologii

Olejové kotle patří mezi oblíbené topné systémy. Není divu, protože palivo je energeticky bohaté a systém je považován za bezpečný. Pokud se majitelé domů rozhodnou koupit kondenzační kotel Viessmann na olej, aktivně přispívají také k úspoře zdrojů a úsporám energie. Protože s nepřekonatelně vysokou účinností je použitý topný olej přeměněn až z 98 % na teplo.

Kondenzační kotle společnosti Viessmann jsou již nastavené na budoucnost. Ze závodu jsou tedy připraveny na přechod z výlučně fosilního oleje na topný olej s podílem bio olejů a lze je tedy provozovat také s regenerativními zdroji energie. Každý provozovatel olejového kondenzačního kotle tak aktivně přispívá k ochraně klimatu a životního prostředí. Viessmann má správný olejový kondenzační kotel pro každý požadavek na vytápění.

 

Obrázek ukazuje kondenzační kotel na olej se zásobníkem.

Ušetřete až 35 % energie pomocí moderního olejového kondenzačního kotle

Starší kotle jsou obecně neefektivní a často spotřebovávají mnohem více paliva, než je nutné. Např. v Německu je v provozu asi dva miliony topných systémů, které jsou starší než 25 let. Nahrazením technicky zastaralého topného systému  pomocí vysoce účinného olejového kondenzačního kotle v kombinaci se solární technologií mohou koncoví uživatelé ušetřit až 35 procent energie. 

Kombinujte nový olejový kondenzační kotel se solárními kolektory

Bezplatná energie slunce pro podporu topení a ohřev pitné vody se stále ještě nevyužívá v dostatečné míře. Solární technologie je více než vyspělá a v posledních letech se stala velmi nákladově efektivní. Kromě toho je nákup podporován státem v podobě státních dotací. Každý nový olejový kondenzační kotel by nyní měl být také kombinován se solárními kolektory pro využití bezplatné sluneční energie, zejména proto, že olejové kondenzační kotle Viessmann jsou již navrženy pro využití této energie.

Při provozování olejového kondenzačního kotle v kombinaci se solárními kolektory Vitosol pro podporu topení jsou splněny požadavky státních dotací.Obsluhujte nový olejový kondenzační kotel přes internet prostřednictvím aplikace

S bezplatnou aplikací ViCare můžete svůj nový olejový kondenzační kotel pohodlně ovládat on-line prostřednictvím aplikace – dokonce i z dovolené nebo zaměstnání. K tomuto digitálnímu provoznímu pohodlí je zapotřebí pouze internetové rozhraní Vitoconnect, které může váš topenář na požádání nastavit v rámci vaší instalace.


Tak funguje ohřev pomocí olejové kondenzační techniky

V případě kondenzační techniky se nevyužívá pouze teplo, které vzniká při spalování topného oleje nebo plynu, ale navíc i teplo, které v případě použití běžné topné techniky uniká nevyužité komínem. Kondenzační kotle téměř úplně odebírají teplo obsažené ve spalinách a dodatečně ho přeměňují na výhřevné teplo.

K tomuto účelu jsou kondenzační kotle Viessmann vybaveny výměníky tepla Inox-Radial z nerezové ušlechtilé oceli, které spaliny před odvodem do komína natolik ochladí, že vodní pára v nich obsažená cíleně kondenzuje a uvolněné teplo se dodatečně přenáší do topného systému. S touto technologií dosahují kondenzační kotle normovaného stupně využití až 98 % a pracují tak mimořádně úsporně. Princip této funkce nešetří pouze cennou energii, ale chrání i životní prostředí tím, že výrazně snižuje emise CO2.


Obrázek ukazuje tepelný výměník, který je nezbytný pro olejový kondenzační kotel.

Olejový kondenzační kotel s tepelným výměníkem Inox-Radial

Olejové vytápění je ekologická a ekonomická technologie, díky níž lze účinně šetřit energii. Všechny olejové kondenzační kotle Viessmann jsou vybaveny tepelným výměníkem Inox-Radial z nerezové oceli. Tato nezničitelná technologie představuje vysokou účinnost 98 % a vyznačuje se dlouhou životností a bezpečným a efektivním provozem. Z tohoto přehledu najděte olejový kondenzační kotel, který vám a vašim potřebám vytápění vyhovuje.