První volba při modernizaci

Profitujte z těchto výhod:

  • Vysoce účinná a kompaktní stacionární olejová kondenzační jednotka
  • Vysoké energetické využití i přes minimální rozměry kotle
  • Až 98 procentní přeměna paliva v teplo
  • Kompaktní modrý hořák pro závislý a nezávislý provoz na vzduchu v místnosti
  • Tichý provoz díky integrovanému tlumiči hluku
  • Třída energetické účinnosti: A


Olejová kondenzační technika za příznivou cenu

Vitoladens 300-C je vysoce účinný kondenzační olejový kotel za příznivou pořizovací cenu. S mimořádně kompaktními rozměry se kromě použití v novostavbě hodí i k výměně za staré kotle.

Se třemi výkonovými stupni do 28,9 kW je kondenzační olejový kotel koncipován pro rodinný nebo dvougenerační dům. Hořák je navržen pro použití olejů s nízkým obsahem síry.

Maximálně úsporné zacházení s cenným topným olejem má za následek nízký obsah emisí CO2. Rozhodnutí se pro Vitoladens 300-C je osobním příspěvkem k ochraně klimatu.


Komfort na celé linii

Ideální je kombinace se zásobníkem teplé vody Vitocell 300-H. Ten vytváří společně s topným kotlem harmonickou jednotku a nabízí komfortní zásobování teplou vodou.

Regulace Vitotronic je snadná na ovládání: Ovládací menu je logicky a snadno srozumitelně uspořádané, osvětlené, kontrastní a dobře čitelné.

Doplňkový obslužný komfort nabízí regulace vytápění prostřednictvím aplikace Vitotrol App.
 

Öl-Brennwertkessel Vitoladens 300-C

Olejový kondenzančí kotel Vitoladens 300-C

Investice do kotle Vitoladens 300-C se díky roční úspoře drahého topného oleje vrátí už po několika letech. Tento kotel spotřebuje na základě své vysoké účinnosti výrazně méně topného oleje než kotel staršího roku výroby. Jeho design byl vyznamenán cenou „red dot design award.

Na základě kompaktních skupin je mimořádně úsporný co do potřeby místa na instalaci a dá se provozovat nezávisle a v závislosti na vzduchu v místnosti.

Kompaktní rozměry umožňují instalaci v hobby místnosti i v technické místnosti domu. Ideálně se tak hodí pro modernizaci topení. V novostavbě lze cenné místo naplánovat pro jiné účely.

Inox-Radial-Wärmetauscher

Vysoce účinný výměník tepla

Korozivzdorný výměník tepla z ušlechtilé oceli je srdcem kondenzačního kotle. V přímém spojení s biferrální spojenou topnou plochou se použitá energie prakticky beze ztrát a účinně mění na teplo. Takto dosaženou trvale vysokou účinnost 98% lze technicky sotva překonat.

Vitoconnect 100 vytváří spojení

Pro obsluhu přes aplikaci je nutné rozhraní Vitoconnect 100. Kdykoliv je možné dodatečně vybavit touto aplikací dřívější plynové kondenzační kotle série Vitodens (od roku výroby 2004).

Vitoconnect 100
Aplikace ViCare

Aplikace ViCare

Aplikace ViCare umožňuje provozovateli zařízení ovládat topné zařízení přes smartphone. Kdykoliv je možné podívat se na stav provozu a v případě poruchy lze rychle a jednoduše kontaktovat odbornou firmu, která je předtím uložena v aplikaci.

fernbedienungen.jpg

Vzájemně sladěno: Systémová technika

„Celek je víc než jen součet jeho částí.“ Na základě tohoto principu nabízí firma Viessmann nejen jednotlivé topné komponenty, které splňují standard Viessmann co se týče kvality, spolehlivosti a efektivity. Veškeré produkty jsou naopak provázány do vyladěného kompletního systému, ve kterém si všechny součásti k sobě přesně padnou. Neboť pouze perfektní souhra systémově integrovaných komponent vytváří kompletní výkonový potenciál špičkové inovativní techniky.

Viessmann systémová technika zahrnuje vše, co spolehlivé a hospodárné vytápění znamená. Regulace Vitotronic s dálkovým ovládáním, stejně jako výkonný zásobník teplé vody Vitocell pro nejlepší komfort přípravy teplé vody až po vysoce kvalitní solární systémy pro úspornou podporu vytápění.

Produktový řez

Přehled

Výkon (kW)
od 10,3 do 28,9 kW
Normovaný stupeň využití
98 % (Hs)/104 % (Hi)
Třída energetické náročnosti
energieeffizienklasse.png
A
Palivo
icon-oel.png
Veškeré druhy topného oleje s nízkým obsahem síry v obchodní jakosti - také pro topný olej DIN 51603-6-EL A Bio 10: Topný olej EL s nízkým obsahem síry s přidáním až 10% biokomponentů (FAME)
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png
rodinný dům/dvojdomek, novostavba a modernizace
Obsluha
icons-vitotrol-app.gif
Vitotronic 200 regulace s prostým textem a grafickým displejem, ovládání možné přes aplikaci Vitotrol
Příprava teplé vody
Je zapotřebí dodatečný zásobníkový ohřívač vody, tím je dosaženo vyššího komfortu teplé vody
Další charakteristiky
Díky kompaktním montážním skupinám je tento olejový kondenzační kotel co se týká místa mimořádně úsporný a může být umístěn prakticky všude
Vitoladens-300-C-Schnitt.png