Vitoladens 300-T – mistr světa

Profitujte z těchto výhod:

  • Milionkrát osvědčená biferální spojená topná plocha
  • Korozivzdorný výměník tepla Inox-Radial z ušlechtilé oceli
  • Přeměna použitého paliva v teplo až 97 procent
  • Nezávislý nebo na vzduchu v místnosti závislý provoz
  • Tichý provoz díky integrovanému tlumiči hluku
  • Třída energetické účinnosti: A


Celosvětově nejprodávanější kondenzační olejový kotel

Kondenzační olejový kotel Vitoladens 300-T je opravdový mistr světa. Nejprodávanější topný kotel na světě za mimořádně atraktivní cenu.

Tento stacionární kondenzační kotel se vyznačuje výjimečnou provozní spolehlivostí a dlouhou životností.

Kromě nízké spotřeby cenného topného oleje jsou díky použití vysoce kvalitních materiálů a osvědčených součástek také náklady na údržbu velmi nízké.

Díky svému výkonovému rozsahu od 35,4 do 53,7 kW nachází Vitoladens 300-T mnohostranné použití: Od rodinných a bytových domů po menší průmyslové podniky.


V dobré formě, tichý a čistý

Díky modernímu stříbrnému designu vypadá kondenzační kotel dobře v každém prostředí. Pro jeho instalaci není bezpodmínečně nutná klasická kotelna. Stačí mu klidně libovolný roh v prádelně nebo hobby místnosti.

Díky tlumiči hluku, který je integrovaný ve spalovací komoře je Vitoladens 300-T během provozu také mimořádně tichý.

Jednotka s modrým hořákem Vitoflame 300 zajišťuje obzvláště efektivní ekologické spalování s nízkou úrovní škodlivin.
 

Öl-Brennwertkessel Vitoladens 300-T

Olejový kondenzační kotel Vitoladens 300-T

Vitoladens 300-T je olejový kondenzační kotel s velmi atraktivní cenou. Tento stacionárníkondenzační kotel se vyznačuje mimořádně vysokou bezpečností provozu a dlouhouživotností.

Kromě úsporné spotřeby cenného topného oleje leží náklady na údržbu díky použitíkvalitních materiálů a osvědčených součástí na spodní hranici.

Ve výkonovém rozsahu od 35,4 do 53,7 kW pokrývá Vitoladens 300-T širokou škálu možnostípoužití – od rodinných a bytových domů až po menší obchodní provozy.

Inox-Radial-Wärmetauscher

Výměník tepla Inox-Radial z ušlechtilé oceli

Dvoustupňové získávání tepla pomocí kotle Vitoladens 300-T z osvědčené biferrální spojené topné plochy a zapojeného korozivzdorného výměníku tepla Inox-Radial z ušlechtilé oceli. Tato konstrukce zajišťuje, aby spalování a kondenzace probíhaly tak, že jsou od sebe prostorově oddělené a spalné plyny kondenzovaly bez usazování. V praxi to znamená nadprůměrně dlouhé servisní intervaly k čištění spalovací komory při výrazně nižších servisních nákladech.

Vitoconnect vytváří spojení

Obsluha přes aplikaci vyžaduje rozhraní Vitoconnect. Dřívější tepelná čerpadla série Vitocal (od roku výroby 2010) lze tímto zařízením kdykoliv dodatečně vybavit.  

Vitoconnect 100
Aplikace ViCare

Aplikace ViCare

Aplikace ViCare umožňuje provozovateli zařízení ovládat topné zařízení přes smartphone. Kdykoliv je možné podívat se na stav provozu a v případě poruchy lze rychle a jednoduše kontaktovat odbornou firmu, která je předtím uložena v aplikaci.

fernbedienungen.jpg

Vzájemně sladěno: Systémová technika

„Celek je víc než jen součet jeho částí.“ Na základě tohoto principu nabízí firma Viessmann nejen jednotlivé topné komponenty, které splňují standard Viessmann co se týče kvality, spolehlivosti a efektivity. Veškeré produkty jsou naopak provázány do vyladěného kompletního systému, ve kterém si všechny součásti k sobě přesně padnou. Neboť pouze perfektní souhra systémově integrovaných komponent vytváří kompletní výkonový potenciál špičkové inovativní techniky.

Viessmann systémová technika zahrnuje vše, co spolehlivé a hospodárné vytápění znamená. Regulace Vitotronic s dálkovým ovládáním, stejně jako výkonný zásobník teplé vody Vitocell pro nejlepší komfort přípravy teplé vody až po vysoce kvalitní solární systémy pro úspornou podporu vytápění.

Produktový řez

Přehled

Výkon (kW)
od 35,4 do 53,7 kW
Normovaný stupeň využití
97 % (Hs)/103 % (Hi)
Třída energetické náročnosti
energieeffizienklasse.png
A
Palivo
icon-oel.png
Veškeré druhy topného oleje s nízkým obsahem síry v obchodní jakosti - také pro topný olej DIN 51603-6-EL A Bio 10: Topný olej EL s nízkým obsahem síry s přidáním až 10% biokomponentů (FAME)
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png
rodinné domy/dvojdomky/bytové domy, novostavba a modernizace
Obsluha
Einfaches RGB
Vitotronic 200 regulace s prostým textem a grafickým displejem, ovládání možné přes aplikaci Vitotrol
Příprava teplé vody
Je zapotřebí dodatečný zásobníkový ohřívač vody, tím je dosaženo vyššího komfortu teplé vody
Další charakteristiky
Navazující, samočisticí tepelný výměník Inox-Radial z nerezavějící ušlechtilé oceli pro využití energetické hodnoty
Vitoladens-300-T-Schnitt.png