Olejová kondenzační technika pro nástěnnou montáž
 

Profitujte z těchto výhod:

  • Obzvláště kompaktní kondenzační olejový kotel pro nástěnnou montáž
  • Ideální pro instalaci do výklenku bez nutnosti bočních odstupů
  • Přeměna použitého paliva v teplo s účinností až 98 procent
  • Tichý provoz díky samostatnému zapouzdření kotlového tělesa
  • Úsporné vysoce účinné oběhové čerpadlo (energetický štítek A)
  • Třída energetické účinnosti: A
     


Kompaktní a šetřící prostor

Vitoladens 300-W je kompaktní kondenzační olejový kotel pro nástěnnou montáž. S vestavěným tlumičem hluku je provoz možný také v úklidové místnosti.

Hořák pracuje nezávisle nebo v závislosti na vzduchu v místnosti a umožňuje tak flexibilní montáž.

Výměna starého přístroje za Vitoladens 300-W uvolní místo navíc. Je tak kompaktní, že se svou šířkou 48 centimetrů může být bez problému namontován také do výklenku.

Zároveň je kotel velmi jednoduše udržovatelný, všechny komponenty jsou přístupné zepředu, boční odstupy nejsou nutné.


Efektivita do detailu.

Mimořádně tichý, modulovaný kompaktní modrý hořák přizpůsobuje svůj výkon aktuální potřebě tepla. Tím je mimořádně úsporný a efektivní.

K další úspoře energie přispívá integrované vysoce účinné oběhové čerpadlo. Ve srovnání s běžnými čerpadly vyžaduje až o 70 procent méně elektrické energie a tím odpovídá specifikacím pro energetický štítek A.
 

Öl-Brennwertkessel für die Wandmontage

Nástěnný olejový kondenzační kotel Vitoladens 300-W

Vitoladens 300-W je kompaktní olejový kotel pro montáž na stěnu. Zabudovaný tlumič hluku umožňuje tichý provoz v bytě, například v technické místnosti. Výměník tepla Inox-Radial z ušlechtilé oceli je odolný proti korozi a optimálně se přizpůsobí i vlastnostem kompaktního modrého hořáku. Vitoladens 300-W se dodává ve dvou výkonových stupních do 23,5 kW.

Olejové kondenzační kotle Vitoladens jsou spolehlivé, vynikají dlouhou životností a dodávají komfortní teplo pro vytápění. Navíc je olejová kondenzační technika jednou z nejčistších možností výroby tepla a se stupněm účinnosti 98% jednou z nejúspornějších. Kondenzací topných plynů se získává další teplo, které se při provozu běžných kotlů ztrácí.

Další zlepšení vysoce účinné olejové kondenzační techniky

Naše topná zařízení na olej se vyznačují efektivním a spolehlivým využitím kondenzačního účinku a jednoduchým servisem. Zajišťuje to výměník tepla Inox-Radial z ušlechtilé oceli – odjakživa záruka vysoké energetické účinnosti. Aby se dále zlepšovaly osvědčené výhody olejových kondenzačních kotlů Viessmann, proběhl další vývoj kotle Vitoladens 300-W (typ VP3C a typ J3HA). U něj se propusti výměníku tepla Inox-Radial na straně hořákových dveří přes 1,5 závit opatřily průběžným těsněním, které je odolné proti vysokým teplotám. To vede k nižšímu zahřívání hořákových dveří a rychlému vychlazení v případě servisu.

Inox-Radial-Wärmetauscher

Vitoconnect 100 vytváří spojení

Pro obsluhu přes aplikaci je nutné rozhraní Vitoconnect 100. Kdykoliv je možné dodatečně vybavit touto aplikací dřívější plynové kondenzační kotle série Vitodens (od roku výroby 2004).

Vitoconnect 100
Vicare-App_Vitotrol-Plus-App.png

Aplikace ViCare

Aplikace ViCare umožňuje provozovateli zařízení ovládat topné zařízení přes smartphone. Kdykoliv je možné podívat se na stav provozu a v případě poruchy lze rychle a jednoduše kontaktovat odbornou firmu, která je předtím uložena v aplikaci.

Aplikace Vitotrol Plus

Aplikace Vitotrol umožňuje dálkové ovládání všech topných okruhů v topném zařízení. Slouží k nastavení provozních programů, požadovaných hodnot a časových programů, zobrazují se data o provozu a spotřebě. Navíc umožňuje zobrazení solárních výtěžků.

Produktový řez

Přehled

Výkon (kW)
od 12,9 do 23,5 kW
Normovaný stupeň využití
98 % (Hs)/104 % (Hi)
Třída energetické náročnosti
energieeffizienklasse.png
A
Palivo
icon-oel.png
Veškeré druhy topného oleje s nízkým obsahem síry v obchodní jakosti - také pro topný olej DIN 51603-6-EL A Bio 10: Topný olej EL s nízkým obsahem síry s přidáním až 10% biokomponentů (FAME)
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png
rodinný dům, novostavba a modernizace
Obsluha
icons-vitotrol-app.gif
Vitotronic 200 regulace s prostým textem a grafickým displejem, ovládání možné přes aplikaci Vitotrol
Příprava teplé vody
Je zapotřebí dodatečný zásobníkový ohřívač vody, tím je dosaženo vyššího komfortu teplé vody
Další charakteristiky
Obzvláště kompaktní olejový kondenzační kotel pro nástěnnou montáž
Vitoladens-300-W-Schnitt.png


fernbedienungen.jpg

Vzájemně sladěno: Systémová technika

„Celek je víc než jen součet jeho částí.“ Na základě tohoto principu nabízí firma Viessmann nejen jednotlivé topné komponenty, které splňují standard Viessmann co se týče kvality, spolehlivosti a efektivity. Veškeré produkty jsou naopak provázány do vyladěného kompletního systému, ve kterém si všechny součásti k sobě přesně padnou. Neboť pouze perfektní souhra systémově integrovaných komponent vytváří kompletní výkonový potenciál špičkové inovativní techniky.

Viessmann systémová technika zahrnuje vše, co spolehlivé a hospodárné vytápění znamená. Regulace Vitotronic s dálkovým ovládáním, stejně jako výkonný zásobník teplé vody Vitocell pro nejlepší komfort přípravy teplé vody až po vysoce kvalitní solární systémy pro úspornou podporu vytápění.