Plynové nízkoteplotní kotle do 2 000 kW

Výroba tepla pro obytné a komerční prostory představuje asi 40 % celkové spotřeby energie v průmyslových zemích. Současně to znamená obrovský potenciál úspor, který by měl být využit s moderní technologií vytápění. I dnes se po celém světě používají vysoce účinné topné systémy, včetně plynových nízkoteplotních kotlů od společnosti Viessmann – a to nejen v mnoha domácnostech, ale také v mnoha rozsáhlých projektech.

Od historické památky po vysoce výkonné průmyslové zařízení až po rozsáhlé obytné a komerční nemovitosti: Společnost Viessmann má vždy ta správná inovativní řešení vytápění pro širokou škálu výzev. Vytvářením energetických rezerv trvale a šetrně přispívají topné systémy k ochraně klimatu.


Plynový kotel pro různé požadavky

Rozmanitost programu Vitoplex, diferencovaná z hlediska technologie a ceny ve fázích 300 a 200, zajišťuje, že správné řešení je k dispozici pro každou potřebu a pro každý rozpočet. Všichni mají jedno společné: nejvyšší kvalitu, o které je Viessmann znám. Vitorond 200 přichází do hry, když musí být v obtížných prostorových podmínkách plynový kotel instalován v jednotlivých částech v místě instalace.

Dva nízkoteplotní plynové kotle v průmyslové budově.

Vitorond 200: Flexibilní konstrukce

Zejména ve starších budovách jsou často stísněné prostory, které znesnadňují připojení. Odpověď na tento problém je nízkoteplotní plynový kotel Vitorond 200. Díky tomuto litinovému kotli lze segmenty přepravovat jednotlivě do kotelny. Pokud jsou přítomny všechny komponenty, lze plynový nízkoteplotní kotel snadno sestavit na místě pomocí lisování.

Topná plocha Eutectoplex pro vysokou provozní spolehlivost a dlouhou životnost

Jednotlivé části kotle Vitorond 200 se skládají ze speciální eutektické litiny s homogenní strukturou. Jemná konstrukce grafitových lamel a vysoká čistota materiálu speciální šedé litiny s nízkým obsahem fosforu zvyšují elasticitu. Materiál, tvar a geometrie licích segmentů zajišťují rovnoměrné chlazení ve formě během výroby. To zabraňuje napnutí ve struktuře od samého počátku. Výsledek: vysoká provozní spolehlivost a dlouhá životnost.