Vitocrossal 200 CM2 – universální řešní pro novostavbu a modernizaci


Profitujte z těchto výhod

  • plynový kondenzační kotel, 400 do 620 kW
  • Samočisticí účinek díky hladkému povrchu z ušlechtilé oceli
  • Volitelně s provozem závislým nebo nezávislým na vzduchu v místnosti
  • Všechny hydraulické přípoje lze namontovat se shora
  • Snadno ovladatelná regulace Vitotronic se srozumitelným zobrazením textu a grafickým displejem


Pro jedno- a vícekotlová zařízení

Vitocrossal 200 CM2 je univerzálně použitelný plynový kondenzační kotel. Výkon při teplotě topné vody 50/30 °C činí 400 do 620 kW, při 80/60 °C se pohybuje od 370 do 575 kW.

Jako samostatný kotel nebo vícekotlové zařízení je vhodný pro bytové a průmyslové objekty stejně jako pro sítě centrálního vytápění, větší veřejné a komerční budovy.

Disponuje topnou plochou Inox-Crossal z ušlechtilé nerezové oceli s robustním válcovým hořákem MatriX. Modulační rozsah od 20 do 100 procent zajišťuje hospodárnou spotřebu energie.

Vitocrossal 200 lze provozovat jak závisle, tak i nezávisle na vzduchu v místnosti.


Komfortní a výkonná regulace

O hospodárný a spolehlivý provoz topného zařízení se stará regulace Vitotronic 300 s možností komunikace. Pro zajištění lepší obsluhovatelnosti je regulace umístěna na kotli z boku.

Lze ovládat až čtyři topné kotle s plynule snižovanou teplotou kotlové vody jakož i zařízení s jedním nebo dvěma topnými okruhy s volitelným směšovačem.


Univerzálně použitelný

Vitocrossal 200 typ CM2 je stacionární plynový kondenzační kotel s výkonem od 400 do 620 kW. Jako samostatný kotel nebo vícekotlové zařízení je vhodný pro bytové a průmyslové objekty stejně jako pro sítě centrálního vytápění, větší veřejné a komerční budovy.

Vyspělá kondenzační technika

Plocha výměníku tepla z nerezové ušlechtilé oceli poskytuje ideální předpoklady pro využití kondenzačního účinku. Hladká topná plocha z ušlechtilé oceli nechá kondenzát jednoduše stékat směrem dolů. To vede k neustálému samočisticímu efektu, což zajišťuje trvale vysokou účinnost zařízení, delší dobu jeho využití a snížení nákladů na údržbu.

Velmi účinný přenos tepla a vysoká míra kondenzace zajišťují normované stupně využití až 98 % (Hs).

Provoz nezávislý na vzduchu v místnosti

Zařízení lze provozovat nezávisle na vzduchu v místnosti a umožňuje tak flexibilní instalaci kondenzačního kotle v budově.

Komfortní a výkonná regulace Vitotronic s barevným dotykovým displejem

Komfortní a výkonná regulace Vitotronic

Regulace Vitotronic s velkým barevným dotykovým displejem je vybavena sériově asistenční funkcí pro rychlé uvedení do provozu a jednoduchým ovládáním. Díky integrovanému rozhraní LAN je umožněno přímé spojení s internetem pro dálkovou kontrolu zařízení. Software Vitosoft 300 komunikuje přímo prostřednictvím sítě WLAN. Pomocí energetického kokpitu regulace je možná transparentní vizualizace dat o spotřebě.

Válcový hořák MatriX

Plynové kondenzační kotle Vitocrossal. 200 jsou již ze závodu vybaveny válcovým hořákem MatriX, dodávají se v rozsahu modulace 20 až 100 %.

Válcový hořák MatriX

warmwasserspeicher.jpg

Vzájemně sladěno: Systémová technika

„Celek je víc než jen součet jeho částí.“ Na základě tohoto principu nabízí firma Viessmann nejen jednotlivé topné komponenty, které splňují standard Viessmann co se týče kvality, spolehlivosti a efektivity. Veškeré produkty jsou naopak provázány do vyladěného kompletního systému, ve kterém si všechny součásti k sobě přesně padnou. Neboť pouze perfektní souhra systémově integrovaných komponent vytváří kompletní výkonový potenciál špičkové inovativní techniky.

Viessmann systémová technika zahrnuje vše, co spolehlivé a hospodárné vytápění znamená. Regulace Vitotronic s dálkovým ovládáním, stejně jako výkonný zásobník teplé vody Vitocell pro nejlepší komfort přípravy teplé vody až po vysoce kvalitní solární systémy pro úspornou podporu vytápění.

Produktový řez

Přehled

Výkon (kW)
400 do 620 kW
Normovaný stupeň využití
97 % (Hs)/108 % (Hi)
Třída energetické účinnosti
-
Palivo
icon-gas.png
Zemní plyn E, LL a zkapalněný plyn P
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Velké obytné budovy, podnikání, obce, novostavba a modernizace
Obsluha
Výkonná regulace Vitotronic 300, se kterou se dají řídit až čtyři kotle v kaskádě se snižující se teplotou vody v kotli stejně jako zařízení s jedním nebo dvěma topnými okruhy s opcionálním směšovačem.
Příprava teplé vody
Je zapotřebí dodatečný zásobníkový ohřívač nebo více ohřívačů pro vyšší komfort teplé vody
Další charakteristiky
S modulovatelným cylindrickým sálavým hořákem MatriX
Vitocrossal-200_CM2-620-kW-Schnitt.png