Vitocrossal 300 typ CT3 s válcovým hořákem MatriX, s plochami výměníku tepla Inox-Crossal a jednoduše ovladatelnou regulací Vitotronic

Profitujte z těchto výhod

  • Plynový kondenzační kotel Vitocrossal, s výkonem od 400 do 630 kW, jako dvoukotlové zařízení až do 1260 kW
  • Normovaný stupeň využití do 98 % (Hs)
  • Vysoká provozní spolehlivost a dlouhá životnost díky korozivzdorné topné ploše Inox-Crossal z ušlechtilé nerezové oceli.
  • Plochy výměníku tepla Inox-Crossal z ušlechtilé oceli pro vysoce účinný přenos tepla a efektivní využití kondenzačního účinku
  • Hladký povrch tepelného výměníku z ušlechtilé oceli pro plynulý samočisticí efekt
  • MatriX – válcový sálavý hořák pro mimořádně tichý, ekonomický a ekologický provoz s modulačním rozsahem od 33 do 100%
  • Volitelně pro provoz závislý nebo nezávislý na vzduchu v místnosti
  • Pro kaskády k dispozici montážní příslušenství, jak na hydraulické straně, tak i na straně spalin.
  • Jednoduše ovladatelná regulace Vitotronic s barevným dotykovým displejem
  • Integrované rozhraní LAN pro přímé spojení s internetem a rozhraní WLAN pro servis

Vynikající poměr cena/výkon

S přístrojem Vitocrossal 300 nabízí firma Viessmann vysoce kvalitní kondenzační techniku od 400 do 630 kW s vynikajícím poměrem cena/výkon.

Vitocrossal 300 je sestaven z osvědčených komponentů kondenzační techniky Viessmann a disponuje plochami výměníku tepla Inox-Crossal. Kromě toho je vybaven válcovým sálavým hořákem MatriX.

Vyspělá kondenzační technika

Plocha výměníku tepla z nerezové ušlechtilé oceli poskytuje ideální předpoklady pro využití kondenzačního účinku. Hladká topná plocha z ušlechtilé oceli nechá kondenzát jednoduše stékat směrem dolů. To vede k neustálému samočisticímu efektu, což zajišťuje trvale vysokou účinnost zařízení, delší dobu jeho využití a snížení nákladů na údržbu.

Velmi účinný přenos tepla a vysoká míra kondenzace zajišťují normované stupně využití až 98 % (Hs). Tyto vysoké normované stupně využití se dosahují díky principu protiproudu spalin a kotlové vody.

Robustní hořák s dlouhou životností

Speciálně vyvinutý a vyrobený válcový hořák MatriX se díky tkanině MatriX z ušlechtilé oceli vyznačuje dlouhou dobou užívání.

Provoz nezávislý na vzduchu v místnosti

Vitocrossal 300 lze provozovat jak závisle, tak i nezávisle na vzduchu v místnosti a umožňuje tak flexibilní instalaci kondenzačního kotle v budově.

Komfortní a výkonná regulace Vitotronic s barevným dotykovým displejem

Komfortní a výkonná regulace Vitotronic

Regulace Vitotronic s velkým barevným dotykovým displejem je vybavena sériově asistenční funkcí pro rychlé uvedení do provozu a jednoduchým ovládáním. Díky integrovanému rozhraní LAN je umožněno přímé spojení s internetem pro dálkovou kontrolu zařízení. Software Vitosoft 300 komunikuje přímo prostřednictvím sítě WLAN. Pomocí energetického kokpitu regulace je možná transparentní vizualizace dat o spotřebě.

Produktový řez

Přehled

Výkon (kW)
400 až 630 kW
Normovaný stupeň využití
98 % (Hs)/109 % (Hi)
Energetická třída účinnosti
-
Palivo
icon-gas.png
Zemní plyn E a LL
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Velké obytné budovy, podnikání, obce, novostavba a modernizace
Obsluha
Jednoduše ovladatelná regulace Vitotronic
Příprava teplé vody
Je zapotřebí dodatečný zásobníkový ohřívač nebo více ohřívačů pro vyšší komfort teplé vody
Další charakteristiky
MatriX – sálavý cylindrický hořák
Vitocrossal-300-CT3U-Schnitt.png

warmwasserspeicher.jpg

Vzájemně sladěno: Systémová technika

„Celek je víc než jen součet jeho částí.“ Na základě tohoto principu nabízí firma Viessmann nejen jednotlivé topné komponenty, které splňují standard Viessmann co se týče kvality, spolehlivosti a efektivity. Veškeré produkty jsou naopak provázány do vyladěného kompletního systému, ve kterém si všechny součásti k sobě přesně padnou. Neboť pouze perfektní souhra systémově integrovaných komponent vytváří kompletní výkonový potenciál špičkové inovativní techniky.

Viessmann systémová technika zahrnuje vše, co spolehlivé a hospodárné vytápění znamená. Regulace Vitotronic s dálkovým ovládáním, stejně jako výkonný zásobník teplé vody Vitocell pro nejlepší komfort přípravy teplé vody až po vysoce kvalitní solární systémy pro úspornou podporu vytápění.