Vitocal 222-A v monoblokovém provedení využívá ekologickým způsobem a cenově příznivě teplo obsažené ve venkovním vzduchu.

Tepelná čerpadla vzduch/voda v monoblokovém provedení se vyznačují rozdělením na tichou vnitřní část a venkovní část, přičemž jsou spojovací vedení naplněna vodou.


Profitujte z těchto výhod

 • Tepelná čerpadla vzduch/voda v monoblokovém provedení, výkon 2,3 až 12,0 kW (vzduchu 2 °C/voda 35 °C)
 • Nízké provozní náklady díky vysoké hodnotě COP (COP = Coefficient of Performance = výkonové číslo COP neboli faktor výkonnosti systému tepelného čerpadla v režimu vytápění) podle normy EN 14511: až 5,0 (vzduchu 7 °C/voda 35 °C) a až 4,1 (vzduchu 2 °C/voda 35 °C)
 • Vytápění a chlazení v jednom přístroji díky reverzibilnímu zapojení
 • Komfortní funkce chlazení díky třem chladicím okruhům
 • Vysoký komfort pitné vody díky integrovanému zásobníku teplé vody s objemem 220 litrů
 • Obzvláště tichý provoz díky vestavěné technologii pro akustický komfort bydlení, tzv. akustický design – Advanced Acoustic Design (AAD), ideální pro použití v sídlištích s řadovými domy
 • Vysoká kvalita výrobku a moderní nadčasový designem – pod značkou “Made in Germany“ – vyrobeno v Německu
 • Maximální výstupní teplota až 60 °C při venkovní teplotě -10 °C
 • Monobloková vnitřní jednotka s vysoce účinným oběhovým čerpadlem, trojcestným přepínacím ventilem, bezpečnostní skupinou, regulací a integrovaným průtokovým ohřívačem topné vody
 • Intuitivní regulace Vitotronic s jednoduchým ovládáním, srozumitelným textem a grafickým displejem
 • Možnost ovládání větracích systémů Viessmann
 • Není nutno provádět kontrolu těsnosti díky hermeticky uzavřenému chladícímu okruhu
 • Není nutno dodržovat minimální vzdálenosti mezi vnitřní a venkovní jednotkou
 • Připravený na optimální využití vlastní vyrobené elektřiny z fotovoltaických systémů
 • Možnost připojení k internetu přes rozhraní Vitoconnect (příslušenství) a pomocí bezplatné aplikace ViCare
 • Třída energetické účinnosti* A++ / A  |  Typ 221.A04: A+ / A
*Třída energetické účinnosti podle nařízení EU č. 811/2013 pro vytápění, průměrné klimatické poměry – - řešení pro nízkoteplotní aplikace (výstupní teploty do 35 °C) / řešení pro středně-teplotní aplikace (výstupní teploty do 55 °C)

Tepelné čerpadlo vzduch/voda Vitocal 222-A

Tepelné čerpadlo Vitocal 222-A v monoblokovém provedení využívá ekologicky a levně teplo obsažené ve venkovním vzduchu. Umožňuje topení a chlazení. Toto kompaktní zařízení disponuje 220 litrovým zásobníkovým ohřívačem vody.

Kompaktní monoblokové venkovní jednotky

Nové venkovní jednotky v nadčasovém designu padnou hned do oka. Zařízení s jedním nebo dvěma ventilátory pochází z vlastního vývoje a výroby. Kromě mimořádně tichého provozu mají velmi dobré výkonové hodnoty a vynikající kvalitu zpracování a produktu – Made in Germany.

Tepelné čerpadlo vzduch-voda Vitocal 222-A

Inovativní „Advanced Acoustic design

Venkovní jednotky pro tepelná čerpadla v monoblokovém provedení využívají novou technologii, tzv. akustický design - Advanced Acoustic Design (AAD). Jednotka je za provozu sotva slyšitelná, což je výsledek kvalitního technického návrhu zvukově optimalizovaných ventilátorů, které ve spojení s inteligentní regulací otáček výrazně snižují hladinu hluku šířeného vzduchem i konstrukcemi při plném i částečném provozu. Nízké kmitočty, které u běžných tepelných čerpadel zní jako dunění a vyvolávají pocit znepokojení, jsou u tohoto výrobku vyloučeny.

Snadná a rychlá montáž bez potřeby odborných znalostí

Kompaktní nástěnná vnitřní jednotka s hydraulikou a regulací je mimořádně tichá a může být instalována v blízkosti obytných místností. Spojovací vedení mezi vnitřní a venkovní jednotkou je naplněno vodou, pro instalaci jednotky není vyžadováno žádných odborných znalostí specializovaného technika z oblasti chladící a klimatizační techniky (není nutná profesní kvalifikace pro chladicí zařízení). Vzhledem k velkému počtu předinstalovaných komponentů a odpovídajícího příslušenství je možno Vitocal 222-A namontovat ve velmi krátkém čase.

Vysoký komfort teplé vody

Vitocal 222-A disponuje integrovaným 220 litrovým zásobníkovým ohřívačem vody. Nově vyvinutý způsob přívodu pracovní látky zásobníku zajišťuje velmi účinné vrstvení objemu zásobníku podle teploty, což umožňuje odběr vysokého objemu ohřáté vody až 290 litrů (při teplotě vody 40 °C).

Sídliště s řadovými domy

Obzvláště tichý provoz

S hladinou akustického tlaku pouhých 35 dB(A) při vzdálenosti tří metrů (noční režim) znamená, že se je venkovní jednotka (s ventilátorem) této nové kompaktní jednotky tepelného čerpadla Vitocal 222-A vzduch / voda jedním z nejtišších zařízení svého druhu. Umístění v přímé blízkosti k sousednímu pozemku nebo v hustě zastavěných oblastech, jako jsou sídliště s řadovými domy, tak není problém.

Pečeť kvality EHPA

Pečeť kvality EHPA

Pečeť kvality EHPA slouží jako důkaz COP (Coefficient of Performance) pro žádost o dotace podle programu tržních pobídek.

Německá komise pro pečeti kvality EHPA potvrzuje, že tepelné čerpadlo Viessmann Vitocal 200-G splňuje požadavky uvedené v předpisech pro pečeť kvality EHPA.


Regulace Vitotronic 200

Regulace Vitotronic 200 volitelně s WLAN modulem

Pomocí regulace Vitotronic 200 je možno tepelné čerpadlo ovládat pomocí internetového rozhraní Vitoconnect (jako příslušenství) a zdarma na dálku také přes internet přes aplikaci ViCare na mobilním koncovém zařízení. Kromě toho je možná kombinace s centrální domácí vzduchotechnikou Vitovent.

Vitoconnect vytváří spojení

Obsluha přes aplikaci vyžaduje rozhraní Vitoconnect. Kdykoliv je možné dodatečné vybavení dřívějších tepelných čerpadel série Vitocal (od roku výroby 2010) s regulací Vitotronic.

Vitoconnect
Aplikace ViCare

Aplikace ViCare

Aplikace ViCare umožňuje provozovateli zařízení ovládat topné zařízení přes smartphone. Kdykoliv je možné podívat se na stav provozu a v případě poruchy lze rychle a jednoduše kontaktovat odbornou firmu, která je předtím uložena v aplikaci.

fernbedienungen.jpg

Vzájemná provázanost: Systémová technika

„Celek je více než suma jeho částí." Podle této filozofie, nabízí Viessmann nejen jednotlivé komponenty zařízení vytápění, které splňují vysoké standardy kvality, spolehlivosti a účinnosti Viessmann. Všechny výrobky jsou součástí odpovídající celkové koncepce, kde se všechny komponenty vzájemně doplňují. Neboť pouze perfektní souhra systémově integrovaných komponent vytváří kompletní výkonový potenciál špičkové inovativní techniky.

Viessmann systémová technika zahrnuje vše, co spolehlivé a hospodárné vytápění znamená. Regulace Vitotronic s bezdrátovým dálkovým ovládáním, silné zásobníky teplé vody Vitocell pro nejlepší komfort z teplé vody a kvalitní solární systémy pro úsporné vytápění.

K informacím o produktu Vitocal 222-A

Přehled

Jmenovitý tepelný výkon (kW)
2,3 až 12,0 kW
COP při topném provozu
až 5,0 (vzduch 7 °C/voda 35 °C) a až 4,1 (vzduch 2 °C/voda 35 °C)
Třída energetické účinnosti podle nařízení EU č. 811/2013 pro vytápění, průměrné klimatické poměry – - řešení pro nízkoteplotní aplikace (výstupní teploty do 35 °C) / řešení pro středně-teplotní aplikace (výstupní teploty do 55 °C)
energieeffizienklasse.png
A++ / A | typ 221.A04: A+ / A
Třída energetické účinnosti - ohřev pitné vody
A
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png
rodinný dům, novostavba a modernizace
Obsluha
Einfaches RGB
Intuitivní regulace Vitotronic s jednoduchým ovládáním, srozumitelným textem a grafickým displejem, možnost připojení k internetu přes rozhraní Vitoconnect (příslušenství) a pomocí bezplatné aplikace ViCare
Ohřev pitné vody
Vysoký komfort pitné vody díky bivalentnímu zásobníku teplé vody s objemem 220 litrů
Další charakteristiky
Vytápění a chlazení v jednom přístroji díky reverzibilnímu zapojení. Komfortní funkce chlazení díky třem chladícím okruhům.
Produktový řez tepelného čerpadla vzduch-voda Vitocal 222-A