Vitocal 300-A – účinný a hezky tvarovaný


Profitujte z těchto výhod:
 

  • Tepelné čerpadlo vzduch/voda v moderním designu
  • Nízké náklady na elektrickou energii během provozu
  • Připraven pro připojení k fotovoltaickému systému
  • Komfortní ohřev pitné vody díky vysokému výkonu
  • Snadná obsluha pomocí mobilních koncových zařízení jako jsou smartphon a tablet
  • Možnost získání rozšířené komplexní 5leté záruky Viessmann
  • Tepelné čerpadlo splňuje požadavky státních dotačních programů
  • Třída energetické účinnosti*: A++
*u nízkoteplotní aplikace (35 °C)

 


Solární elektrická energie snižuje provozní náklady

Tepelné čerpadlo vzduch/voda Vitocal 300-A je opravdový poutač. Při instalaci v zahradě využije bezplatné teplo z okolního vzduchu. Přístroj je koncipován především pro modernizaci rodinných domů.

Při běžném provozu je Vitocal 300-A rovněž velmi tichý. Díky nižším otáčkám bude hluk ventilátoru v noci přídavně redukován.

K provozu elektrických komponent může být využita elektrická energie z vlastního fotovoltaického zařízení a tím redukovat již tak nízké provozní náklady.


Snadné chlazení v létě

Vitocal 300-A je rovněž připraven pro reversibilní provoz k chlazení místností v teplé roční období.

Konvektory nebo plošné chladicí systémy pak při letních teplotách poskytují příjemné klima v místnosti.


Tepelné čerpadlo vzduch/voda Vitocal 300-A

Vitocal 300-A na sebe neupozorňuje pouze moderním designem. S maximální výstupní teplotou 65 °C k vytápění a ke komfortnímu ohřevu pitné vody se zařízení doporučuje zejména pro modernizaci rodinných a dvougeneračních domů.

Vitocal 300-A pracuje velmi efektivně a dosahuje vysokých ročních pracovních čísel. V běžném provozu vznikají pouze nízké náklady na elektřinu.

Tepelné čerpadlo vzduch/voda Vitocal 300-A

Vitocal 300-A se doporučuje zejména pro modernizaci rodinných a dvougeneračních domů.

Flexibilní a velmi tichý provoz

Tepelné čerpadlo vzduch/voda Vitocal 300-A se instaluje mimo budovu a využívá jako zdroj tepla bezplatný okolní vzduch. Se stejnosměrným ventilátorem (EC-ventilátor) řízeným podle otáček, modulovaným kompresorem a zvukově optimalizovanou konstrukcí zařízení s vedením vzduchu pláštěm je tepelné čerpadlo s maximální hladinou akustického výkonu pouze 54 dB(A) velmi tiché. V nočních hodinách se mohou otáčky ventilátoru dodatečně snížit.

Vysoká hodnota COP pro spolehlivé dodávky tepla 

Kompresor Scroll řízený podle otáček s bezkartáčovým motorem s trvalým magnetem a vstřikováním páry i elektronický biflow expanzní ventil přispívají k vysoké hodnotě COP podle EN 14511 až 5,0 (vzduch 7 °C/voda 35 °C). Vstřikování páry zlepšuje účinnost zejména při vyšších výstupních teplotách. Ve věcech zásobování teplem je Vitocal 300-A spolehlivý a zejména v provozu s částečným zatížením výrazně snižuje provozní náklady.

Jednoduché chlazení v létě

Vitocal 300-A je již připraven pro reverzibilní provoz ke chlazení místností v teplém ročním období. Konvektory a plošné chladicí systémy vytvářejí potom za velmi vysokých letních teplot příjemné ovzduší v místnosti.

Připraveno pro využití fotovoltaické elektřiny a Smart Grid

Dodatečné úspory u provozních nákladů umožňují připojení fotovoltaického zařízení. Elektřina vlastní výroby se dá použít například pro provoz tepelného čerpadla Vitocal 300-A. Navíc je Vitocal 300-A připraven pro Smart Grid (inteligentní zapojení spotřebitelů do rozvodných sítí).


Pečeť kvality EHPA

Pečeť kvality EHPA

Pečeť kvality EHPA slouží jako důkaz výkonového čísla COP (Coefficient of Performance) pro žádost o dotace podle programu tržních pobídek.

Německá komise pro pečeti kvality EHPA potvrzuje, že Vitocal 300-A splňuje požadavky uvedené v předpisech pro pečeť kvality EHPA.

fernbedienungen.jpg

Vzájemně sladěno: Systémová technika

„Celek je víc než jen součet jeho částí.“ Na základě tohoto principu nabízí firma Viessmann nejen jednotlivé topné komponenty, které splňují standard Viessmann co se týče kvality, spolehlivosti a efektivity. Veškeré produkty jsou naopak provázány do vyladěného kompletního systému, ve kterém si všechny součásti k sobě přesně padnou. Neboť pouze perfektní souhra systémově integrovaných komponent vytváří kompletní výkonový potenciál špičkové inovativní techniky.

Viessmann systémová technika zahrnuje vše, co spolehlivé a hospodárné vytápění znamená. Regulace Vitotronic s dálkovým ovládáním, stejně jako výkonný zásobník teplé vody Vitocell pro nejlepší komfort přípravy teplé vody až po vysoce kvalitní solární systémy pro úspornou podporu vytápění.

Produktový řez

Přehled

Výkon (kW)
7 až 8,5 kW
Koeficient výkonu COP v režimu vytápění
Až do 5,0 (vzduch 7 °C / voda 35 °C)
Třída energetické účinnosti
energieeffizienklasse.png
A++ * dle nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) č. 811/2013 o účinnosti vytápění za průměrných klimatických podmínek – řešení pro nízkoteplotní aplikace (W35)
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png
Rodinný dům, novostavba a modernizace
Ovládání
Einfaches RGB
Regulace Vitotronic 200 se srozumitelným textem a grafickým displejem, ovládání možné pomocí aplikace Vitotrol
Příprava teplé vody
Nutný přídavný zásobník pro vysoký komfort přípravy teplé vody.
Další funkce
Reverzibilní tepelné čerpadlo vzduch/voda k vytápění a chlazení pro venkovní instalaci.
Vitocal-300-A-rund-Schnitt.png