Vitocal 350-A – nejlepší pro modernizaci


Profitujte z těchto výhod:

  • Doporučuje se pro modernizaci díky vysoké přívodní teplotě
  • Vhodné pro venkovní/vnitřní instalaci
  • Mimořádně tiché při nočním provozu se sníženými otáčkami ventilátoru
  • Vysoký komfort teplé vody s teplotami do 55 °C
  • Možnost kaskádového uspořádání až pro pět tepelných čerpadel
  • Třída energetické účinnosti A++ *
*Třída energetické účinnosti podle nařízení EU č. 811/2013 Vytápění, průměrné klimatické poměry - nízkoteplotní aplikace (W35)
 


Je v souladu se starými topnými systémy

Tepelné čerpadlo vzduch/voda Vitocal 350-A využívá bezplatné teplo z okolního vzduchu. Jeho inovativní elektronika elektronika se stará o vysokou účinnost a při venkovní teplotě 2 °C ještě dodává vodu 35 °C teplou.

Aby se přišla vysoká přívodní teplota, která je potřebná při provozu klasických topných těles. Pro lepší tepelný výkon se při modernizaci proto doporučuje výměna jednotlivých radiátorů za nízkoteplotní topné těleso.


Montáž úsporná na prostor díky venkovní instalaci.

Vitocal 350 může být volitelně instalován uvnitř a nebo mimo dům. Trojstupňový radiální ventilátor tepelného čerpadla pracuje mimořádně tiše. Přístroj je velmi tichý díky optimalizovanému vedení vzduchu z hlediska proudění a protihlukově izolovanému plášti. Během nočního provozu redukuje stupňovitá regulace ventilátoru otáčky a následně tak snižuje hlučnost.

K dopravě tepla do domu v případě venkovní instalace nabízí firma Viessmann z první ruky dokonale společně schválené nezbytné příslušenství.

fernbedienungen.jpg

Vzájemně sladěno: Systémová technika

„Celek je víc než jen součet jeho částí.“ Na základě tohoto principu nabízí firma Viessmann nejen jednotlivé topné komponenty, které splňují standard Viessmann co se týče kvality, spolehlivosti a efektivity. Veškeré produkty jsou naopak provázány do vyladěného kompletního systému, ve kterém si všechny součásti k sobě přesně padnou. Neboť pouze perfektní souhra systémově integrovaných komponent vytváří kompletní výkonový potenciál špičkové inovativní techniky.

Viessmann systémová technika zahrnuje vše, co spolehlivé a hospodárné vytápění znamená. Regulace Vitotronic s dálkovým ovládáním, stejně jako výkonný zásobník teplé vody Vitocell pro nejlepší komfort přípravy teplé vody až po vysoce kvalitní solární systémy pro úspornou podporu vytápění.

Produktový řez

Přehled

Výkon (kW)
10,6 až 18,5 kW
Koeficient výkonu COP v režimu vytápění
Až do 3,6 (při teplotě vzduchu 2 °C/vody 35 °C)
Třída energetické účinnosti
energieeffizienklasse.png
A++ * dle nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) č. 811/2013 o účinnosti vytápění za průměrných klimatických podmínek – řešení pro nízkoteplotní aplikace (W35)
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png
rodinný dům, novostavba a modernizace
Ovládání
icons-vitotrol-app.gif
Regulace Vitotronic 200 se srozumitelným textem a grafickým displejem, ovládání možné pomocí aplikace Vitotrol
Příprava teplé vody
Nutný přídavný zásobník pro vysoký komfort přípravy teplé vody.
Další funkce
Vhodný zejména pro modernizaci díky výstupní teplotě 65 °C, i při zimních venkovních teplotách.
Vitocal_350-A_Aussenaufstellung_Schnitt.png