Vitocal 350-A – nejlepší pro modernizaci


Profitujte z těchto výhod:

  • Doporučuje se pro modernizaci díky vysoké přívodní teplotě
  • Vhodné pro venkovní/vnitřní instalaci
  • Mimořádně tiché při nočním provozu se sníženými otáčkami ventilátoru
  • Vysoký komfort teplé vody s teplotami do 55 °C
  • Možnost kaskádového uspořádání až pro pět tepelných čerpadel
  • Možnost získání rozšířené komplexní 5leté záruky Viessmann
  • Tepelné čerpadlo splňuje požadavky státních dotačních programů
  • Třída energetické účinnosti A++ *
*Třída energetické účinnosti podle nařízení EU č. 811/2013 Vytápění, průměrné klimatické poměry - nízkoteplotní aplikace (W35)
 


Je v souladu se starými topnými systémy

Tepelné čerpadlo vzduch/voda Vitocal 350-A využívá bezplatné teplo z okolního vzduchu. Jeho inovativní elektronika elektronika se stará o vysokou účinnost a při venkovní teplotě 2 °C ještě dodává vodu 35 °C teplou.

Aby se přišla vysoká přívodní teplota, která je potřebná při provozu klasických topných těles. Pro lepší tepelný výkon se při modernizaci proto doporučuje výměna jednotlivých radiátorů za nízkoteplotní topné těleso.


Montáž úsporná na prostor díky venkovní instalaci.

Vitocal 350 může být volitelně instalován uvnitř a nebo mimo dům. Trojstupňový radiální ventilátor tepelného čerpadla pracuje mimořádně tiše. Přístroj je velmi tichý díky optimalizovanému vedení vzduchu z hlediska proudění a protihlukově izolovanému plášti. Během nočního provozu redukuje stupňovitá regulace ventilátoru otáčky a následně tak snižuje hlučnost.

K dopravě tepla do domu v případě venkovní instalace nabízí firma Viessmann z první ruky dokonale společně schválené nezbytné příslušenství.


Tepelné čerpadlo Vitocal 350-A

Tepelné čerpadlo vzduch/voda Vitocal 350-A s jmenovitými tepelnými výkony od 10,6 do 18,5 kW (při teplotě vzduchu 2 °C/vody 35 °C) je vysokoteplotní tepelné čerpadlo, které dosahuje na základě přídavného vstřikování páry v procesu stlačování (cyklus EVI) velmi vysokých výstupních teplot až 65 °C. Tak se Vitocal 350-A nabízí zejména pro modernizaci nebo v případě potřeby vysokého komfortu pitné vody.

Regulace Vitotronic 200 má integrovanou funkci kaskády pro až pět tepelných čerpadel vzduch/voda, což umožňuje při vysoké potřebě tepla kumulované topné výkony až do 92,5 kW.

Tepelné čerpadlo Vitocal 350-A

S velmi vysokými výstupními teplotami až 65 °C se Vitocal 350-A nabízí zejména pro modernizaci nebo v případě potřeby vysokého komfortu pitné vody.

Systém RCD pro velmi vysokou účinnost

Elektronický expanzní ventil a systém RCD zajišťují i u tepelného čerpadla Vitocal 350-A celoročně velmi vysokou účinnost. Vitocal 350-A poskytuje pro tepelná čerpadla vzduch/voda vysoké výkonové číslo až 3,6 (podle EN 14511 při teplotě vzduchu 2 °C/vody 35 °C). Z toho plynou vysoká roční pracovní čísla a velmi nízké provozní náklady.

Instalace venku šetří místo

Tepelné čerpadlo Vitocal 350-A lze volitelně instalovat v domě nebo mimo. Třístupňový radiální ventilátor tepelného čerpadla pracuje velmi tiše. Ve spojení s vedením vzduchu optimalizovaným z hlediska proudění a zvukově izolovaným pláštěm je Vitocal 350-A velmi tichý. Navíc se v nočním provozu díky stupňové regulaci ventilátoru ještě snižují otáčky a tím emise hluku.

Ideální pro modernizaci

Tepelné čerpadlo vzduch/voda Vitocal 350-A usnadňuje modernizaci: na základě vysokých výstupních teplot až 65 °C, při mínus 10 °C je Vitocal 350-A vhodný pro použití ve starších topných zařízeních se stávajícími radiátory. Pro zvýšení účinnosti celého topného zařízení se však doporučuje nahradit jednotlivá topná tělesa nízkoteplotními topnými tělesy.

Vysoký komfort přípravy teplé vody

Vyšší výstupní teplota umožňuje podle provedení zařízení teplotu vody až 55 °C v zásobníku teplé vody. Tím poskytuje Vitocal 350-A velmi vysoký komfort pitné vody. Vysoké výstupní teploty 65 °C dosahuje Vitocal 350-A i při venkovních teplotách mínus 10 °C.

RCD zaručuje účinný provoz

RCD znamená Refrigerant Cycle Diagnostic. Zajišťuje v tepelném čerpadle Vitocal 350-A neustálý dohled nad chladicím okruhem. Systém tak zajišťuje ve spojení s elektronickým expanzním ventilem (EEV) maximální účinnost v každém bodě provozu. Kromě toho se ukládají důležité provozní parametry a využívají při potřebě diagnózy, optimalizace, bilancování energie a k výpočtu ročního pracovního čísla (JAZ).

Úplně dokonalé

Při venkovní instalaci tepelného čerpadla se musí teplo do domu „dopravit“. Přitom je co se týká vytápění spoleh na systémovou kompetenci Viessmann. Všechny potrubní systémy potřebné pro uložení do země i kompletní program příslušenství jsou od jednoho dodavatele a jsou dokonale vzájemně sladěny. 

Pečeť kvality EHPA

Pečeť kvality EHPA

Pečeť kvality EHPA slouží jako důkaz výkonového čísla COP (Coefficient of Performance) pro žádost o dotace podle programu tržních pobídek.

Německá komise pro pečeti kvality EHPA potvrzuje, že tepelné čerpadlo Viessmann Vitocal 350-A splňuje požadavky uvedené v předpisech pro pečeť kvality EHPA.

fernbedienungen.jpg

Vzájemně sladěno: Systémová technika

„Celek je víc než jen součet jeho částí.“ Na základě tohoto principu nabízí firma Viessmann nejen jednotlivé topné komponenty, které splňují standard Viessmann co se týče kvality, spolehlivosti a efektivity. Veškeré produkty jsou naopak provázány do vyladěného kompletního systému, ve kterém si všechny součásti k sobě přesně padnou. Neboť pouze perfektní souhra systémově integrovaných komponent vytváří kompletní výkonový potenciál špičkové inovativní techniky.

Viessmann systémová technika zahrnuje vše, co spolehlivé a hospodárné vytápění znamená. Regulace Vitotronic s dálkovým ovládáním, stejně jako výkonný zásobník teplé vody Vitocell pro nejlepší komfort přípravy teplé vody až po vysoce kvalitní solární systémy pro úspornou podporu vytápění.

Produktový řez

Přehled

Výkon (kW)
10,6 až 18,5 kW
Koeficient výkonu COP v režimu vytápění
Až do 3,6 (při teplotě vzduchu 2 °C/vody 35 °C)
Třída energetické účinnosti
energieeffizienklasse.png
A++ * dle nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) č. 811/2013 o účinnosti vytápění za průměrných klimatických podmínek – řešení pro nízkoteplotní aplikace (W35)
Energieeffizienzklasse Trinkwasserbereitung
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png
rodinný dům, novostavba a modernizace
Ovládání
Einfaches RGB
Regulace Vitotronic 200 se srozumitelným textem a grafickým displejem, ovládání možné pomocí aplikace Vitotrol
Příprava teplé vody
Nutný přídavný zásobník pro vysoký komfort přípravy teplé vody.
Další funkce
Vhodný zejména pro modernizaci díky výstupní teplotě 65 °C, i při zimních venkovních teplotách.
Vitocal_350-A_Aussenaufstellung_Schnitt.png