Kompaktní tepelná čerpadla solanka/voda Vitocal 242-Gs možností k zapojení solárního zařízení


Využijte těchto výhod

 • Již ze závodu je připraveno k připojení solárního zařízení
 • Nízké provozní náklady díky vysokým výkonovým číslům: hodnota COP podle EN 14511 až 4,5 (solanka 0 °C/voda 35 °C), (COP = Coefficient of Performance)
 • Maximální výstupní teplota: 60 °C
 • Vysoký komfort přípravy teplé vody díky integrovanému zásobníku teplé vody s objemem 220 l
 • Velmi tichý chod díky zvukově optimalizované konstrukci s hladinou akustického výkonu 43 dB(A)při teplotě 0/35 °C
 • Regulace Vitotronic s jednoduchou obsluhou a displejem se srozumitelným textem
 • Snadné dopravení na místo díky malé ploše instalace, snížené konstrukční výšce a dělitelnémuplášti
 • Připravano pro SmartGrid a využití vlastní elektřiny z fotovoltaických zařízení
 • Sériově integrovaný průtokový ohřívač topné vody
 • Upraveno k využití vlastní elektřiny z fotovoltaických zařízení
 • Možnost získání rozšířené komplexní 5leté záruky Viessmann
 • Tepelné čerpadlo splňuje požadavky státních dotačních programů
 • Třída energetické účinnosti* A++ / A++
 • Třída energetické účinnosti přípravy pitné vody: A
*Třída energetické účinnosti podle nařízení EU č. 811/2013 vytápění, průměrné klimatické poměry – použití nízké (35 °C) / střední teploty (55 °C)


Kompaktní tepelná čerpadla Vitocal 242-G

Kompletní a s mimořádnou úsporou místa – v kompaktním tepelném čerpadle Vitocal 242-G jsou již integrovány všechny komponenty důležité pro vytápění obytných prostor a ohřev pitné vody. S topnými výkony mezi 6,1 a 10,0 kW je navrženo pro použití v rodinných domech. Výstupní teploty do 60 °C umožňují provoz i ve spojení s topnými tělesy.

Vitocal 242-G je cenově zajímavá alternativa ke kompaktnímu zařízení série 300. S kompresorem Compliant-Scroll a termostaticky regulovaným expanzním ventilem dosahuje výkonových čísel až 4,5 (podle EN 14511 při teplotě solanky 0 °C/vody 35 °C). Nově jsou v tepelných čerpadlech integrována vysoce účinná oběhová čerpadla v topném a solankovém okruhu.

Vitocal 242-G je připraven pro solární provoz. Obsluhu kompaktního zařízení velmi usnadňuje regulace Vitotronic.

Kompaktní tepelné čerpadlo Vitocal 242-G

Kompletní a s mimořádnou úsporou místa – v kompaktním
tepelném čerpadle Vitocal 242-G jsou již integrovány všechny komponenty důležité pro vytápění obytných prostor a ohřev pitné vody. Vitocal 242-G je připraven pro solární provoz.

Připraveno pro solární provoz

U tepelného čerpadla Vitocal 242-G je již připraveno připojení k solárnímu zařízení. K tomu jsou integrovány potřebné hydraulické přípojky a regulace. 220litrový solární zásobník a solární regulace umožňují vysoké solární tepelné výtěžky.

Kolektory se silným výkonem a sladěnými systémovými komponenty podporují tepelné čerpadlo – mohou ušetřit ročně průměrně 50 až 60 % spotřeby energie pro ohřev pitné vody

Mimořádně jednoduchá obsluha

Jako všechna kompaktní zařízení má i Vitocal 242-G regulaci Vitotronic s velmi jednoduchou obsluhou. V případě pochybnosti stiskněte tlačítko nápovědy. Grafické rozhraní slouží i k zobrazení topných charakteristik a spínacích časů.

Velmi tichý chod

Zvukově optimalizovaná konstrukce zařízení umožňuje tichý chod kompaktního tepelného čerpadla a instalaci blízko obytných prostor.

Přirozené vytápění – i chlazení

Kompaktní tepelná čerpadla poskytují i v horkém létě příjemné ovzduší v nízkoenergetických domech. S funkcí „natural cooling“ přivádí do domu chlad ze země. K tomu je jako příslušenství důležitý NC-box od firmy Viessmann.

Pečeť kvality EHPA

Pečeť kvality EHPA

Pečeť kvality EHPA slouží jako důkaz výkonového čísla COP (Coefficient of Performance) pro žádost o dotace podle programu tržních pobídek.

Německá komise pro pečeti kvality EHPA potvrzuje, že Vitocal 242-G splňuje požadavky uvedené v předpisech pro pečeť kvality EHPA.

Regelung Vitotronic 200

Regulace Vitotronic 200 s ovládáním přes aplikaci jako příslušenství

Regulace Vitotronic 200 s grafickým displejem se srozumitelným textem pro ekvitermní topný provoz se dá ovládat jednoduše a intuitivně. Nastavení lze rychle měnit s řízením podle menu. Volitelně je možné ovládání přes internet přes aplikaci ViCare na mobilním koncovém zařízení.

Vitoconnect 100 vytváří spojení

Obsluha přes aplikaci vyžaduje rozhraní Vitoconnect 100. Dřívější tepelná čerpadla série Vitocal (od roku výroby 2010) lze tímto zařízením kdykoliv dodatečně vybavit.

Vitoconnect 100
Aplikace ViCare

Aplikace ViCare

Aplikace ViCare umožňuje provozovateli zařízení ovládat topné zařízení přes smartphone. Kdykoliv je možné podívat se na stav provozu a v případě poruchy lze rychle a jednoduše kontaktovat odbornou firmu, která je předtím uložena v aplikaci.

fernbedienungen.jpg

Vzájemně sladěno: Systémová technika

„Celek je víc než jen součet jeho částí.“ Na základě tohoto principu nabízí firma Viessmann nejen jednotlivé topné komponenty, které splňují standard Viessmann co se týče kvality, spolehlivosti a efektivity. Veškeré produkty jsou naopak provázány do vyladěného kompletního systému, ve kterém si všechny součásti k sobě přesně padnou. Neboť pouze perfektní souhra systémově integrovaných komponent vytváří kompletní výkonový potenciál špičkové inovativní techniky.

Viessmann systémová technika zahrnuje vše, co spolehlivé a hospodárné vytápění znamená. Regulace Vitotronic s dálkovým ovládáním, stejně jako výkonný zásobník teplé vody Vitocell pro nejlepší komfort přípravy teplé vody až po vysoce kvalitní solární systémy pro úspornou podporu vytápění.

Produktový řez

Přehled

Výkon (kW)
5,9 až 10 kW
Koeficient výkonu COP v režimu vytápění
V závislosti na výkonovém stupni až 4,3
Třída energetické účinnosti
energieeffizienklasse.png
A++ * dle nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) č. 811/2013 o účinnosti vytápění za průměrných klimatických podmínek – řešení pro nízkoteplotní aplikace (W35)
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png
Rodinný dům, novostavba
Ovládání
icons-vitotrol-app.gif
Regulace Vitotronic 200 se srozumitelným textem a grafickým displejem, ovládání možné pomocí aplikace Vitotrol
Příprava teplé vody
Integrovaný solární zásobník na 220 litrů
Další funkce
"natural cooling" funkce chlazení volitelně s boxem NC-Box
Vitocal_242-G_Schnitt.png