Vitocal 242-G – Teplo z přírody pro moderní rodinné domy


Profitujte z těchto výhod

  • Prostorově nenáročný
  • 220litrový solární zásobník a solární regulace
  • Ovládání volitelného větracího přístroje Vitovent 300-F pomocí regulátoru tepelného čerpadla
  • Optimalizované pro využití elektřiny z vlastního fotovoltaického zařízení
  • Integrovaná elektricky úsporná vysoce účinná čerpadla
  • Tepelné čerpadlo splňuje požadavky státních dotačních programů
  • Třída energetické účinnosti A++ *
*třída energetické účinnosti A++ *
*třída energetické účinnosti podle nařízení EU č. 811/2013 Vytápění, průměrné klimatické poměry – nízkoteplotní aplikace (W35) (W35)
 
 


Optimální využití zemské a sluneční energie

Tepelné čerpadlo solanka/voda Vitocal 242-G je základem pro ekologický energetický systém. K vytápění využívá zemské teplo a kromě toho je současně připraven pro připojení k tepelnému solárnímu zařízení.

Prostřednictvím kolektorů bude bezplatně využívána sluneční energie pro ohřev pitné vody. Pro tento účel je integrován 220litrový zásobník. Elektrický proud vyráběný pomocí vlastního fotovoltaického zařízení může být použit k provozu tepelného čerpadla.

 


Vytápění a větrání v rodinném domě

Vitocal 242-G nabízí také možnost řízení větracího přístroje Vitovent 300-F pomocí regulace tepelného čerpadla. Oba přístroje vytvářejí společně pro rodinný dům kompaktní prostorově nenáročnou jednotku.

Regelung Vitotronic 200

Regulace Vitotronic 200 s ovládáním přes aplikaci jako příslušenství

Regulace Vitotronic 200 s grafickým displejem se srozumitelným textem pro ekvitermní topný provoz se dá ovládat jednoduše a intuitivně. Nastavení lze rychle měnit s řízením podle menu. Volitelně je možné ovládání přes internet přes aplikaci ViCare na mobilním koncovém zařízení.

Vitoconnect 100 vytváří spojení

Obsluha přes aplikaci vyžaduje rozhraní Vitoconnect 100. Dřívější tepelná čerpadla série Vitocal (od roku výroby 2010) lze tímto zařízením kdykoliv dodatečně vybavit.

Vitoconnect 100
ViCare App & Vitotrol Plus App

Aplikace ViCare

Aplikace ViCare umožňuje provozovateli zařízení ovládat topné zařízení přes smartphone. Kdykoliv je možné podívat se na stav provozu a v případě poruchy lze rychle a jednoduše kontaktovat odbornou firmu, která je předtím uložena v aplikaci.

Aplikace Vitotrol Plus

Aplikace Vitotrol umožňuje dálkové ovládání všech topných okruhů v topném zařízení. Slouží k nastavení provozních programů, požadovaných hodnot a časových programů, zobrazují se data o provozu a spotřebě. Navíc umožňuje zobrazení solárních výtěžků.

fernbedienungen.jpg

Vzájemně sladěno: Systémová technika

„Celek je víc než jen součet jeho částí.“ Na základě tohoto principu nabízí firma Viessmann nejen jednotlivé topné komponenty, které splňují standard Viessmann co se týče kvality, spolehlivosti a efektivity. Veškeré produkty jsou naopak provázány do vyladěného kompletního systému, ve kterém si všechny součásti k sobě přesně padnou. Neboť pouze perfektní souhra systémově integrovaných komponent vytváří kompletní výkonový potenciál špičkové inovativní techniky.

Viessmann systémová technika zahrnuje vše, co spolehlivé a hospodárné vytápění znamená. Regulace Vitotronic s dálkovým ovládáním, stejně jako výkonný zásobník teplé vody Vitocell pro nejlepší komfort přípravy teplé vody až po vysoce kvalitní solární systémy pro úspornou podporu vytápění.

Produktový řez

Přehled

Výkon (kW)
5,9 až 10 kW
Koeficient výkonu COP v režimu vytápění
V závislosti na výkonovém stupni až 4,3
Třída energetické účinnosti
energieeffizienklasse.png
A++ * dle nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) č. 811/2013 o účinnosti vytápění za průměrných klimatických podmínek – řešení pro nízkoteplotní aplikace (W35)
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png
Rodinný dům, novostavba
Ovládání
icons-vitotrol-app.gif
Regulace Vitotronic 200 se srozumitelným textem a grafickým displejem, ovládání možné pomocí aplikace Vitotrol
Příprava teplé vody
Integrovaný solární zásobník na 220 litrů
Další funkce
"natural cooling" funkce chlazení volitelně s boxem NC-Box
Vitocal_242-G_Schnitt.png