Vitocal 343-G: Kompaktní tiché čerpadlo s malou potřebou místa pro instalaci – vhodné i pro umístění blízko obytného prostoru

Využijte těchto výhod

 • Připraveno pro připojení solárního zařízení  
 • Nízké provozní náklady díky vysokým výkonovým hodnotám: COP podle EN 14511 až 5,0 (solanka 0 °C/voda 35 °C), (COP = Coefficient of Performance)
 • Vysoký komfort přípravy teplé vody vlivem integrovaného zásobníku teplé vody s objemem 220 l
 • Maximální výstupní teplota až 65 °C pro vysoký komfort přípravy pitné vody 
 • Integrovaná vysoce účinná úsporná čerpadla
 • Velmi tiché díky inovativní koncepci zvukové izolace s hladinou akustického výkonu 38 dB(A) při teplotě solanky 0 °C/vody 35 °C
 • Regulace s grafickým displejem se srozumitelným textem a jednoduchou obsluhou  
 • Snadné dopravení na místo umožňuje nízká konstrukční výška a rozdělitelný plášť
 • Nastavení zařízení pro větrání bytu Vitovent 300-F
 • Sériově integrován průtokový ohřívač topné vody
 • Optimalizované využití elektřiny vlastní výroby pomocí fotovoltaického zařízení  
 • Možnost propojení s internetem přes Vitoconnect (příslušenství) pro obsluhu a servis přes aplikace Viessmann
 • Možnost získání rozšířené komplexní 5leté záruky Viessmann
 • Tepelná čerpadla jsou registrována ve státních dotačních programech
 • Součástí 3. kola kotlíkových dotací
 • Třída energetické účinnosti* A++ / A++
 • Třída energetické účinnosti  příprava pitné vody: A
*Třída energetické účinnosti podle nařízení EU č. 811/2013 topení, průměrné (55 °C)klimatické poměry – použití nízké (35 °C) / střední teploty (55 °C)
 

Kompaktní tepelné čerpadlo Vitocal 343-G

Vitocal 343-G bylo vyvinuto jako kompaktní vysoce účinné řešení pro novostavbu. Přitom se dosahuje zejména integrací velkoryse dimenzovaných výměníků tepla vysoké hodnoty COP (COP = Coefficient of Performance) až 5,0 podle EN 14511 při teplotě solanky 0 °C/vody 35 °C.

Roční pracovní číslo udává poměr mezi odevzdaným množstvím tepla (výhřevné teplo) a přivedenou energií (hnací energie) po období jednoho roku. Výrazný podíl na zvýšení ročního pracovního čísla má inovativní systém RCD (Refrigerant Cycle Diagnostic), který umožňuje velmi přesné a rychlé regulování chladicího okruhu přes elektronický expanzní ventil. Systém RCD zajišťuje, aby tepelné čerpadlo optimálně pracovalo v každém bodě provozu. Kromě toho zajištují energeticky úsporná vysoce účinná čerpadla pro solankový a topný okruh ve všech výkonových velikostech velmi nízké spotřební náklady a tím vysoké roční pracovní číslo.

Kompaktní tepelné čerpadlo Vitocal 343-G

Kompaktní tepelná čerpadla Vitocal 343-G

Vitocal 343-G byl vyvinut jako kompaktní velmi efektivní řešení pro novostavbu. Přitom se na jedné straně díky integraci velkoryse dimenzovaných výměníků tepla dosahuje vysoké hodnoty COP (COP = Coefficient of Performance) až 5,0 podle EN 14511 při teplotě solanky 0 °C/vody 35 °C.

Roční pracovní číslo udává po dobu jednoho roku poměr mezi odevzdaným množstvím tepla (výhřevné teplo) a přivedenou energií (hnací energie). Výrazný podíl na zvýšení ročního pracovního čísla má inovativní RCD systém (Refrigerant Cycle Diagnostic), který umožňuje velmi přesnou a rychlou regulaci chladicího okruhu přes elektronický expanzní ventil. RCD systém zajišťuje, aby tepelné čerpadlo optimálně pracovalo v každém bodě provozu. Energeticky úsporná účinná čerpadla pro solankový a topný okruh zajišťují ve všech třech velikostech výkonů velmi nízké náklady na spotřebu a tím vysoké roční pracovní číslo.

Pečeť kvality EHPA

Pečeť kvality EHPA

Pečeť kvality EHPA slouží jako důkaz COP (Coefficient of Performance) pro žádost o dotace podle programu tržních pobídek.

Německá komise pro pečeti kvality EHPA potvrzuje, že tepelné čerpadlo Viessmann Vitocal 343-G splňuje požadavky uvedené v předpisech pro pečeť kvality EHPA.

Regelung Vitotronic 200

Regulace Vitotronic 200 s ovládáním přes aplikaci jako příslušenství

Regulace Vitotronic 200 s grafickým displejem se srozumitelným textem pro ekvitermní topný provoz se dá ovládat jednoduše a intuitivně. Nastavení lze rychle měnit s řízením podle menu. Volitelně je možné ovládání přes internet přes aplikaci ViCare na mobilním koncovém zařízení.

Vitoconnect 100 vytváří spojení

Obsluha přes aplikaci vyžaduje rozhraní Vitoconnect 100. Dřívější tepelná čerpadla série Vitocal (od roku výroby 2010) lze tímto zařízením kdykoliv dodatečně vybavit. 

Vitoconnect 100
ViCare App

Aplikace ViCare

Aplikace ViCare umožňuje provozovateli zařízení ovládat topné zařízení přes smartphone. Kdykoliv je možné podívat se na stav provozu a v případě poruchy lze rychle a jednoduše kontaktovat odbornou firmu, která je předtím uložena v aplikaci.

fernbedienungen.jpg

Vzájemně sladěno: Systémová technika

„Celek je víc než jen součet jeho částí.“ Na základě tohoto principu nabízí firma Viessmann nejen jednotlivé topné komponenty, které splňují standard Viessmann co se týče kvality, spolehlivosti a efektivity. Veškeré produkty jsou naopak provázány do vyladěného kompletního systému, ve kterém si všechny součásti k sobě přesně padnou. Neboť pouze perfektní souhra systémově integrovaných komponent vytváří kompletní výkonový potenciál špičkové inovativní techniky.

Viessmann systémová technika zahrnuje vše, co spolehlivé a hospodárné vytápění znamená. Regulace Vitotronic s dálkovým ovládáním, stejně jako výkonný zásobník teplé vody Vitocell pro nejlepší komfort přípravy teplé vody až po vysoce kvalitní solární systémy pro úspornou podporu vytápění.

Produktový řez

Přehled

Výkon (kW)
5,9 až 10,3 kW
Koeficient výkonu COP v režimu vytápění
V závislosti na výkonovém stupni až 5,0
Třída energetické účinnosti
energieeffizienklasse.png
A++ * dle nařízení Komise v přenesené pravomoci (EU) č. 811/2013 o účinnosti vytápění za průměrných klimatických podmínek – řešení pro nízkoteplotní aplikace (W35)
Oblast použití
icon-wohngebaeude.png
Rodinný dům, novostavba
Ovládání
icons-vitotrol-app.gif
Regulace Vitotronic 200 se srozumitelným textem a grafickým displejem, ovládání možné pomocí aplikace Vitotrol
Příprava teplé vody
Integrovaný solární zásobník na 220 litrů
Další funkce
"natural cooling" funkce chlazení volitelně s boxem NC-Box
Vitocal_343-G_Schnitt.png