Vytváří prostor pro vysněné domy: Viessmann Invisible

Takto dnes funguje topná a klimatizační technika: kompaktní, flexibilní, atraktivní

Musí být technologie viditelná? Myslíme si, že ne a proto jsme spojili všechny prvky technologie vytápění rodinného domu do jednoho celku. Kompaktní a prostorově úsporné. Flexibilní při plánování a instalaci a vizuálně atraktivní. S novým energetickým a klimatickým řešením Viessmann Invisible jsme zcela předefinovali technologii vytápění. A technickou místnost zároveň.

Zařízení funguje tiše a spolehlivě za individuálně navrženými plochami a umožňuje tak zcela nové využití prostoru. Při hloubce 28 cm a minimální instalační ploše vytváří více čtverečních metrů, které lze flexibilně využít. Nebo se obejdete zcela bez technické místnosti, protože nový „vše v jednom“ systém, vám nabízí i tuto možnost. Potom větrací modul zmizí v podhledu a váš zdroj tepla není nic jiného než velká skříň, například v úzké chodbě.


Viessmann Invisible  |  Nový koncept pokoje? To lze zařídit.

Nový koncept pokoje? To lze zařídit.

Zamyslete se na chvíli nad technickou místností. Co si představujete? Pravděpodobně volně stojící zařízení, potrubí na stěnách a stropě, ale jedno je jisté: málo místa na cokoliv jiného. Proto jsme technickou místnost promysleli nově. Jako kompaktní systém „vše v jednom“, který má velikost přibližně jako nástěnná skříň a dá se harmonicky integrovat například do chodby, technické místnosti nebo hobby místnosti. Otevírají se tak nové možnosti využití prostoru.


Vzácný prostor

V době rostoucích cen nemovitostí se počítá každý metr čtvereční obytné plochy. Ve srovnání s technickou místností můžete s Viessmann Invisible ušetřit až 6 m2 prostoru.

Nový prostor

Nejnovější generace tepelného čerpadla, větracího systému, zásobníku teplé vodya kompletní příslušenství: Viessmann Invisible spojuje všechny komponenty do jednoho kompaktního systému, čímž otevřel cestu pro nový koncept prostoru.

Neviditelná technologie

Mimořádně diskrétní účinnost. Pod povrchem projektovaným podle přání fungují všechny komponenty Viessmann Invisible v dokonalé harmonii, potichu a ukryté předzrakem uživatelů.


Uspořádání vedle sebe, rohové nebo rovnoběžné uspořádání

Viessmann Invisible  | Vysoce účinná technologie se skrytá za atraktivním vzhledem.

Inteligentní systém s flexibilními možnostmi instalace

Systém Viessmann Invisible vám již od začátku nabízí mnoho možností, jak umístit stavební inženýrské sítě co nejúsporněji a nejnenápadněji. U rohového, rovnoběžného nebo uspořádání vedle sebe může být systém elegantně skryt v jedné rovině za stěnou nebo záměrně umístěn jako designový prvek v místnosti. Tímto způsobem se inovativní technické zařízení budov elegantně začlení do místnosti. A to není všechno: všechny komponenty důležité pro vytápění a větrání jsou dokonale navrženy a kompaktně zkombinovány. V důsledku toho vyžadují podstatně méně podlahové plochy a vytváří další prostor pro interiérový design. To vám umožňuje flexibilněji navrhovat půdorysy vašeho domu.


Uspořádání vedle sebe

Uspořádání vedle sebe je vhodné, pokud lze všechny moduly umístit například za dveře. Tím se efektivně využije prostor na stěně za dveřmi.

Uspořádání vedle sebe

Rohové uspořádání

Rohové uspořádání

S rohovým uspořádáním vnesete do půdorysu místnosti mimořádně flexibilního ducha, ušetříte prostor, vytvoříte velkorysé plochy pro vestavěný nábytek, rozsáhlejší plochu pro okna a využijete také malé nebo půdorysně nešikovné místnosti. U této varianty by se dal větrací modul namontovat i na vnější zeď.


Rovnoběžné uspořádání

Rovnoběžné uspořádání využívá prostor v sousedních místnostech. Moduly jsou například rozmístěny v šatně nebo na sousední toaletě pro hosty. To následně vytváří další využitelné čtvereční metry v technické místnosti.

Rovnoběžné uspořádání


Technologie

Vorne: elegantes Design nach Ihren Wünschen. Dahinter: hocheffiziente Haustechnik.

Vpředu: Elegantní design dle vašich přání

Vzadu: Vysoce efektivní technologie vytápění

Rozlučte se s topnými a větracími systémy, které jsou instalovány čistě funkčně v technické místnosti domu. Viessmann Invisible nově definuje technologii vytápění. K tomu patří také revoluční design. Celý systém je totiž elegantně ukrytý za designovými plochami, které lze individuálně konfigurovat.

Systém zde funguje efektivně a je dokonale sladěný. Neviditelný a tichý jako šepot. Všechny komponenty včetně příslušenství, potrubí, vedení, přípojek atp. jsou kompaktně spojeny, čímž se vytváří další cenný využitelný prostor.


Vitocal 222-SI

Srdcem systému Viessmann Invisible je modul tepelného čerpadla Vitocal 222-SI. Tepelné čerpadlo vzduch/voda o výkonu 2,6 až 9,0 kW se skládá z vnitřní jednotky, 250 l zásobníkového modulu a venkovní jednotky. Technologie vytápění a potrubí jsou kombinovány, aby se ušetřil prostor. Každý modul má hloubku pouhých 28 cm. Venkovní jednotka odebírá teplo obsažené v okolním vzduchu a předává jej vnitřní jednotce. Potrubí jsou naplněna chladivem R32, které má nízkou hodnotu GWP (potenciál globálního oteplování) 771.

Tichá venkovní jednotka

Tepelná čerpadla Viessmann patří mezi nejtišší svého druhu díky technologii Advanced Acoustic Design+. Inteligentní regulace otáček výrazně snižuje hluk šířící se vzduchem při plném a částečném zatížení. Díky tomu lze venkovní jednotku bez problémů instalovat také v oblastech s hustou výstavbou nebo v blízkosti hranice pozemku.

Vitocal 222-SI  |  Modul tepelného čerpadla (vpravo) a modul zásobníku (vlevo) od Viessmann Invisible

Vitoair FSI  |  Větrací modul od Viessmann Invisible

Vitoair FSI

Vitoair FSI je větrací modul pro řešení Viessmann Invisible. Centrální větrací systém s rekuperací tepla je určen pro bytové jednotky s užitnou plochou do 280 m2; maximální průtok vzduchu je do 300 m³/h. Systém dle potřeby přivádí vyčištěný a ohřátý venkovní vzduch. K zajištění provozu při nízkých teplotách venkovního vzduchu lze použít volitelnou elektrickou předehřevnou spirálu.

Flexibilní instalace se dvěma variantami připojení

Primární možností je instalace modulu v řadě s tepelným čerpadlem Vitocal 222-SI a zásobníkovým modulem. Je však možná i samostatná instalace. Větrací systém se montuje na zeď. K tomuto účelu jsou k dispozici dvě varianty připojení, které se liší uspořádáním hrdel pro připojení vzduchu. Pro uvedení do provozu pomocí systému ViGuide se musí uvést pouze vybraná varianta.


Přehled komponent

Vitocal 222-SI – modul tepelného čerpadla

Zde bije srdce systému: tepelné čerpadlo vzduch/voda zaujme výkonem od 2,9 do 8,0 kW a skládá se z vnitřní jednotky a zásobníkového modulu. Štíhlý systém má hloubku pouhých 281 mm, což znamená, že nejen komponenty, ale i potrubí mohou být ukryty prostorově úsporným způsobem.

Vitoair FSI – větrací modul

Centrální domácí větrací systém s rekuperací tepla a vlhkosti určený pro novostavby s užitnou plochou do 200 m² přivádí do obytného prostoru vyčištěný a ohřátý venkovní vzduch. Pro zachování provozu při nízkých teplotách venkovního vzduchu můžete volitelně použít elektrickou předehřevnou spirálu.

Vitocal – venkovní jednotka

Venkovní jednotka s atraktivním designem Diamond Edge v barvě Vitographit harmonicky zapadne do každého prostředí. Díky tichému provozu ji lze snadno instalovat v blízkosti hranice pozemku a spolehlivě funguje i v náročných povětrnostních podmínkách.

Zásobníkový modul

Zásobníkový modul zajišťuje efektivní uskladnění vyrobené tepelné energie, aby se mohla použít dle potřeby. Zásobník z nerezavějící oceli, který je připojen k nabíjecímu systému, nabízí vysokou úroveň pohodlí při přípravě teplé vody a má objem 250 litrů.

Vitovolt 300 – fotovoltaické moduly

Monokrystalické fotovoltaické moduly zaujmou vysokými hodnotami výkonu a účinností modulů. Odteď můžete výhodně využívat solární energii a šetřit náklady na energii.

Vitocharge VX3 – měnič s bateriovým systémem

Díky flexibilním velikostem úložiště a kapacitě úložiště až do 15 kWh modulární systém pro uskladnění elektrické energie optimalizuje spotřebu elektrické energie v rodinných domech a dvoudomech. Fotovoltaické moduly můžete připojit prostřednictvím hybridního střídače.

Energycharge – nabíjecí stanice

Inteligentní as výhledem do budoucnosti: elektrická nabíjecí stanice nabízí bezpečný a spolehlivý způsob nabíjení elektrických vozidel pomocí obnovitelné energie. Maximální nabíjecí výkon lze nastavit podle potřeby a je 1fázový do 3,7 kW a 3fázový do 11 kW.

Viessmann Energy Management

Mapování všech energetických toků v reálném čase. To dokáže Viessmann Energetický management. Nejprve propojte všechny komponenty do sítě pomocí Viessmann One Base a poté celý systém ovládejte pomocí aplikace ViCare. Od energie vyrobené fotovoltaickým systémem až po elektřinu, kterou sami spotřebujete, vše pohodlně přes chytrý telefon nebo tablet.


Výhody na první pohled

Systém, ve kterém se nachází celá technická místnost: s Viessmann Invisible zůstávají všechny komponenty neviditelné a vy zůstáváte flexibilní z hlediska designu.

Kompaktní design

Systém, ve kterém je skryto tepelné čerpadlo, zásobník teplé vody a větrací systém, má hloubku pouhých 281 mm.

Stylová integrace

Diskrétně obložený nebo atraktivní inscenovaný: rám a obložení harmonicky začleňte do designu místnosti.

Maximální účinnost

Všechny moduly přesvědčují příkladným výkonem: vzájemně sladěné inspirují maximální účinností v jednom systému.

Flexibilní uspořádání

Rohové, rovnoběžné nebo uspořádání vedle sebe: zůstaňte maximálně flexibilní a vytvořte větší užitné plochy.

Důsledná nezávislost

Doplněním o fotovoltaiku a skladování elektřiny se stáváte nezávislejšími na provozovatelích veřejných sítí a kolísavých cen energií.

Inteligentní síť

Regulujte v reálném čase prostřednictvím aplikace: s Viessmann Energetickým managementem můžete sledovat a kontrolovat všechny toky energie v domě.


Výhody tepelného čerpadla Viessmann

Climate Protect++ chrání životní prostředí a klima

Tepelná čerpadla Vitocal 222-SI používají chladivo R32 s nízkým GWP100 771 (potenciál globálního oteplování).

OptiPerform – spolehlivý provoz s maximální účinností

Tepelná čerpadla jsou vybavena patentovanou hydraulikou Hydro AutoControl®. Znamená spolehlivý a vysoce efektivní provoz po celou dobu životnosti. Zručný odborný partner může nastavit tepelné čerpadlo s OptiPerform mnohem rychleji a tedy i cenově výhodnější. Tento koncept zabírá mnohem méně místa, protože je až o 60 procent prostorově úspornější než podobná řešení.

Service Link – pro rychlejší odezvu v případě servisu

Tepelná čerpadla jsou díky mobilní komunikační technologii vždy spojena se servisem Viessmann. A zcela bezplatně. Tepelné čerpadlo odesílá případné chyby přímo a bez časového zpoždění. Odborný partner může okamžitě přijmout nezbytná opatření. To eliminuje zbytečné vyjížďky a to šetří čas a peníze.

Super Silent – tichý chod při plném a částečném zatížení

Tepelná čerpadla Viessmann patří díky Advanced Acoustic Design+ mezi nejtišší svého druhu. Ventilátor je zvukově optimalizován. Ve spojení s inteligentní regulací otáček zajišťuje výrazné snížení hluku přenášeného vzduchem při plném i částečném zatížení. To znamená, že venkovní jednotku lze umístit iv oblastech s hustou zástavbou, například v řadových zástavbách nebo v blízkosti hranice pozemku.

* Označení Climate Protect je založeno na ukazateli TEWI (celkový ekvivalentní vliv na oteplování), který charakterizuje účinnost jednotky během jejího životního cyklu a potenciál skleníkových plynů použitého chladiva.
Výhody tepelného čerpadla Viessmann


Otázky a odpovědi k Viessmann Invisible

Kde lze Viessmann Invisible nainstalovat?

Systém je určen pro novostavby s obytnou plochou do 200 m2. Hydraulický a větrací modul by měl být instalován v technické místnosti, zatímco zásobníkový modul se může instalovat v rovnoběžném uspořádání v šatně, na chodbě nebo na WC pro hosty.

Jaké požadavky musí být splněny při instalaci?

Připojení venkovní jednotky a odtoku je třeba zohlednit již při plánování domu. Schéma připojení pro tento účel naleznete v projektové dokumentaci. Kromě toho byste měli při plánování elektrického systému pro vytápění zvážit i rozvody. Týká se to napájení větrání a tepelného čerpadla s venkovní jednotkou a elektrickým ohřívačem, jakož i komunikačního propojení mezi zařízeními.

Jaké konstrukční plochy jsou k dispozici pro Viessmann Invisible?

Základní řada je k dispozici s povrchy ve vysoce kvalitní bílé barvě Vitopearlwhite. Řada Manufakture Line je odlišná, protože se dodává bez opláštění. Jeho výhodou je, že si můžete vybrat přesně takové čelní plochy, jaké chcete od externích dodavatelů.

Kolik by měl Viessmann Invisible stát?

To, jaká bude cena, závisí na vašich osobních požadavcích a podmínkách na stavbě. Svou roli hrají i požadované komponenty a služby a typ montáže. Proto vám rádi vypracujeme individuální nabídku.