100+ Into a new century

Viessmann spoléhá v jubilejním roce na úspěšný vstup do nového století

Skupina Viessmann Group je jedním z předních mezinárodních výrobců topných, průmyslových a chladicích systémů.

Rodinný podnik založený v roce 1917 se letos ohlíží za úspěšným stoletím své existence. V jubilejním roce 2017 patří přitom toto ohlédnutí víc než kdy jindy především budoucnosti. Pod vůdčí myšlenkou 100+ Into a New Century se firma Viessmann mnoha svými aktivitami připravuje na další století své existence.

Průlom v energetickém obratu

Jako průkopník topenářské branže v oblasti ekologie a technologie dodává Viessmann již po desetiletí energeticky účinné topné a solární systémy s mimořádně nízkým obsahem škodlivin, kotle na dřevo a tepelná čerpadla. Mnoho vývojových produktů je přitom považováno za milníky topné techniky.

Výzkumné a vývojové středisko Technikum vybudované za 50 milionů eur v této úspěšné historii v jubilejním roce pokračuje a nadále posiluje své aktivity v oblasti inovací. Technikum jako strůjce inovací poskytuje na 11 000 m 2 nejmodernější technické analytické a zkušební metody a jasně podporuje mezioborovou spolupráci.

Kromě vývoje topných systémů klade firma důraz i na poskytování digitálních služeb.

Průnik do digitalizace

Také veletrh ISH Energy, konaný v jubilejním roce 2017 od 14. do 18. března, se nesl zcela v duchu nových digitálních služeb. Díky nim mají odborné firmy možnost digitalizovat všechny své služby, od poskytování prvních informací pro potenciální zákazníky, přes fázi nabídky a instalace, až po běžný provoz. Tyto služby pomáhají firmám nejen dosáhnout obratu, ale také výrazně usnadňují jejich práci.

Vstup do nového století

Nadšení pro nové věci je ukryto v DNA rodinného podniku a výrazný podíl na tom mají vysoce postavení zaměstnanci. Opatření týkající se dalšího vzdělávání a komunikace se zaměstnanci proto stojí na prvním místě i v jubilejním roce při vstupu firmy do nového století její existence.

100 let firmy Viessmann

Stoletá historie firmy je bohatá na zajímavá fakta – od prvních kotlů z oceli, přes významné milníky topné techniky, biferální spojenou topnou plochu, vysoce účinná tepelná čerpadla přes kotle na biomasu až po první vyrobené topné zařízení na bázi palivových článků.

O nejrůznějších službách v historii firmy se můžete podrobně dočíst na internetu na www.viessmann.com i v brožuře vydané k jubileu.

 

Duben 2017


Obrázky k tiskové zprávě

100+ Into a new century – pod touto vůdčí myšlenkou se firma Viessmann s mnoha aktivitami připravuje na další století.

Stáhnout 300 DPI (JPG 599 KB)

Historie podnikové skupiny Viessmann se začíná psát na bavorském dvoře, kde se Johann Viessmann v roce 1917 se svou malou záměčnickou firmou osamostatňuje

Stáhnout 300 DPI (JPG 1 MB)

Zakladatel firmy Johann Viessmann.

Stáhnout 300 DPI (JPG 1 MB)