Investice 50 milionů eur: nově vybudované středisko Technikum posiluje inovační sílu firmy Viessmann

Výzkumné a vývojové středisko otevřeno za přítomnosti spolkové kancléřky a hessenského ministra hospodářství

Za přítomnosti spolkové kancléřky Dr. Angely Merkelové a hessenského ministra hospodářství, energetiky, dopravy a regionálního rozvoje Tareka Al-Wazira společnost Viessmann Group slavnostně otevřela své nové výzkumné a vývojové středisko Technikum. Přední mezinárodní výrobce topných, průmyslových a chladicích systémů tak za investici 50 milionů eur vytvořil milník pro mezioborový rozvoj inovací.

Potřebné nové cesty pro úspěšný energetický obrat

„Technikum je do budoucna naší zárodečnou buňkou pro inovace a energetický obrat a v oblasti digitalizace. Spojují se zde vývojové aktivity přes celý proces vzniku produktu – od myšlenky až po jeho realizaci“ řekl Prof. Dr. Martin Viessmann. „Nové výzkumné a vývojové středisko v sídle naší firmy je zároveň dalším jasným příslibem našemu regionu.“

Technikum je mezioborové výzkumné a vývojové středisko s 160 pracovišti: 100 stálých zaměstnanců pracuje přímo na místě a může spolupracovat až s 60 dalšími kolegy nad rámec svého týmu. Pracují na vývoji prototypů až po jejich konkurenceschopnost a provádějí zde krátkodobé i dlouhodobé zkoušky. Technikum je největší samostatnou investicí ve stoleté historii tohoto rodinného podniku.

Inovace zůstává klíčovou kompetencí pro budoucnost

Při zahájení v sídle firmy Viessmann vyzdvihla spolková kancléřka inovační sílu výrobce topných, průmyslových a chladicích systémů. S odkazem na Technikum a odvoláním na Prof. Dr. Martina Viessmanna spolková kancléřka řekla: „Zdůrazňujete tím, jakou váhu ve své firmě přikládáte výzkumu a vývoji.“ Ke stoletému výročí firmy Viessmann a internacionalizaci během uplynulých 25 let dodala: „Co začalo v malé dílničce, se dnes stalo globálně aktivní podnikovou skupinou, tady lze říci jediné: Respekt před cestou, kterou firma za těchto 100 let urazila.“

Vzhledem ke zvyšující se digitalizaci hospodářství a průmyslu Merkelová uvedla: „Konec je vlastně napínavý, protože se může vybudovat úplně nový vztah se zákazníkem. Zákazník chce individuální produkty. A jsem si jistá, že Viessmann může tyto produkty nabídnout.“

Hesenský ministr hospodářství a energetiky Tarek Al-Wazir chválil firmu Viessmann jako vysoce inovativní podnik a aktivního průkopníka energetického obratu: „Co se týká energetické účinnosti v topenářské oblasti, jsou nyní produkty Viessmann na špici. Podnik navíc spoléhá i při výrobě na energetickou účinnost a angažuje se například jako kooperační partner mnoha vysokých škol. Viessmann je významným faktorem hospodářství v Hessensku. Jeho nové středisko Technikum ještě více posiluje zdejší lokalitu.“

11 000 metrů čtverečních plochy pro práce nad rámec oblasti

„Při vytváření střediska Technikum bylo hlavním cílem zahrnout všechny oblasti, které mohou přispět k procesu vzniku úspěšných a inovačních produktů.K nim patří mimo jiné výzkum a vývoj, produktový management, management  kvality, výrobní technika, vývoj softwaru a regulace i sériová výroba,“ vysvětlilDr. Klaus-Peter Kegel CEO divize topné systémy firmy Viessmann vůdčí  myšlenku střediska Technikum.

O firmě Viessmann

Společnost Viessmann Group je jedním z předních mezinárodních výrobců topných, průmyslových a chladicích systémů. Podnik založený roku 1917 zaměstnává 12 000 pracovníků, hromadný obrat činí 2,25 miliardy eur.

Viessmann má mezinárodní zaměření, 23 výrobních společností ve 12 zemích, prodejní společnosti a pobočky v 74 zemích a 120 prodejních poboček po celém světě. 54 % obratu připadne na export.

Jubilejní rok razí heslo „100+ Into a New Century – Vzhůru do nového století“.

 

Duben 2017


Obrázky k tiskové zprávě

Nové výzkumné a vývojové středisko v sídle firmy v Allendorfu (Eder) je jasným příslibem regionu.

Stáhnout 300 DPI (JPG 2 MB)

Otevřenost a transparentnost jsou hlavními znaky architektury střediska Viessmann Technikum.

Stáhnout 300 DPI (JPG 2 MB)

Výzkumné a vývojové středisko, které bylo otevřeno v roce 2017, je novou zárodečnou buňkou pro inovace v sídle firmy Allendorf (Eder).

Stáhnout 300 DPI (JPG 1 MB)

Ve středisku Viessmann Technikum se pracuje na vývoji prototypů až po produkční sérii.

Stáhnout 300 DPI (JPG 1 MB)

Interdisciplinární týmy spojují ve středisku Viessmann Technikum své know-how.

Stáhnout 300 DPI (JPG 2 MB)

Pohled na montáž prototypů ve středisku Viessmann Technikum.

Stáhnout 300 DPI (JPG 1 MB)

Vývoj v rychlém tempu: prototypy vznikají rychleji pomocí 3D tiskáren.

Stáhnout 300 DPI (JPG 1 MB)

V chemické laboratoři se přezkušují materiály mimo jiné na odolnost proti korozi.

Stáhnout 300 DPI (JPG 1 MB)

Kvalita začíná u materiálu: zaměstnanci testují v metalurgické laboratoři kovy a plasty, které se montují do topných zařízení.

Stáhnout 300 DPI (JPG 1 MB)

Test tvrdosti: v elektrotechnické laboratoři se provádí zkoušky stárnutí a simulace vlivů okolního prostředí

Stáhnout 300 DPI (JPG 840 KB)

Prof. Dr. Martin Viessmann, Präsident

Download 300 DPI (JPG 1 MB)

Maximilian Viessmann, Group CDO

Download 300 DPI (JPG 2 MB)

Jochim Janssen, Group CFO

Download 300 DPI (JPG 1 MB)

Dr. Klaus-Peter Kegel, CEO Heizsysteme

Download 300 DPI (JPG 2 MB)