Vitodens: Další generace řady 200

Vyšší výkon, méně emisí

Majitelé domů, kteří chtějí za přijatelné náklady udělat něco dobrého pro životní prostředí a zároveň ušetřit na nákladech na energii, volí novou generaci Vitodens 200. Díky mnoha novým funkcím jsou tato zařízení pro obchodní partnery a uživatele ještě atraktivnější a snadno použitelná. Naši obchodní partneři přišli s několika vylepšeními, které jsme realizovali pro opakované uvedení produktů řady Vitodens v průběhu letošního roku.

Nové funkce

Byly zjednodušeny některé funkce jako například nastavování čerpadel s vysokou účinností pro nepřetržitý provoz, aby byl provozní hluk co nejnižší a snížily se náklady na energii. Pomocí displeje nebo aplikace ViStart se také vylepšilo uvádění zařízení do provozu.

Udržitelné s interním rozšířením H2

Dnes se do zemního plynu přidává až 20 procent vodíku, aby se co nejrychleji snížily emise CO2 a přispělo se k boji proti změnám klimatu. Nová generace Vitodens 200 je již certifikována pro provoz s tímto objemem vodíku a může dokonce snadno a efektivně s ohledem na životní prostředí přeměnit až 30 procent na teplo.

Regulace spalování Lambda Pro Plus se poté automaticky přizpůsobuje kvalitě rozdílných druhů plynů. Totéž platí i pro biometan nebo kapalný plyn.

Správné řešení pro každý požadavek

S výkonem 1,9 až 32 kilowattů (Vitodens 242-F až 19 kilowattů) jsou nové plynové kondenzační kotle řady Vitodens 200 stejně vhodné jak pro nové, tak pro stávající budovy:

●      Vitodens 200-W, prostorově úsporný nástěnný kotel, který může sloužit jako kondenzační topný nebo kombinovaný kotel,

●      nástěnný kompaktní kotel Vitodens 222-W s integrovaným nabíjecím zásobníkem z ušlechtilé oceli o objemu 46 litrů pro vysoký komfort přípravy teplé vody,

●      stacionární kompaktní kotel Vitodens 222-F, který může být volitelně vybaven integrovaným 100litrovým nabíjecím zásobníkem nebo 130litrovým zásobníkem teplé vody s topnou spirálou pro oblasti s tvrdou pitnou vodou a

●      kompaktní energetická centrála Vitodens 242-F s integrovaným zásobníkem o objemu 170 litrů a všemi příslušnými komponenty na připojení solárního zařízení.

Tato nová zařízení poskytují majitelům domů a odborným partnerům skutečnou hodnotu
ve srovnání s tradičními kotly, a výhody, jako je jednoduché a intuitivní ovládání pomocí výškově přestavitelného displeje, inovativní digitální ovládání přes novou elektronickou platformu s integrovanou Wi-Fi pro pohodlné uvedení do provozu prostřednictvím aplikace ViGuide, zvýšená bezpečnost díky možnosti vzdálené údržby vybraným odborným partnerem ViGuide a v neposlední řadě vysoce účinná, ekologická a spolehlivá plynová kondenzační technika.

Nízké emise a trvale vysoká účinnost

Hořák MatriX-Plus nové generace Vitodens 200 zajišťuje maximální účinnost a spolehlivost. S rozsahem modulace až 1:17 (Vitodens 242-F až 1:10) s maximální stabilitou plamene nepřetržitě přizpůsobuje dodávky tepla aktuálním potřebám. To slouží k omezení cyklování hořáku na minimum a dosažení vysokého normovaného stupně využití až 98 procent (Hs). Osvědčený radiální výměník tepla z ušlechtilé nerezové oceli přenáší teplo generované hořákem MatriX-Plus do topného systému.

Snadné uvedení do provozu díky aplikaci a vzdálenému asistentovi

Řada nových funkcí nové generace Vitodens 200 usnadňuje uvádění zařízení do provozu a jejich údržbu. Asistent pro uvedení do provozu, integrovaný do nové elektronické platformy, provede instalační firmu celým procesem v několika málo krocích. To zajišťuje nejen jednoduché a bezchybné uvedení do provozu, ale také šetří mnoho času.

Proces spuštění lze provést stejně rychle a hladce, ale ještě pohodlněji pomocí aplikace ViGuide, která je nyní k dispozici také pro mobilní použití. Po aktivaci přístupového bodu Wi-Fi integrovaného v zařízení vytváří aplikace automaticky přímé spojení s topným zařízením a provede odborného partnera celým procesem. Internetové rozhraní není potřeba, protože komunikace s regulací probíhá přímo přes rozhraní Wi-Fi u topného zařízení.

 

Výhody pro obchodní partnery

●      Rychlé a jednoduché uvedení do provozu s novou elektronickou platformou.

●      Vylepšené služby a řešení problémů s novou elektronickou platformou.

●      Jednotná digitální platforma s displejem, ViCare a ViGuide pro všechna zařízení.

●      Široká škála produktů pro rodinné domy.

●      K dispozici jako 7palcový nebo 3,5palcový dotykový displej.

●      Výroba tepla se přesně přizpůsobuje aktuální potřebě tepla s velkým rozsahem modulace.

●      Menší počet náhradních dílů díky strategii modulů zjednodušuje servis.

●      Udržitelné díky certifikaci s rozšířením na 20 % H2.

●      Větší účinnost díky nově vyvinutému tepelnému článku s hořákem MatriX-Plus a
automatickou regulací spalování Lambda Pro Plus.

 

Výhody pro uživatele

●      Vysoká účinnost za nižší provozní náklady.

●      Dlouhá životnost díky nerezovému výměníku tepla.

●      Velké pohodlí a vysoká účinnost systému s volitelnou regulací pro jednu místnost.

●      Rozšiřitelné o systémové zdroje značky Viessmann (např. Vitocal, Vitovent, Vitosol).

●      Kompatibilní s digitálními platformami (Apple Home Kit, Alexa, Google).

●      Jednoducháobslu ha zařízení nebo pomocí aplikace ViCare.

●      Efektivní monitorování od specializovaných partnerů s ViGuide (volitelně).

●      Udržitelné s certifikací 20 procenty H2 (snížení emisí CO2).

●      Atraktivní design pro instalaci v obývacím pokoji.

●      Vyrobeno v Německu.

●      Možnost 5leté nebo až 10leté záruky.

 

Technické údaje

●      Normovaný stupeň využití: 98 procent (Hs)

●      Rozsah modulace až 1:13

●      Výkon: 1,9 až 32 kW

●      Rozměry (délka x šířka x výška):

○      Vitodens 200-W: 360 x 450 x 700 mm

○      Vitodens 222-W: 480 x 600 x 950 mm

●      Hmotnost:       

33 kg (Vitodens 200-W, kotel)

34 kg (Vitodens 200-W, kombinovaný kotel)

67,8 kg (Vitodens 222-W)

●      Třída energetické účinnosti: A

Dostupnost na trhu: Na trh již byla nová generace řady Vitodens 200 uvedena.


Fotografie k tiskové zprávě

Vitodens-2019-XL_1338x753.jpg

Obrázek 1: Nová generace plynových kondenzačních kotlů Vitodens 200 od společnosti Viessmann je již certifikována pro provoz s až 20 procenty vodíku v zemním plynu, a je proto mimořádně udržitelným řešením.

1920x1080_Mediathek_Vitodens_200-W_Milieu.jpg

Obrázek 2: S výkonem od 1,9 do 32 kW jsou nové nástěnné plynové kondenzační kotle Vitodens 200-W od společnosti Viessmann stejně vhodné pro nové i stávající budovy.