Vitovent 300-W: centrální větrací systém pro novostavby

Vždy dobrý vzduch pro obyvatele a k ochraně stavebních konstrukcí

Čerstvý čistý vzduch zajišťuje pohodlí obyvatel a zároveň chrání stavební konstrukce před vlhkostí. Nový systém pro větrání bytů Vitovent 300-W je velmi tichý, kompaktní a lze ho snadno integrovat do domovního energetického systému. V kombinaci s tepelným čerpadlem Vitocal se dá větrání pohodlně obsluhovat přes bezplatnou aplikaci ViCare pomocí smartphonu. Na přání provozovatele navíc může odborná topenářská firma přezkoušet zařízení přes internet přes Vitoguide a včas rozpoznat, zda je potřeba provést servis. Samozřejmě se dá Vitovent 300-W provozovat i samostatně.

Větrání bez energetické ztráty

Především v novostavbě se vzduchotěsným pláštěm je nezbytné využívat moderní systém větrání budov. Při takovém větrání se však neztratí téměř žádné drahocenné teplo! Vitovent 300-W totiž opravdu dokáže zajistit větrání téměř bez ztráty tepla – vždy, podle konkrétního provedení, se vymění až 325 nebo 400 kubických metrů vzduchu za hodinu. Přitom získá integrovaný výměník tepla v chladném ročním období až 92 % tepla obsaženého v odpadním vzduchu zpět a přenese ho do čerstvého vzduchu. To šetří náklady na vytápění.

Nové větrání bytu funguje navíc velmi šetrně z hlediska úspory energie. Vysoce účinné ventilátory s regulovaným objemovým průtokem zaručují nízkou spotřebu elektřiny. Integrovaný elektrický předehřívací zásobník zajišťuje nezamrzavý provoz i při nízkých venkovních teplotách.

Chladný vzduch v místnosti za horkých letních dnů

Provozovatelé nového větracího systému ocení ve stále teplejších letních obdobích funkci pasivního chlazení Vitovent 300-W. Přes automaticky ovládanou bypasovou klapku lze výměník tepla obejít. Pak je během teplého ročního období v nočních hodinách veden chladnější venkovní vzduch do místnosti, kde zajišťuje příjemné ovzduší, které umožňuje obyvatelům příjemný spánek.

Alergici si mohou vydechnout

Filtrační systém s volitelně dodávaným pylovým filtrem účinně čistí přívodní vzduch od škodlivn a pylů. Výrazně se zamezuje růstu a rozšíření roztočů a plísní, a tím vzniká nedráždivé ovzduší v místnosti.

Snadná a rychlá instalace

Nový Vitovent 300-W je jedním z nejtišších zařízení na trhu. Zařízení opatřené konektory lze snadno namontovat na stěnu a dá se volitelně instalovat i na podlaze.

S novým systémem pro rozdělení vzduchu získáte univerzální řešení pro všechny případy použití. Ať už do skladby podlahy, na surový beton, do stropu nebo na podlahu – systém pro rozvádění vzduchu lze jednoduše instalovat všude. Všechny komponenty lze vzájemně kombinovat. Systém je tak mimořádně flexibilní a dá se snadno přizpůsobit požadavkům stávající budovy.

 

Výhody pro obchodní partnery

●    Snadná montáž, volitelně pravá, nebo levá varianta

●    Jednoduchá integrace do systému ve spojení s tepelným čerpadlem Vitocal

●    Malá potřeba místa díky montáži na stěnu

●    Intuitivní a rychlá obsluha přes aplikaci ViCare (v systémovém spojení s tepelným čerpadlem Vitocal)

●    Kompletní systém od jednoho dodavatele

 

Výhody pro uživatele

●    Nízké náklady na energie díky vysokému zpětnému získání tepla

●    Nízké náklady na elektřinu díky malému odebíranému výkonu  

●    Malá potřeba místa

●    Tepelná pohoda a zdravé ovzduší v místnosti

●    Snížené zatížení zápachem

●    Vyrovnané hospodaření s vlhkem zabraňuje napadení plísní a stavebním škodám

●    Větší bezpečnost proti vloupání a ochrana proti hluku díky zavřeným oknům

●    Filtrování venkovního vzduchu – důležité pro alergiky

 

Technické údaje

●    Max. objemový průtok vzduchu:

➔   325 m³/h (typ H32S C325 L/R)

➔   400 m³/h (typ H32S C400 L/R)

●    Zpětné získání tepla (podle Passivhaus-Institut):

➔  91 % (325 m³/h)

➔  92 % (400 m³/h)

●    Rozměry (délka x šířka x výška): 560 x 750 x 650 mm

●    Hmotnost: 39 kg

●    Třída energetické účinnosti: A+

 

Obrázky

Obr. 1: Nový systém pro větrání bytu Vitovent 300-W od firmy Viessmann je velmi tichý a kompaktní, získává z odpadního vzduchu zpět až 92 % tepla.

Obr. 2: Kombinovaný s tepelným čerpadlem Vitocal, jako například Vitocal 222-A, lze Vitovent 300-W komfortně obsluhovat přes bezplatnou aplikaci ViCare pomocí smartphonu.