Vitovent 100-D: Decentrální větrání bytů pro novostavby a stávající objekty

Kontroluje čerstvý vzduch – jednoduše přes aplikaci

Ať už se jedná o novostavbu nebo energeticky sanované stávající objekty, z důvodu vzduchotěsné obálky budovy je zpravidla nutné kontrolované větrání bytů. Zajišťuje totiž čerstvý čistější vzduch do prostor – pro pohodlí obyvatel a k ochraně stavební substance proti vlhkosti a tvorbě plísně. Jako decentrální řešení, které nepotřebuje žádné větrací kanály, se Vitovent 100-D hodí jak pro rodinné tak pro bytové domy. S novou aplikací Vitovent 100-D lze větrací systém mimořádně komfortně obsluhovat pomocí chytrého telefonu. Nové příslušenství nyní navíc rozšiřuje možnosti použití.   

Větrání téměř beze ztráty tepla 

S decentrálním systémem větrání bytů Vitovent 100-D se mohou jednotlivé místnosti, části bytu (větrací zóny) nebo celý byt větrat nebo odvětrávat téměř beze ztráty tepla. K tomu získává integrovaná rekuperace tepla až 91% tepla z odpadního vzduchu zpět a přenáší ho do čerstvého přívodního vzduchu. To šetří náklady na vytápění, které by při běžném větrání rychle narůstaly. 

Jednoduchá obsluha přes aplikaci Vitovent a zadání jazyka 

Kromě centrálního obslužného prvku s dotykovým displejem se dá větrací systém intuitivně a jednoduše ovládat přes chytrý telefon přes novou aplikaci Vitovent – volitelně i přes zadání jazyka. Pro až tři větrací zóny v domě nebo v bytě mohou být stanoveny požadované hodnoty pro vlhkost vzduchu a teplotu i časové programy. Informace o stavu přístrojů, například o potřebné výměně filtru, se rovněž zobrazují. Navíc se dá přes aplikaci ovládat větrací systém i prostřednictvím Amazon Alexa a Google Assistant. 

Ochrana proti hluku udržuje hluk z dopravy venku

Rušící hluk z dopravy? Nová ochrana proti hluku pro Vitovent 100-D se téměř neviditelně integruje do stěny okna, velmi účinně izoluje hluk a udržuje co nejvíc hluku z dopravy na ulici venku. Kromě toho se však dodává klasická bílá clona a dvě clony z ušlechtilé ocli v kulatém popř. hranatém provedení.

Nyní také odvětrávání místností uvnitř

I přímé odvětrávání místností bez venkovních stěn je nyní bez problémů možné pomocí zařízení Vitovent 100-D. Navíc k ventilátorům odpadního vzduchu pro místnosti ležící venku jako je koupelna a WC se uzavírá nabídka produktů s novým ventilátorem odpadního vzduchu (Vitovent 100-D, typ E300). Přístroj odvětrává účinně místnosti ležící uvnitř a odpadní vzduch vede přes šachtu provedenou ze strany stavby směrem ven. Ve spojení s čidlem vlhka i plně automaticky.

Jednoduchá instalace a servis

Vitovent 100-D nepotřebuje žádné větrací kanály. Minimálně dvě zařízení se používají po vrtání jádra pouze 162 mm do stěn. Pracují potom ve střídavém provozu: zatímco jedno zařízení přepravuje vzduch směrem ven, vhání druhé čersvý vzduch do místnosti. Pro snadný servis jsou přístroje z interiérové místnosti přístupné, aniž by bylo potřeba nářadí.    

 

Výhody pro obchodní partnery

 • Vhodný pro novostavbu a sanaci 
 • Malá potřeba místa
 • Jednoduchá instalace díky vrtání jádra 162 mm 
 • Intuitivní a rychlé uvedení do provozu přes dotykový displej nebo přes aplikaci 
 • Kompletní systém od jednoho dodavatele

Výhody pro uživatele

 • Nenápadný vzhled díky instalaci ve stěně okna 
 • Tichý provoz a vysoká zvuková izolace proti hluku z dopravy 
 • Intuitivní a jednoduché ovládání přes chytrý telefon a aplikaci Vitovent 
 • Individuální uložení časových programů a uživatelských profilů přes aplikaci Vitovent 
 • Možnost automatického provozu s čidlem vlhkosti, teploty a kvality vzduchu

Technické údaje

 • Objemový tok vzduchu: až 45 m3/h
 • Zpětné získání tepla: až 91 %
 • Třída energetické účinnosti: A (při ručním ovládání), A+ (při ovládání podle místní potřeby)

 

Obrázky