Vitovolt 300: Vysoce efektivní fotovoltaické moduly nejvyšší kvality s 25letou garancí výkonu 

Vyrábějte si vlastní energii, snižujte svoji závislost na velkých dodavatelích energie a předejděte zvyšování cen za elektřinu – na pokrytí energetických požadavků průměrného obyvatele postačí již 8,5 m2 fotovoltaických panelů. Vámi vyráběnou energii můžete využít k pokrytí svých vlastních energetických potřeb, nebo ji uchovat, až ji budete potřebovat. Nejlepší cestou, jak dosáhnout nejvyšších možných energetických výnosů, je kombinace vysoce výkonných a velmi kvalitních fotovoltaických modulů a dokonale sladěných komponentů systému, jako jsou např. měniče a systémy pro uchovávání energie. A Viessmann toto všechno nabízí z jediného zdroje.

Monokrystalické a polykrystalické moduly pro každou aplikaci

Řada Vitovolt 300 zahrnuje monokrystalické fotovoltaické moduly v černém designu, které dodávají jmenovitý výkon až 325 Wp a dále polykrystalické moduly s 60 buňkami poskytujícími výkon až 285 Wp. Moduly, které jsou vhodné pro instalaci na rodinných domech, velkých obytných budovách a v komerčních a průmyslových objektech, nabízejí působivé hodnoty výkonu, kvalitu bez kompromisů a komplexní záruky na výrobek Viessman a jeho výkon.

Maximální bezpečnost díky 12leté záruce na výrobek

Každý modul Vitovolt 300 podstupuje testy vizuální a elektrotechnické kvality. Toto testování tvoří postup různých kontrol a prohlídek, který se provádí v sedmi krocích. Jeho cílem je zajistit, aby každý z modulů měl stejnou, konzistentně vysokou kvalitu. Díky tomuto vysokému standardu Viessmann nabízí 12letou záruku na výrobek a garantuje, že moduly budou vyrábět minimálně 80 % svého jmenovitého výkonu po dobu 25 let.

Kromě toho mají všechny moduly při dodání exkluzivní plusové tolerance výkonu, tzn. že jejich skutečný výkon může být u každého modulu až o 5 Wp vyšší.

Výjimečná solární architektura díky atraktivnímu designu

Fotovoltaické moduly Vitovolt 300 jsou k dodání v různých provedeních a rozměrech. Například monokrystalické moduly v černém designu tvoří černý anodizovaný rám, monokrystalické buňky ve zvlášť tmavé barvě a černá fólie Tedlar. Výsledkem je maximální výkon a prvotřídní design reprezentující výjimečnou solární architekturu.

Systém je možno rychle a snadno nainstalovat

Montážní systém je na míru přizpůsoben provedení fotovoltaických modulů, nabízí maximální flexibilitu při instalaci a díky tomu, že je potřeba jen několik komponentů, je velmi jednoduchý. Vzhledem k tomu, že je montážní příslušenství exkluzivně vyrobeno z nerezové oceli či hliníku odolnému proti korozi, veškeré komponenty jsou vysoce trvanlivé a odolné proti povětrnostním vlivům. Nabízíme celou řadu řešení pro různé střešní krytiny, vhodná pro instalaci jak na ploché, tak i šikmé střechy.

Inovativní OneTurn technologie znamená, že moduly a profily je možno nainstalovat obzvláště rychle a jednoduše. Otočením OneTurn upevňovacího dílu o 90° až k snadno zjistitelnému dorazu dojde k jemnému utažení spoje v základním profilu. Otočení o dalších 270° pak zajistí komponenty pevně na svém místě. Toto spojení je pak možno kdykoliv znovu uvolnit. 

Dokonale synchronní měniče a systémy pro uchovávání elektrické energie

Nabízíme měniče pro jednofázové a třífázové příkony, které dokonale odpovídají fotovoltaickým modulům. Tyto měniče usnadňují spolehlivý a plně vyhovující paralelní režim zpracování energie.

Naše fotovoltaické systémy pak perfektně doplňují systémy pro uchovávání elektrické energie. Není-li elektřina z vlastní výroby právě potřeba, tyto systémy ji dovedou uložit tak, aby mohla být použita později, např. pro večerní svícení nebo napájení tepelného čerpadla v noci. Tím se maximalizuje využití vlastní vyrobené elektřiny a také se zvyšuje nezávislost vlastníků domů na dodávce energie z veřejné sítě.

Výhody pro obchodní partnery

 • Jednoduchá instalace díky dokonale sladěným komponentům.
 • Vysoká mechanická pevnost korozivzdorných hliníkových rámů s vynikající tuhostí v krutu zajišťuje odolnost modulů proti vysokým zatížením způsobeným větrem a sněhem.
 • Vysoká provozní spolehlivost díky třem bypass diodám.
 • Prověřená odolnost vůči soli a čpavku v případě montáže v pobřežních oblastech a v zemědělských aplikacích.
 • Bezpečnost díky produktové záruce a garanci výkonu Viessmann.
 • Certifikace v souladu s normami IEC 61215 a IEC 61730.

Výhody pro uživatele

 • Snížení množství elektřiny odebírané z distribuční sítě a větší nezávislost na zvyšujících se cenách elektrické energie. 
 • Vysoká provozní spolehlivost, jelikož všechny systémové komponenty pocházejí z jediného zdroje a jsou si navzájem dokonale přizpůsobeny.
 • Vysoké využití výkonu díky garantovanému jmenovitému výkonu a plusové toleranci až 5 Wp u každého modulu.
 • Komplexní záruky (12letá záruka na výrobek a záruka dosažení minimálně 80 % jmenovitého výkonu po dobu 25 let) nabízejí zajištění a zabezpečení investice.
 • Systém je možno zkombinovat s tepelnými čerpadly Vitocal pro výrobu tepla a chladu za pomoci vlastní vyrobené elektřiny.


Technické údaje

 • Jmenovitý výkon: 280 až 325 Wp
 • Účinnost modulu: až 19,6 %
 • Monokrystalické a polykrystalické silikonové buňky