Viessmann vstupuje do „Formule E“

Společnost Viessmann Group, přední mezinárodní výrobce topných, průmyslových a chladicích systémů vstupuje jako sponzor do „Formule E“. Od nové premiérové sezony 2017/18 se rodinná firma se sídlem v Německu stane oficiálním partnerem týmu Panasonic Jaguar Racing na mistrovství světa FIA formule E – sérii závodů elektrických monopostů. Tato skutečnost byla oznámena při příležitosti oficiálního představení týmu ve čtvrtek 21. 9. 2017 v britském městě Coventry.

„V jubilejním 100. roce vykročí firma založená roku 1917 ,do nového století‘. Jako celý svět se i Viessmann nachází v období rozsáhlého technologického a kulturního obratu. Za několik desetiletí se definitivně rozloučíme s obdobím oleje. Mistrovství světa FIA Formule E představuje významný symbol tohoto obratu. Partnerství s Panasonic Jaguar Racing zviditelňuje náš další vývoj,“ řekl Maximilian Viessmann, člen správní rady společnosti Viessmann. „Jsme rádi, že můžeme být tohoto součástí a těšíme se na naši první společnou sezónu.“

Sponzorování zimních sportů, které trvá již desetiletí, výrazně zvýšilo povědomí o značce Viessmann. Nyní se má o pozornost postarat bílé „dvojí S“ na černém podkladu ve „Formuli E“. Tímto způsobem chce Viessmann dále posilovat profil své značky a dát svým produktům novou platformu. „Ve ,Formuli E‘ se utkají nejen jezdci a síla jejich aut,“ řekl Max Viessmann. „Zároveň je to závod o efektivitu a nejlepší energetický management. A přesně tyto oblasti jsou motorem vývoje firmy Viessmann.“

Ať se jedná o techniku na bázi palivových článků, tepelná čerpadla či digitální řízení domácího zásobování energií ve „Smart Home“ – Viessmann čelí novým potřebám svých zákazníků s nejrozmanitější technologií v oblasti. Firma přitom stanoví milníky i ve sféře trvalé udržitelnosti. Kmenový závod v hesenském Allendorfu (Eder) – kde pracuje 4500 z celkového počtu 12 000 zaměstnanců po celém světě – splňuje již od roku 2012 cíle Spolkové vlády zaměřené na ochranu ovzduší stanovené pro rok 2050. Celkově tam došlo ke snížení množství vyloučeného CO2 o 80 %, zatímco podíl obnovitelných energií se zvýšil na 70 %.

Na zahájení sezóny v Hongkongu 2. a 3. prosince 2017 pojede Panasonic Jaguar Racing I-TYPW představený slavnostně ve čtvrtek 21. 9. svá první kola – a to s charakteristickým nápisem Viessmann. Po dalších zastávkách v Maroku, Chile, Mexiku a Brazílii se FIA mistrovství světa formule E koná v dubnu 2018 i v Evropě. Dne 19. května se Německo stane hostitelem Grand Prix. Přitom si budou moci fanoušci elektrického motoristického sportu na kraji trati prohlédnout i inovativní produkty Viessmann.

O firmě Viessmann

Společnost Viessmann Group je jedním z předních mezinárodních výrobců topných, průmyslových a chladicích systémů. Rodinná firma založená roku 1917 zaměstnává 12 000 zaměstnanců, hromadný obrat činí 2,25 miliardy eur. Viessmann má mezinárodní zaměření – 23 výrobních společností ve 12 zemích, prodejní společnosti a zastoupení v 74 zemích a 120 prodejních poboček po celém světě. 54 % obratu připadá na zahraničí.

O Panasonic Jaguar Racing a Formuli E

Jaguar se v říjnu 2016 vrátil zpět na závodní dráhu. Jako první prémiový výrobce vstoupila firma do závodní série plně elektrické FIA formule E Champion. Kromě koncepce elektrického pohonu závodních vozů zaujme Formule E ve světě motoristického sportu výběrem startovních míst. S výjimkou Mexico ePrix se všechny závody konají na městských okruzích přímo v centru významných metropolí. Při každém závodu se během jednoho dne nabízí všechny atraktivní části, od tréninku přes kvalifikaci až po závod. Závodní kalendář odstartuje 2. prosince a zahrnuje14 závodů v jedenácti městech – včetně tří dvojzávodů v Hongkongu, New Yorku a v závěru sezóny pak v kanadském Montrealu.

Allendorf, Germany / Coventry, UK, 21. 9. 2017


Fotky k tiskové zprávě