Zajímavá cena, efektivita a snadná montáž

Tepelné čerpadlo Viessmann v německém domě snů „Deutsches Traumhaus“ 2013

Cena za německý dům snů „Deutscher Traumhauspreis“ je považována za nejdůležitější vyznamenání v odvětví hotových staveb a masivních domů. V kategorii „Plus-Energie-Häuser“ (energeticky pozitivní domy) získala letos tuto cenu firma KAMPA a její model domu „Linz“. Jedním z důvodů pro vítězství byla vysoká energetická efektivita budovy na základě perfektní tepelné izolace a inovačního zařízení s tepelným čerpadlem.

Atraktivní řešení k využití tepla z přírody

Nízké investiční náklady, efektivita a snadná montáž – nové tepelné čerpadlo vzduch/voda Vitocal 200-S od firmy Viessmann je velmi atraktivním řešením k využití tepla z přírody v rodinných domech – a přesvědčilo i projektanty z firmy KAMPA.

Vhodné pro novostavby i modernizaci

Tepelné čerpadlo Vitocal 200-S ve splitovém provedení je maximálně vhodné pro použití v novostavbě i v případě modernizace kotle (výkonový rozsah 4 až 13 kW). Ve stávajících zařízeních zajišťuje levné základní dodávky tepla v souladu s ochranou ovzduší. Zajišťuje výstupní teploty až 60°C. Stávající kotel na plyn nebo olej tak musí pokrýt pouze špičkovou potřebu za mimořádně chladných zimních dnů. V provedení pro novostavbu se dá Vitocal 200-S použít jako samostatné topné zařízení pro vytápění obytných prostor i ohřev pitné vody. Tepelné čerpadlo lze provozovat reverzibilně, a využít ho i pro účely chlazení obytných prostor. Tepelné čerpadlo voda/vzduch tak po celý rok zajišťuje příjemné teploty.

Komfortní obsluha

Regulaci Vitotronic, která je známá již z kompaktních tepelných čerpadel Viessmann, využívá pro komfortní obsluhu i nový Vitocal 200-S. S přehledným vedením uživatele, velkým grafickým displejem a obslužným křížem lze topné zařízení velmi snadno nastavit. Víceřádkový displej je podsvícený, s výrazným kontrastem a je tedy kdykoliv dobře čitelný.

Vysoká efektivita pro nízké provozní náklady

Kompresor s řízením otáček zajišťuje u tepelného čerpadla Vitocal 200-S vysoké výkonové číslo (COP) až 4,1 (A 7 °C / W 35 °C podle ČSN EN 14511) a vysoká roční pracovní čísla. Tím chrání životní prostředí a umožňuje snížit provozní náklady.

Jednoduchá montáž

Tepelné čerpadlo ve splitovém provedení se skládá z venkovní a vnitřní jednotky, které jsou vzájemně spojeny vedením chladiva. Venkovní jednotku lze volně namontovat na podlahu, rovnou střechu nebo upevnit na venkovní stěnu. Pro montáž jsou k dispozici sladěné instalační sady.

Kompaktní rozměry

Vnitřní jednotka obsahuje všechny komponenty potřebné pro efektivní přenos tepla do topného systému a ohřev pitné vody. Je provedena jako kompaktní nástěnný kotel, rozměry i barva a design se přizpůsobí nástěnným kondenzačním kotlům Vitodens.

Další informace na www.kampa.de a www.viessmann.de.

Červenec 2013