Firma Viessmann převzala specialistu v oblasti chlazení kke

Budování kompetence v oblasti chladicích systémů pro maloobchod potravin

Společnost Viessmann Group převzala specialistu v oblasti chlazení: společnost kke (chladicí, klimatizační a energetická technika). Koupě se uskutečnila výhradně se souhlasem kartelových úřadů v Německu a Rakousku. 

Společnost se sídlem v Kesselsdorfu u Drážďan zaměstnává 230 zaměstnanců a dosahuje obratu takřka 40 milionů eur. Podnik, který před 24 lety založil Lutz Straßburger a Jens-Uwe König, projektuje a instaluje na klíč chladicí systémy pro maloobchod potravin. K jeho portfoliu patří i servis těchto chladicích zařízení včetně dálkového ovládání s podporou IT. Servisní středisko kke se stará o přibližně 1 500 filiálek všech renomovaných obchodů s potravinami v Německu, Rakousku a Švýcarsku po 365 dní v roce a 24 hodin denně. 

Úspěšná spolupráce vyústila v koupi 

Koupí této společnosti si firma Viessmann buduje svou kompetenci v oblasti chladicích systémů pro maloobchod potravin a představuje pro ni další důležitý krok na cestě ke kompletní nabídce v oblasti chladicí techniky srovnatelné s kompletním programem topné techniky. Při realizaci několika projektů pro maloobchod potravin dosud probíhala spolupráce mezi projektovou a instalační firmou kke a výrobcem zařízení Viessmann zcela bez problémů. Koupě společnosti znamená, že Viessmann může v budoucnu nabízet kompletně všechny kroky při realizaci projektu v maloobchodu potravin: od plánování, přes dodání a instalaci chladicího zařízení až po servis. 

Expanze do Rakouska

Oba zakladatelé kke König a Straßburger ponesou jako jednatelé i do budoucna zodpovědnost také ve společnosti Viessmann. 

Kromě firemního střediska v Německu existují další tři pobočky v Berlíně, Lipsku a Parchimu, firma má navíc sedm základen. V Rakousku sídlí centrála v Gallneukirchenu u města Linz s pobočkami ve Vídni a ve městě Graz. Na tamějším trhu firma intenzivně pracuje od roku 2013.

Velká dynamika obchodu

Dynamika společnosti kke se projevila na rozvoji obratu firmy: už ve druhém ruce po založení dosahovala společnost s 24 zaměstnanci obrat takřka 1,8 mil. eur a po 15 letech se tato hodnota více než zdesetinásobila na více než 20 mil. eur. 

O firmě Viessmann

Společnost Viessmann Group je jedním z předních mezinárodních výrobců topných, průmyslových a chladicích systémů. Rodinná firma byla založena roku 1917 a zaměstnává kolem 11 600 zaměstnanců, hromadný obrat činí 2,22 miliard eur.

S 22 výrobními společnostmi v 11 zemích, s prodejními pobočkami a zastoupeními v 74 zemích i 120 prodejními pobočkami po celém světě má Viessmann mezinárodní zaměření. 56 % obratu připadne na zahraničí.

Fotografie:

Firemní centrála společnosti sídlí ve městě Kesselsdorf u Drážďan.  

Květen 2016