Vzhůru do nového století!

Z takového jubilea by se mohla rychle stát pouze přehlídka historie firmy. My ovšem slavíme 105 let existence společnosti Viessmann. A my jako Viessmann jsme se vždycky dívali směrem dopředu. Nadšení pro nové věci máme v genech. K tomu neodmyslitelně patří také odpovědnost za budoucí generace.

Stejně tak jsme si vědomi toho, že jsme pouze společně s našimi zaměstnanci a obchodními partnery schopni splnit základní lidskou potřebu: dosáhnout lidského blahobytu.

Skok do nového století byl vždy zlomovým bodem, jak pro nové technologie, tak pro nové myšlení. Těšte se s námi na rok plný nových impulzů a emotivních okamžiků. Sté narozeniny tu nejsou každý den.

Se srdečným pozdravem, Vaši

Martin Viessmann
Maximilian Viessmann


K aktivování videí klikněte prosím na tlačítko Play. Vemte na vědomí, že vyvoláním videí jste odeslali údaje YouTube. Podrobnosti vyčtěte v Prohlášení o ochraně osobních údajů.

100 let společnosti Viessmann – film k výročí firmy
100 let společnosti Viessmann – film k výročí firmy

Výhled do budoucnosti

Vzhůru do nové energetické éry!

Nejpozději do roku 2050 by se měl svět obejít bez fosilních paliv. Způsob, jakým využíváme energii, se radikálně změní.

Hnacím motorem tohoto vývoje je digitalizace, kterou bude čím dál více protkán náš všední život – počínaje autonomními vozidly, která nás převezou z bodu A do bodu B, až po inteligentní dům budoucnosti. Podívejte se na využití inteligentní energie zítřka.

Cítit se komfortně a šetřit energii

V domě budoucnosti bude panovat individuální příjemné klima. Pokud člen rodiny vstoupí například do obývacího pokoje, nastaví se automaticky jeho oblíbená teplota.

 

Cítit se komfortně a šetřit energii

Být nezávislý díky síle slunce

Dům budoucnosti bude přes den ukládat elektrickou energii a nabíjet svá úložiště. Zatímco jeho obyvatelé spí, nabíjí se například baterie elektrokol nebo elektromobilů: a ráno může den začít s plnými nádržemi.

 

Být nezávislý díky síle slunce

Zelená elektřina pro vytápění & Co.

Dům budoucnosti zásobuje zelenou energií nejen elektrické přístroje nebo vozidla, ale navíc dodává teplo z obnovitelných zdrojů. Pokud slunce delší dobu nesvítí a domovní bateriový systém je prázdný, stává se elektromobil dodavatelem elektrického proudu.

 

Zelená elektřina pro vytápění & Co.

Burza s elektřinou se sousedem u plotu

Pokud v dnešní době někdo nespotřebuje všechnu svou ekologicky vyrobenou elektřinu, odvede ji do veřejné sítě. V budoucnu může majitel domu zásobovat energií například také svého souseda.

 

Burza s elektřinou se sousedem u plotu

Prozíravost

Inovace včera a dnes

Ať už se jedná o biferální topnou plochu nebo sálavý plynový hořák Matrix: seznam milníků ve staleté historii firmy Viessmann je dlouhý. Už od počátku byla společnost technologickým průkopníkem, způsobila revoluční posun v oblasti tepelné techniky a byla vždy nadčasová:

Průkopník ve věci energetických úspor

80. léta jsou desetiletím biferální topné plochy. Tato technologie umožnuje provoz topných kotlů při nízkých teplotách a ušetří tím až 40 procent energie – aniž by hrozilo nebezpečí koroze. V roce 2001 se dostává na trh topná plocha Inox-Radial. V moderních topných kotlích zajišťuje tento výměník tepla využití zbytkového odpadního tepla a jeho co možná nejmenší ztráty.

1980 - Biferální topná plocha

1980

Biferální topná plocha

2001 - Výměník tepla Inox Radial

2001

Výměník tepla Inox Radial

Dva v jednom

Již v 60. letech slaví vítězství duální kotel – předchůdce olejového topení. Díky němu je možné spalovat jak pevná paliva jako je koks, tak také olej. Průtokový ohřívač mimoto umožňuje ohřev pitné teplé vody. Možnosti inteligentního propojení a kombinace různých energetických nosičů dnes představují hybridní přístroje firmy Viessmann. Je možné zvolit provoz buď využitím obnovitelných zdrojů energie nebo oleje či plynu. Automaticky se zvolí cenově nejvýhodnější varianta.

1965 - Triola-B

1965

Triola-B

2015 - Vitocaldens 222-F

2015

Vitocaldens 222-F

Průkopníci v oblasti sluneční energie

Ještě dlouho předtím, než mnozí majitelé domů začali sázet na zelenou elektřinu vyrobenou na střeše vlastního domu, začíná Viessmann v roce 1976 s výrobou solárních panelů. Pomocí moderních plochých a trubicových kolektorů společnosti Viessmann je dnes možné ušetřit více jak třetinu potřebné energie na vytápění a ohřev teplé vody.

1978 - Acredal-W

1978

Acredal-W

2017 - Vitosol 200-FM

2017

Vitosol 200-FM

Zdroj tepla z přírodního prostředí

Vytápět šetrně k životnímu prostředí pomocí energie ze vzduchu, země, slunce nebo spodní vody: již v roce 1978 uvádí firma Viessmann na trh první tepelné čerpadlo. Dnes firma vyrábí v rámci řady Vitocal vysoce účinná tepelná čerpadla, jejichž výkon je dostatečně velký na to, aby vytopil a dodal teplou vodu pro celý bytový dům.

1981 - L-08

1981

L-08

2015 - Vitocal 300-A

2015

Vitocal 300-A


Pohled zpět

Zde se zrodil úspěch

Nebývalý rozmach v německém městečku Hof

Zámečnický mistr Johann Viessmann se v roce 1917 osamostatňuje. Již brzy nestaví jen zemědělské stroje. Podařilo se mu vyvinout novou generaci topných kotlů, která dodává teplo rychleji a spotřebovává méně paliva.

aufbruch-in-hof-.png

V městečku Hof na řece Sále na ulici Alsenbergerstraße zakládá Johann Viessmann svou firmu.

Jeho technický talent přináší zakladateli firmy rychlý úspěch.

V roce 1928 začíná podnik vyrábět první kotle.

Vzestup až k průmyslovému podniku

Od roku 1937 buduje Johann Viessmann v hesenské obci Allendorf na řece Eder svůj podnik, který se později stává mateřským závodem dnešní skupiny Viessmann. V roce 1947 přebírá Hans Viessmann otcův podnik s 35 zaměstnanci a rozvíjí jej na velký průmyslový podnik.

Hans Viessmann

Hospodářský zázrak: syn zakladatele Hans Viessmann podnik modernizuje a vede ho k úspěchu nejen v Německu, ale poprvé i na zahraničních trzích.

První tovární hala v Allendorfu

První tovární hala se staví ve městě Allendorf.

V Allendorfu se začnou již brzy po dokončení haly konstruovat první moderní kotle.

V Allendorfu se začnou již brzy po dokončení haly konstruovat první moderní kotle.

Již v 60. letech zde vyrobí přibližně 350 zaměstnanců cca. 5.000 kotlů ročně.

Již v 60. letech zde vyrobí přibližně 350 zaměstnanců cca. 5.000 kotlů ročně.

Trvale udržitelný úspěch

Na přelomu roku 1991/1992 převádí Hans Viessmann svému synovi Martinovi odpovědnost za vytápěcí techniku. Hlavními prioritami jsou energetická účinnost a budování mezinárodního obchodu.

Generační výměna


Zvýšení podílu zahraničního obchodu na 50 procent

Martin Viessmann zvyšuje podíl zahraničního obchodu z 10 na 50 procent celkového obratu – zřizuje proto pobočky ve východní Evropě a v Asii.

Výzkumné a vývojové středisko Technikum společnosti Viessmann

Výzkumné a vývojové středisko Technikum otevřené v roce 2017 zvyšuje efektivitu v oblasti výzkumu a vývoje.

Maximilian Viessmann

Od roku 2016 je na firemní palubě také Maximilian Viessmann a pohání vpřed digitální transformaci společnosti Viessmann.


Skupina Viessmann v roce 2017

viessmann-map.gif

celkem 12.000 zaměstnanců pracuje po celém světě pro společnost Viessmann

2,25 Mrd. obrat

54 % zahraniční podíl na obratu

20 prodejních poboček po celém světě

23 výrobních společností ve 12 zemích

Prodejní aktivity v 74 zemích světa