Exkurze závodu u firmy Viessmann

Skupina Viessmann je technologický inovátor topenářské branže. To představuje jméno Viessmann, a naši zaměstnanci se starají o to, abychom každý den nově potvrdili tuto pověst. Ročně navštíví naše sídlo společnosti v Allendorfu (Eder) nebo jiná sídla společnosti skupiny Viessmann 25 000 hostů.

Zažijte fascinující nahlédnutí u předního mezinárodního výrobce vytápěcích systému. Naši školení průvodci Vám ukáží pracovní a výrobní svět firmy Viessmann informativní a transparentní.

Vítejte u firmy Viessmann. Těšíme se na Vaši návštěvu.

 

Můžete navštívit následující

Innovationen.jpg

Viessmann infocentrum s galerií a muzeem Via Temporis

Technologické spektrum vytápěcí techniky se stává komplexnější, produktová paleta stále širší. Aby mohly být znalosti o nových technologiích zprostředkovány ještě lépe, postavili jsme v sídlu společnosti v Allendorfu (Eder) Viessmann akademii. Galerie, jejíž výstava zprostředkovává naše základní tržní faktory, muzeum „Via Temporis“ stejně jako energetická centrála tvoří společně s akademií infocentrum firmy Viessmann.

Viessmann závod I Allendorf

Ať už pro obytné budovy, pro podnikání a průmysl nebo pro obce – Viessmann má pro každé použití vhodné systémové řešení pro veškeré tepelné nosiče s výkony 1,5 až 120 000 kw. Do kompletní nabídky firmy Viessmann patří nástěnné kondenzační přístroje od 1,9 do 150 kW a stacionární kondenzační systémy od 1,9 do 6 000 kW stejně jako blokové teplené elektrárny (kogenerační jednotky) od 1,0 do 401 kWel popř. od 5,3 do 549 kWth.

Fertigung.jpg
Warenverteilzentrum.jpg

Centrum distribuce zboží/logistické centrum

Mezinárodní distribuční centrum je ústřední bod logistiky prodeje a centrální sklad skupiny Viessmann pro národní a mezinárodní trhy.

Automatický vysokoregálový sklad s měnitelným využitím skladovacích míst nabízí až 59 000 paletových míst v 19 uličkách. V každé uličce automaticky nakládá a vykládá zboží přístroj pro obsluhu regálu vybavený teleskopickou vidlicí. Veškeré dokončené produkty z vlastní výroby stejně jako obchodní zboží dodavatelů najdou své místo zde.

Odtud se také plní regionální sklady firmy Viessmann, které zákazníci obsluhují komisovanými dodávkami v závislosti na zakázkách. Distribuční centrum a regionální sklady zajišťují dodací servis pro prodejní pobočky, které jsou všechny vybaveny výdejním skladem.

Zařízení na výrobu bioplynu

Zařízení na výrobu bioplynu patřící specialistům Schmack Biogas a BIOferm skupiny Viessmann vyrábí díky inovativním a k životnímu prostředí šetrným postupem efektivně a hospodárně bioplyn z obnovitelných surovin, bio odpadů, materiálu z péče o krajinu a organickým zbytků. Kromě toho dodává Carbotech, taktéž podnik skupiny Viessmann, technologie a postupy pro přípravu a dodání bioplynu do distribuční plynové sítě. V sídle Allendorf (Eder) byla zřízena zařízení na výrobu bioplynu pro dva různé technologické postupy.

Zařízení postavené firmou BIOFerm GmbH v roce 2010 pracuje na principu suché fermentace, která se doteď v Hesensku používá pouze v několika málo zařízeních. Proto projekt, jehož investiční objem obnáší celkem 2,5 milion EUR, obdržel status pokusného a výzkumného zařízení, a je podporován Hesenským ministerstvem pro životní prostředí, energii, zemědělství a ochranu přírody. Zařízení produkuje ročně z 5 000 tun substrátu 1,3 milionů kWh elektrické energie a 1,5 milionů kWh tepla.

Přímo vedle bylo v roce 2013 uvedeno do provozu další zařízení na výrobu bioplynu. U toho se jedná o zařízení s mokrou fermentaci dceřiné společnosti firmy Viessmann Schmack Biogas GmbH, která z 15 000 tun substrátu ročně vyprodukuje 1,5 milionu kubických metrů bioplynu. Bioplyn se zpracuje na kvalitu zemního plynu a dodá se do plynové distribuční sítě.

Zainteresovaní návštěvníci tím získají u firmy Viessmann přehled o produktech celého procesního řetězce od výroby mokrou nebo suchou fermentací přes zušlechtění až k efektivnímu využití prostřednictvím blokových tepelných elektráren a plynových kotlů.

Biogasanlagen.jpg