MISTROVSTVÍ SVĚTA FIA FORMULE E

Pojeďte společně s námi do nového století

 

„Svět se mění, opouštíme období ropy a vstupujeme do éry elektrifikace. Panasonic Jaguar Racing Team je ideálním partnerem, který přispívá k vizi "NULOVÉ EMISE" a podporuje náš společný závazek ve prospěch inovativních technologií a trvalé udržitelnosti." (Max Viessmann)

V sezóně 2017/18 vstupuje společnost Viessmann do Formule E jako oficiální partner týmu Jaguar-Panasonic. Pod vedením šéfa britského týmu Jamese Barkleyho usednou za volant tři špičkoví a známí jezdci. Mezi nimi je také Nelson Piquet junior, syn trojnásobného mistra světa Formule 1 Nelsona Piqueta.

 

 

bild_text_2_3_2_team.png

Nelson Piquet junior

Neslon Piquet junior je synem legendy Formule 1 a trojnásobného mistra světa Nelsona Piqueta. Z první sezóny Formule E roku 2014 vzešel tento Brazilec a rodák z Heidelbergu jako šampion. Svými zkušenostmi pravidelného jezdce v posledních třech sezónách přináší do týmu Panasonic Jaguar Racing Formule E cenné znalosti, a to v neposlední řadě díky efektivitě, která je rozhodujícím faktorem úspěchu.

Mitch Evans

Již v uplynulé sezóně Formule E se Mitch Evans zasloužil o většinu bodů týmu Jaguar-Panasonic. Tento mladík je považován za jeden z největších talentů v mezinárodním motosportu. Rodilý Novozélanďan je jedna z nadcházejících hvězd a tváří celoelektrické závodní série.

Ho-Pi Tung

Ho-Pin Tung je Číňan rozený v Nizozemsku. V roli zkušebního a rezervního jezdce týmu Formule E stojí o víkendech po boku obou závodníků a podporuje je svými znalostmi a dovednostmi. Z hlediska strategie a detailních vědomostí je také důležitou kontaktní osobou pro tým v boxu. Jako bývalý zkušební jezdec Formule 1 již dosáhl velkých úspěchů ve Formuli 3, GP2 a sérii LeMans.

 

Přehled závodů 2017/2018

Mapa světa s přehledem závodů