Na co bychom si měli dát pozor, abychom naši klimatizaci využívali efektivně?
S nárůstem teplot vzduchu začneme v těchto dnech, když zůstaneme doma, všichni používat naše klimatizace pro účely chlazení. I ta nejúčinnější klimatizace, která velkou měrou přispívá k ochraně životního prostředí, však při nevědomém používání negativně ovlivňuje ekologickou rovnováhu a její nevhodné používání může poškodit naše zdraví a způsobit zbytečnou spotřebu energie.
Na co bychom si tedy měli dát pozor, zde je pár tipů:
Čištění klimatizační jednotky
Ventilátory, vnitřní části a filtry klimatizací shromažďují prach a časem se špiní. To má vliv jak na účinnost klimatizace, tak i na její opotřebení v průběhu času. Zatímco prach mohou filtry klimatizace zadržovat, těkavé organické sloučeniny lze odstranit větráním prostředí a biologické znečišťující látky lze odstranit hygienickou údržbou klimatizace. Z tohoto důvodu, pokud je klimatizační jednotka používána v létě a v zimě, měly by být výměníky čištěny a pravidelně udržovány autorizovaným servisem alespoň v každém přechodném období, aby se zvýšila účinnost klimatizačního zařízení, a alespoň jednou před každým obdobím používání. pokud se používá pouze v létě. Během pravidelné údržby by měla být také kontrolována chladicí kapalina v zařízení.
Podobná témata
Čištění filtrů
Jedním z nejzajímavějších témat je, jak vyčistit cívku a filtr. Čištění filtru je pro naše zdraví vždy důležité. Čištění filtru se může lišit v závislosti na modelu klimatizace a toto čištění můžete provést jednoduchým způsobem. Po vypnutí nástěnné klimatizace stačí v klimatizacích vyjmout „Omyvatelný prachový filtr“ a vyčistit prach nahromaděný ve filtrech omytím vysavačem nebo vodou. Pro hygienu je důležité vyměnit filtry po jejich vyschnutí. K čištění filtrů lze nosit rukavice a ochranné masky. Vzduchové filtry je třeba pravidelně kontrolovat a čistit. Kromě čištění filtrů, ve dnech, kdy zůstáváme doma, otevíráme okno, abychom vyvětrali nástěnné klimatizace, které doma často během dne používáme, a zvyšujeme přívod čerstvého vzduchu, jako je lepší kvalita vzduchu v místnosti, lepší dýchání, méně alergenů a lepší spánek. Čištění filtru klimatizace je z hlediska životnosti zařízení a spotřeby energie stejně důležité jako naše zdraví.
Provedení správného nastavení teploty klimatizace
Klimatizace jsou zařízení vyrobená pro naše pohodlí. I když máte nejúčinnější a nejúspornější klimatizaci, přehřátí nebo přechlazení způsobí, že tato zařízení spotřebovávají více energie. Stačí nastavit požadovanou pokojovou teplotu z ovládání klimatizací mezi 23-26 °C v normálních klidových a pracovních prostorech v horkém počasí. Doporučená hodnota nastavení pro vytápěné v zimních podmínkách je rozsah 20-24°C.
Správné nastavení směru proudění vzduchu
Nastavením směru vertikálních a horizontálních lopatek v klimatizaci nebo jejím nepřetržitým pohybem, který zajistí distribuci vháněného vzduchu do místnosti, bude možné dosáhnout homogenního chlazení rychleji a rychleji vytvořit požadovanou teplotu v místnosti a efektivně využívat energii. V případě, že lopatky usměrňovače vzduchu nepracují v režimu pohybu, lopatky by měly být nahoře, aby místnost ochlazovaly, a dole, aby se místnost ohřívala.
Použití v suchém režimu
Ve dnech, kdy počasí není příliš horké a vlhkost je vysoká, by měla být klimatizace provozována v režimu odvlhčování. Odvlhčování vytvoří příjemné prostředí.
Držte se dál od proudění vzduchu pro zdraví a pohodlí
Zdravotně nevhodné je stát před klimatizací, sedět, zdržovat se v proudu studeného vzduchu delší dobu. Při používání klimatizací v místnostech se seniory a nemocnýmí dětmi je třeba dbát opatrnosti a dbát na to, aby nedošlo k ovlivnění jejich zdraví. Vzhledem k citlivosti lidského těla by mezi vnitřní a venkovní teplotou neměl být teplotní rozdíl nepřesahující 7-8 ˚C.