Společné bydlení, byty a obytné prostory s ústředním vytápěním jsou velmi běžné v každé části naší země, zejména ve velkých městech. Aplikace „termostatických ventilů“ se již řadu let používají v centrálních systémech, které zajišťují vytápění prostředí na komfortní úrovni předáváním systému, jehož výroba tepla probíhá v centrálním kotli, do příslušných topných těles (radiátor, podlahové vytápění, atd.).


 

Jak fungují termostatické ventily?

Obecně lze říci, že při seřízení termostatických ventilů na určitou hodnotu se jedná o systémový prvek založený na přerušení průtoku teplé vody při dosažení příslušné hodnoty teploty (zastavení přenosu tepla do radiátorů) a opětovném spuštění průtoku teplé vody při dosažení příslušné hodnoty teploty poklesne-li pod určitou hodnotu teploty (restart prostupu tepla do radiátorů).


Například, když je na termostatickém radiátorovém ventilu nastavena úroveň 3, je nastavena hodnota teploty 22 °C (tato hodnota je například pro účely, měli byste ji zkontrolovat u výrobce termostatického ventilu). Když okolní teplota dosáhne 22 °C, ventil zastaví průtok teplé vody a po chvíli (čím lepší izolace budovy, tím delší tato doba), když okolní teplota klesne pod 22 °C, termostatický ventil spustí ohřev teplé vody. znovu proudit.
 

 


Ušetřete peníze dálkovým ovládáním teploty pomocí inteligentních termostatů Viessmann ViCare!

Vzhledem k tomu, že v 21. století lze téměř všechny systémy ovládat přes internet, tak i radiátorové ventily nejsou výjimkou. S Viessmann ViCare Smart Systems můžete ovládat systém vytápění vašeho obytného prostoru, který je vytápěn individuálně i centrálně, odkudkoli, kde máte přístup k internetu.


Komfort i úsporu vám zajistí fakt, že teplotu domova můžete ovládat přes internet. Ventily, které jste při odchodu z domu nechali v otevřené poloze, můžete vypnout a zajistit, aby požadovaná část vašeho domu dosáhla vhodné teploty, než se vrátíte domů.


Když například ráno odcházíte z domu do práce, můžete ovládat všechny ventily radiátorů samostatně a upravovat hodnoty teploty. Za předpokladu, že nebudete přes den doma, můžete nastavením ventilů do nejnižší polohy ušetřit peníze. Nechcete jít cestou z práce do chladného prostředí. V tomto případě, než dorazíte domů, můžete své chytré termostatické ventily ViCare ovládat samostatně a nastavit požadovanou teplotu.


Regulujte teplotu pomocí inteligentního termostatického ventilu Vicare

Kromě všech těchto výhod spojených s pohodlím a úsporami, abychom zajistili zdravé a udržitelné prostředí pro naše domácí mazlíčky a rostliny, se kterými sdílíme jejich životní prostory, měly by být teploty našich domovů v určitých mezích a teplotní rozdíly by neměly být příliš vysoké. Můžete to snadno provést pomocí inteligentních systémů regulace teploty ViCare vybavených citlivými senzory a také poskytovat nepřetržité a na místě nezávislé ovládání a sledování přes internet pomocí vašich chytrých telefonů s operačními systémy iOS a Android.


Informace o vybavení, které potřebujete k instalaci této aplikace v obytných prostorech se systémem ústředního vytápění, získáte od svého nejbližšího prodejce Viessmann.