Vyžádat bezplatné poradenství

Viessmann: společnost s vizí a tradicí

Kontaktujte nás

Společnost Viessmann již po čtyři generace pomáhá zlepšovat kvalitu života lidí pomocí inovativních technologií – nejdříve pouze v oblasti vytápění. Za tu dobu se rodinná společnost vyvinula z výrobce topných systémů v poskytovatele inteligentních řešení v oblasti vytápění a energie. Technický pokrok však není jediným cílem společnosti Viessmann. Udržitelné myšlení a jednání jsou také pevně zakotveny ve firemních hodnotách. Viessmann tak pomáhá vytvářet a zachovávat životní prostor pro budoucí generace.

 

Rodina Viessmann je velká a mezinárodní

Z Allendorfu do celého světa. Od svého založení v roce 1917 se společnost Viessmann jako firma neustále rozrůstá. Nyní je to velká rodina s více než 13 000 členy v 74 zemích. Společně s partnery z různých odvětví pracují naši členové každý den na tom, aby splnili neustále se měnící potřeby zákazníků a změnili zásobování energií tak, aby bylo udržitelné.

 

Žít a realizovat udržitelnost

Jako rodinný podnik s více než stoletou historií se Viessmann zaměřuje na dlouhodobé cíle. Například pokud jde o jednu z největších výzev dneška – přechod na novou energetiku. Trh s vytápěním nabízí obrovský potenciál úspor energie. Jako součást tohoto trhu si je Viessmann vědom své odpovědnosti. Jedním z cílů je aktivně utvářet transformaci tohoto odvětví a prosazovat nahrazování fosilních paliv obnovitelnými zdroji energie. To se odráží v portfoliu výrobků společnosti i v dalších oblastech.

 

Spojení ekonomických, ekologických a sociálních cílů

Společnost Viessmann se zaměřuje na udržitelnost jako na průsečík ekonomiky, životního prostředí a sociální angažovanosti. To dokládá řada řešení a projektů – od inovativních systémů vytápění na vodík až po mezinárodní projekty zalesňování. Další ambiciózní cíle, které společnost Viessmann v současnosti sleduje, jsou uvedeny ve zprávě o klimatu zveřejněné na konci roku 2022. Cíle čistých nulových emisí má být dosaženo do roku 2050, a to jak ve vlastních provozech, tak v hodnotových řetězcích, jichž je společnost Viessmann součástí.

Více informací o společnosti se dozvíte na webu Viessmann.family

Viessmann 100+ Into a new century

Užitečné odkazy