Vyžádat bezplatné poradenství

Inteligentní technologie a služby

Požádejte o bezplatnou konzultaci
Viessmann Vitodens 050-W - ovládání pomocí aplikace ViCare

Efektivně využívejte energii a zároveň zvyšujte komfort. Inteligentní technologie společnosti Viessmann to umožňují. Bezproblémově propojují produkty, digitální služby a v nich obsažené systémy řízení spotřeby energie, a to i mimo vlastní sortiment společnosti. Díky tomu je Viessmann poskytovatelem inteligentních řešení pro koncové spotřebitele i partnery, která usnadňují každodenní život a zároveň pomáhají identifikovat a využít potenciální úspory. To jsou klíčové body pro dosažení našeho cíle: utvářet životní prostor pro budoucí generace.

Integrace topného systému do inteligentní domácnosti

Inteligentní propojení služeb budovy má mnoho výhod. Automatizované procesy a ovládání prostřednictvím chytrého telefonu nebo tabletu znamenají výrazné zvýšení pohodlí. Inteligentní dům nabízí také potenciál úspory energie. Tento potenciál je obzvláště vysoký, pokud jde o technologii vytápění. Je tomu tak proto, že značná část spotřeby energie v domácnosti připadá na výrobu tepla. Moderní topné systémy od společnosti Viessmann jsou navrženy pro použití v inteligentní domácnosti. Lze je ovládat prostřednictvím aplikace, nastavit na energeticky úsporné režimy a informovat obyvatele a obchodníky o technickém stavu.

Aplikace Viessmann pro uživatele a partnery

Pryč jsou doby, kdy se teplota v místnosti musela nastavovat na termostatickém radiátorovém ventilu. S aplikacemi Viessmann lze ovládat celý topný systém nezávisle na aktuálním místě, ať už se jedná o domácí systém v domácnosti, nebo něco složitějšího. Aplikace jako ViCare mohou využívat nejen majitelé systémů. Společnost Viessmann vyvinula inteligentní aplikace také pro partnery, které usnadňují každodenní práci. Například aplikace ViGuide umožňuje údržbu a nastavení určitých parametrů na dálku, čímž odpadá nutnost časově náročných schůzek na místě.

Základem pro připojení systému je integrovaného WiFi modulu "Connectivity Inside". Ten umožňuje ovládání pomocí aplikace i bez připojení k WiFi. Rozhraní je již součástí z výroby všech nových produktů Viessmann. Upgrade je možný i u starších systémů. Od roku výroby 2004 je lze připojit přes komunikační modul Vitoconnect.

Vyšší účinnost díky správě energie

Systém Viessmann Energy Management umožňuje sledovat toky energie v domácnosti v reálném čase. Majitelé elektrických a tepelně-energetických systémů tak mohou sledovat vlastní výrobu a spotřebu elektřiny. Díky tomu lze snadněji odhalit a využít potenciál optimalizovaného provozu. Energetický management je k dispozici prostřednictvím aplikace Viessmann ViCare. Aplikace zobrazuje uživateli informace, jako je aktuální soběstačnost a vlastní spotřeba a kolik CO2 energetický systém produkuje a šetří.

Viessmann One Base

One Base umožňuje bezproblémové propojení všech systémů Viessmann a řešení Smart Home do jednoho klimatického a energetického řešení. Bez problémů je možné i následné rozšíření, například integrací dalších produktů, digitálních služeb Viessmann nebo modernizací. Díky tomu je One Base obzvláště odolný vůči budoucnosti a pohodlný. Ovládání je snadné prostřednictvím aplikace ViCare. Využít lze také hlasové asistenty, jako je Amazon Alexa.

Řešení pro vývojáře chytrých domů

Rozhraní API (Application Programming Interface) společnosti Viessmann umožňuje koncovým uživatelům a podnikům z různých oborů přístup k široké škále dat o topných systémech Viessmann, aby mohli vyvíjet vlastní řešení pro inteligentní domy nebo je integrovat do aplikací třetích stran.

Pomocí našeho API mohou vývojáři vytvářet řešení, která zvyšují komfort a pohodu a zároveň pomáhají vytvářet obytné prostory budoucnosti. Zpřístupnění těchto dat našim zákazníkům a partnerům posiluje motto společnosti Viessmann "spoluvytvářet".

Užitečné odkazy