Vyžádat bezplatné poradenství

Systémová technika pro váš topný systém Viessmann

Požádejte o bezplatnou konzultaci

Vytváření kompletních řešení se systémovou technikou Viessmann

"Celek je větší než součet jeho částí." V souladu s touto filozofií dodává Viessmann nejen jednotlivé komponenty topných zařízení, které splňují vysoké standardy Viessmann pro kvalitu, spolehlivost a účinnost.

Všechny výrobky jsou již ve výrobě vzájemně sladěny a navrženy tak, aby fungovaly jako kompletní systém. Vždyť pouze dokonalá souhra všech částí systému může vytěžit maximální potenciál naší inovativní špičkové techniky. To platí nejen pro novostavby, ale i pro stávající budovy. Protože mnohé komponenty lze snadno dodatečně vybavit a rozšířit.

Vaše individuální cesta k efektivnímu kompletnímu systému

Systémová technika Viessmann zvyšuje celkovou účinnost díky optimální souhře jednotlivých komponent. To má ekologické a ekonomické výhody. Protože šetrným využíváním zdrojů lze snížit emise CO2 i provozní náklady. Atraktivní dotace na energeticky účinná systémová řešení přispívají k tomu, že se investice ještě rychleji vrátí.

Jednotlivé komponenty rostou společně

Pokud jde o inovativní energetická řešení, kombinace energie a tepla nabývá na významu. Například fotovoltaický systém Viessmann Vitovolt dodává solární energii nejen pro domácí a spotřební elektroniku a elektromobilitu, ale také pro provoz zdrojů tepla na bázi elektřiny, jako jsou tepelná čerpadla. Bateriová úložiště Vitocharge ve spojení s fotovoltaikou poskytují ještě větší soběstačnost. Poskytují totiž elektrickou energii i v době, kdy nesvítí slunce.

Kromě toho lze solární energii využívat také k vytápění. Pokud systémová technologie zahrnuje solární tepelnou energii, lze získanou energii využít pro ohřev teplé vody a pro kombinované zálohování ústředního vytápění. Kombinace akumulačních systémů se solárními termickými systémy Vitosol podobně umožňuje umožnit optimální využití tepla přizpůsobené individuálním požadavkům.

Systémová technika Viessmann umožňuje také kombinaci obnovitelných a fosilních paliv. To usnadňuje přechod k udržitelným kompletním řešením. V hybridních systémech zajišťuje inovativní energetický manažer Hybrid Pro Control, že řídicí systém automaticky volí nejefektivnější provozní režim – konvenční nebo obnovitelný generátor tepla. Systém pak pracuje podle potřeby v souladu s ekonomickými nebo ekologickými kritérii.

Větrací systém Vitovent 300-W, tepelné čerpadlo Vitocal 300-G, zásobník teplé vody a bateriové úložiště Vitocharge VX3.

Připojení pro snadnou správu energie

Běžný způsob regulace teploty v místnosti spočívá v nastavení termostatu na radiátoru. Systémová technika Viessmann však nastavuje obchod pomocí konektivity. Díky tomu lze všechny komponenty kompletního systému vzájemně propojit přes internet a ovládat je prostřednictvím aplikace. Konektivita však nezvyšuje pouze komfort obsluhy. Nové možnosti energetického managementu vám pomohou odhalit a využít potenciální úspory. Pokud má váš důvěryhodný instalatér přístup, dostává upozornění přímo prostřednictvím servisní aplikace a může rychle optimalizovat provoz.

Následující video ukazuje, jak dobře funguje souhra jednotlivých komponent díky digitálnímu propojení, a to na příkladu nového systému Vitocal s fotovoltaikou a akumulací elektřiny:

Pohodlné ovládání systému prostřednictvím aplikace

Po připojení k webu nabízí systém Viessmann ViCare inovativní možnosti ovládání – bez ohledu na to, kde se právě nacházíte. Pomocí aplikace lze například vytvářet individuální plány vytápění a sledovat spotřebu a klima v místnosti. Aplikace také umožňuje používat Viessmann One Base, platformu, která propojuje všechny spotřebiče Viessmann a řešení Smart Home. Pomocí integrované funkce Energy Management aplikace lze vizualizovat toky energie v domě – od vlastní výroby solární energie a stavu nabití baterií až po vlastní spotřebu. Šetření energií je tak ještě snazší.

Přehled výhod systému Viessmann ViCare

Zelená pro spuštění – na první pohled vidíte, zda je vše v pořádku.
Jednoduché a pohodlné ovládání topného systému
Informace o nadcházející údržbě
Přímý přístup k adrese uloženého dodavatele
Zaznamenávejte své plány vytápění a automaticky šetřete náklady na energii.
Nastavení standardních funkcí klepnutím na tlačítko na smartphonu
Zhotovitel má přístup ke všem důležitým informacím
Komplexní balíček podpory pro bezpečnost a údržbu
5letá záruka na celý systém s možností připojení
Použití systému Viessmann One Base a volitelného energetického managementu

Konvenční řídicí jednotka nabízí také širokou škálu funkcí.

Pomocí Vitoconnect lze i spotřebiče Viessmann, které dosud nemají integrované webové rozhraní, ovládat prostřednictvím aplikace. Vitoconnect se připojuje přímo k řídicí jednotce Vitotronic. Ta však umožňuje komplexní a intuitivní ovládání malých kotlů, nástěnných spotřebičů, středně velkých kotlů a tepelných čerpadel i bez internetu. V případě Vitotronic 200/300 je toho dosaženo pomocí takových funkcí, jako je např:

 • Velký podsvícený grafický displej s víceřádkovým textovým zobrazením
 • Černobílé zobrazení pro dobrý kontrast
 • Kontextová nápověda prostřednictvím tlačítka "?".
 • Grafické zobrazení funkcí, jako je topná křivka, solární výnos a časy spínání
 • Dálkové ovládání v lesklém krytu pro ovládání z obytného prostoru

Řídicí programy pro všechny velikosti systémů

Společnost Viessmann dodává dokonale sladěná řešení od jednoho kotle až po systémy s více kotli a centrálním rozvaděčem. Regulační systém Vitotronic s možností komunikace je elektronický řídicí systém pro hospodárný a spolehlivý provoz topného systému. Stanovuje standardy v oblasti jeho instalace, provozu a údržby.

Rozšiřte a optimalizujte – příslušenství pro kompletní systémy

Viessmann vytváří optimální technické podmínky pro integraci do nových i stávajících kompletních řešení. To znamená, že zdroje tepla a komponenty, jako jsou fotovoltaické a solárně-termické jednotky, akumulační jednotky nebo příslušenství, lze snadno doplnit a optimalizovat tak systém jako celek. Kromě vysoce kvalitních produktů Viessmann nabízíme také systémové komponenty dalších známých výrobců s řadou příslušenství Vitoset. Tento sortiment zahrnuje:

 • Radiátory
 • Podlahové vytápění
 • Systémy pro změkčování pitné vody
 • Příslušenství Vitoset Protect

Rychlý a hygienický ohřev teplé vody

Ohřívače vody zajišťují spolehlivou dodávku teplé vody nebo slouží jako mezisklady tepla z topného systému a solárního systému. To nejen zvyšuje pohodlí obyvatel, ale také zlepšuje energetickou účinnost systému. Již vyrobené teplo se totiž jednoduše neztrácí, ale může být využito později. S řadou ohřívačů vody Vitocell nabízí Viessmann vhodné řešení zásobníku pro každý požadavek. Pro rychlý a hygienický ohřev TV v kombinaci s akumulačními zásobníky topné vody je k dispozici řada modulů Viessmann pro čerstvou vodu.

Maximální využití tepelné energie

Výměníky tepla Viessmann jsou mimořádně účinné při přenosu tepelné energie. Používají se v celé řadě různých aplikací:

 • Pro ohřev vody v bazénu
 • Pro předávací stanice tepelných sítí, pro oddělení systémů v otopných soustavách s podlahovým vytápěním, pro ohřev teplé vody a pro solární tepelné soustavy
 • Pro získávání tepelné energie ve spojení s parními topnými systémy
Vitotrans 200, typ výměníku tepla WTT
Užitečné odkazy