Vyžádat bezplatné poradenství

Rychlé a snadné nalezení vhodných produktů Viessmann

Spuštění vyhledávače produktů
Foto: © Syda Productions / Shutterstock.com

Společnost Viessmann je již více než 106 let symbolem inovativní topné techniky. Technický pokrok byl vždy nedílnou součástí naší DNA. To dokládá i způsob, jakým se měnil náš sortiment výrobků. Zatímco dříve se zaměřoval na tradiční generátory tepla, jako jsou plynové a olejové topné systémy, dnes se zaměřuje na účinná systémová řešení pro vytápění, chlazení, větrání a výrobu a ukládání energie. Důležitou roli v tomto vývoji hraje také rostoucí význam obnovitelných zdrojů energie pro řešení klimatických výzev. Jako výrobce jsme si vědomi své odpovědnosti. Proto se při vývoji nových výrobků Viessmann více než kdy jindy zaměřujeme na obnovitelné zdroje energie. Pomocí vyhledávače výrobků vám nabízíme nástroj, který vám umožní rychleji se orientovat v rostoucím sortimentu výrobků a najít systém na míru vašim požadavkům.

Několik kroků k novému systému

Kompletní řešení pro novostavbu nebo doplnění stávajícího topného systému – při výběru topného systému hraje roli mnoho faktorů. Kromě stavebních podmínek a energetické náročnosti budovy jsou to také aspekty, jako je energetická účinnost, investiční výdaje a provozní náklady. Náš vyhledávač produktů toto vše zohledňuje. Tento nástroj vám v několika krocích ukáže výrobky Viessmann, které jsou podle našeho názoru pro vás vhodné. Rozsáhlé předchozí technické znalosti nejsou nutné. Pokud se pak chcete dozvědět více o našich doporučeních výrobků, můžete zaslat přímou žádost o nezávaznou konzultaci.

Jednodušší už to být nemůže

  1. Odpovězte na několik otázek
  2. Obdržíte doporučení produktů
  3. Požádejte o bezplatnou konzultaci
Spuštění vyhledávače produktů

Produkty Viessmann – individuální systémová řešení

Produkty Viessmann – individuální systémová řešení

Společnost Viessmann klade na všechny své výrobky vysoké nároky na kvalitu. K tomu patří i to, že jsou optimálně sladěné a lze je vzájemně kombinovat do systémových řešení. Nezáleží na tom, o jakou oblast použití se jedná. Sortiment výrobků Viessmann nabízí řešení jak pro obytné budovy, tak pro komerční prostory a průmysl. Kromě systémů pro energeticky úsporné novostavby jsou k dispozici i možnosti pro nemodernizované stávající budovy. Naše digitální služby zajišťují vysoký komfort obsluhy a jednoduchý a efektivní energetický management. Přehled výrobků Viessmann:

Vytápění s ekologickou energií

Tepelná čerpadla využívají volně dostupnou energii ze vzduchu, země nebo vody k vytápění a chlazení místností. To je energeticky efektivní a šetrné ke klimatu – zejména pokud elektřina potřebná k provozu pochází z fotovoltaického systému na místě.

Vytápění plynem

Díky pokročilé kondenzační technologii se obzvláště efektivně využívají fosilní paliva zemní plyn a LPG. Plynové topné systémy Viessmann se navíc automaticky přizpůsobují různým druhům plynu. Možné jsou směsi bioplynu i vodíku.

Hybridní vytápění

V hybridním topném systému se kombinují různé zdroje tepla, například plynový kotel a tepelné čerpadlo. V závislosti na zvoleném zaměření zajišťuje inovativní regulace Viessmann obzvláště úsporný provoz nebo provoz s nízkými emisemi.

Vytápění dřevem

Vzhledem k tomu, že se při spalování uvolňuje pouze tolikCO2, kolik stromy absorbovaly během svého růstu, je vytápění poleny a peletami klimaticky neutrální. Výhodou kotlů na tuhá paliva jsou také stálé ceny paliva - zejména pokud je palivo získáváno regionálně.

Vytápění elektřinou

Elektrické vytápění umožňuje decentralizované vytápění. Mohou doplnit stávající systém a rychle dodat teplo, když je potřeba. Pokud elektřina pro provoz pochází z fotovoltaiky, jsou tyto systémy levné a zároveň šetrné ke klimatu.

Výroba elektřiny při vytápění

Palivové články využívají principu kogenerace. To znamená kombinovanou výrobu tepla a elektřiny, což zvyšuje míru soběstačnosti uživatele. K výrobě vodíku potřebného k provozu stačí pouze plynová přípojka.

Výroba elektřiny ze sluneční energie

Pokud je orientace střechy správná a vlastní spotřeba je poměrně vysoká, například proto, že budova má systém vytápění založený na elektřině, pak se vyplatí zejména fotovoltaický systém. Akumulační jednotky zajišťují optimální dostupnost solární energie v každém okamžiku.

Výroba tepla ze solární energie

Energii vyrobenou ze solární tepelné energie lze využít pro ohřev teplé vody nebo záložní zdroj ústředního vytápění. Solární termické systémy doplňují stávající topné systémy a snižují náklady na energii i emiseCO2.

Ukládání topné energie a teplé vody

Zásobníkové ohřívače vody Viessmann umožňují centralizované i decentralizované zásobování teplou vodou. Zatímco zásobníky TUV a elektrické ohřívače vody zajišťují dodávku teplé vody podle potřeby, akumulační zásobníky zvyšují účinnost topných systémů.

Větrání a úspora energie

Centrální a decentralizované větrací systémy snižují vlhkost vzduchu a zabraňují tak vzniku plísní. Filtry zajišťují vysokou kvalitu vzduchu. Díky zpětnému získávání tepla z odváděného vzduchu mají výrobky Viessmann také méně práce s topným systémem.

Cílené vyhledávání produktů a poradenství Viessmann

Foto: © LightField Studios / Shutterstock.com

Pokud jste si již udělali průzkum a víte, který topný systém je vhodný pro vaši individuální situaci, doporučujeme vám náš katalog výrobků. V něm můžete filtrovat podle určitých kritérií, například podle zdroje energie. Na stránkách jednotlivých výrobků Viessmann pak naleznete rozsáhlé informace o technických údajích, možných oblastech použití a provozu. Pro plánování podle vaší individuální situace jsou vám k dispozici naši partneři v oboru. Společně s vámi najdou vhodné výrobky Viessmann a postarají se o instalaci a v případě potřeby i o následnou údržbu systému.

Tipy pro vytápění a úsporu energie

Kromě vyčerpávajících informací o produktech Viessmann vám nabízíme také řadu návodů na téma vytápění a úspory energie. Užitečné tipy najdete zde i jinde:

Chytrá energetická řešení pro váš domov

Výrobky Viessmann jsou navrženy tak, aby fungovaly v systému. Pro optimální využití energie a zajištění vysokého komfortu nabízíme různé inteligentní technologie pro řízení spotřeby energie. Pomocí aplikací Viessmann můžete například sledovat spotřebu a klima v místnostech a ovládat svůj topný systém prostřednictvím chytrého telefonu nebo hlasového asistenta. Kromě funkce vizualizace spotřeby jsou k dispozici i různé možnosti optimalizace.

Spuštění vyhledávače produktů
Užitečné odkazy